dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kotły CO "Zębiec"-opinie użytkowników.

    Mam zamiar zainstalować taki kocioł, proszę o opinię lub porady co w zamian. Jakie parametry brać pod uwagę przy zakupie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Kotły CO "Zębiec"-opinie użytkowników.

    Cytat Napisał pelagia35
    Mam zamiar zainstalować taki kocioł, proszę o opinię lub porady co w zamian. Jakie parametry brać pod uwagę przy zakupie?
    Z tego co wiem Zębiec robi kilka typów kotłów. Szukasz pomocy w wyborze typu? To określ jakieś wymagania.
    Ktoś pewnie napisze: szukam samochodu. Proszę o opinię lub porady...

  3. #3

    Domyślnie

    Zapomniałam! Dziękuję za przypomnienie.
    Domek przedwojenny, p;iętrowy,nieocieplony ( to w planach), kubatura ok 550m3, pow.użytkowa ok. 120m2.
    Jaka moc grzejna? Czy 20kW to za dużo?
    Kocioł na groszek z dozownikiem.
    Czy ktoś użytkuje taki kocioł?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelagia35
    Zapomniałam! Dziękuję za przypomnienie.
    Domek przedwojenny, p;iętrowy,nieocieplony ( to w planach), kubatura ok 550m3, pow.użytkowa ok. 120m2.
    Jaka moc grzejna? Czy 20kW to za dużo?
    Kocioł na groszek z dozownikiem.
    Czy ktoś użytkuje taki kocioł?
    Od razu lepiej. ja niestety nie pomogę bo mam miałowego Zębca. Mocy nikt nie dobierze przez internet, ale "na oko" powinno być OK. Zależy też od tego, czy chcesz ten kocioł używać również po ociepleniu, czy będziesz zmieniał na mniejszy i czy będziesz róanież nim grzał wodę użytkową. Na potrzeby wody i tak z reguły te kotły są za duże dla ogrzewania co skutkuje niską temperaturą na kotle i jego szybszym zużyciem.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Mam 20kW Zębca ale na dom o pow. użytkowej ponad 200m2 więc myślę, ze za duży na 120m2. Max byłby 15kW. Kocioł przewymiarowany to też niedobrze. Jest duzo informacji na Wymianie doswiadczeń w wątkach o piecach na ekogroszek.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #6

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad Zębcem bez podajnika ale potrzebny mi wszystko palący.Bez zbędnej elektroniki.Na 450 m docieplonego domu.Palimy zrebkami, czasami miałem zmieszanym z trocinami,węglem.Polecicie jakiś model?Może jednak Fenixa Hef?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek.sz

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, chce zakupić kocioł co na miał z firmy zębiec dla domku jedno rodzinnego o powierzchni 110m kwadratowych, niedocieplony proszę o rade który kocioł będzie najlepszy i jakiej mocy (bez podajnika). Posiadałem piec z Pleszewa i wysiadł po 6 latach użytkowania (przepaliły się ruszta wodne). Prosze o radę.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inrtuz

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.sz Zobacz post
    Witam, chce zakupić kocioł co na miał z firmy zębiec dla domku jedno rodzinnego o powierzchni 110m kwadratowych, niedocieplony proszę o rade który kocioł będzie najlepszy i jakiej mocy (bez podajnika). Posiadałem piec z Pleszewa i wysiadł po 6 latach użytkowania (przepaliły się ruszta wodne). Prosze o radę.
    około 11KW, w internecie na stronach producentów często są podane moce w przeliczeniu na metraż

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Moi rodzice użytkują Zębca takiego normalnego na wszystko i bez elektroniki już jakieś 12 lat z tym, że po 8-iu latach miał awarie - doszło do rozszczelnienia - czyli dziurę wywaliło w środku wielkości kciuka z hakiem. Nie bardzo mnie to zdziwiło bo wiem co potrafi z kotłem zrobić moje rodzicielstwo, ale... piec miał gwarancje na 10 lat, więc jeden telefon do fabryki i już po 5!!! mroźnych dniach zjawiła się ekipa i wymieniła cały środek. Dali na to tylko 3 lata gwarancji - na razie jeszcze działa, a było to 5 lat temu. Tyle co wiem o Zębcu.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar lavia38
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Dzielnica
    Grobelno
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam,
    Właśnie planujemy zakup pieca z podajnikiem na eko-groszek. dom jest nowo wybudowany o powieszchni 160m2, docieplony bardzo dobrze z oknami 6-cio komorowymi i 3 szybami. Ok 80m2 podlogówki i jakieś 8 normalnych grzejników. Zależy nam na niskich kosztach utrzymania. Dodatkowo nasze pojecie o piecach jest dość marne, więc prosimy o wszelkie rady. Początkowo miał byc piec kostrzewy ale czytając opinie na jego temat zdecydowalismy się na zębiec. bo chyba to jeden z lepszych producentów pieców tego typu?
    dodatkowo podaje swój numer gg; 11865640

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony