dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Bardzo wąska łazienka-potrzebuję porady

    Witam wszystkich
    Chciałabym prosić o pomoc w "rozplanowaniu" bardzo wąskiej (93cm/227cm) łazienki, która została kilka lat temu przerobiona ze spiżarki.
    Na załączonym planie rozrysowałam aktualne rozmieszczenie sprzętów. Problem jest taki że nie ma praktycznie przejścia do prysznica - jest 27cm luzu pomiędzy końcem wc a ścianą ! dodatkowo przejście utrudnia grzejnik ( nie wspominając że można się przypiec ciut
    Chciałabym pomóc teściowej zmienić ten koszmarek - jest jakieś rozwiązanie na tą trudną przestrzeń ???
    Wszystkie sprzęty oczywiście będą wymienione.

    Mam pewien pomysł na tą trudną przestrzeń ale ciekawa jestem Waszych pomysłów.
    w linku jest załączony plan -kurcze nie wiem jak tu się wkleja foty
    pozdrawiam
    anett



    jeśli to w czymś pomoże to podaję wymiary armatury która teraz jest :

    - brodzik - szer 93cm na całą szer łazienki / długość 90cm
    - wc - szer 37cm / długość 67cm
    - umywalka - szer 40cm / długość 36cm
    - grzejnik - 60x60

    http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1269053792
    pozdrawiam
    anett

  2. #2

    Domyślnie

    Link całkowicie nieprzydatny. No chyba, że ktoś jest tam zarejestrowany.

    Tu masz poradnik jak wkleić zdjęcia
    http://forum.muratordom.pl/jak-wklei...ia,t138412.htm

    Czy w grę wchodzi również zmiana rozmieszczenia odpływów i dopływów wody, czy rury mają zostać tak, jak są obecnie?

  3. #3

    Domyślnie poprawny link do planu

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...00964bbb8.html



    kurczaki ,nie wiem czy to dobrze zrobiłam

    Luka dzięki za instrukcję ,ale chyba coś poknociłam bo nie wiem czy to będzie widoczne.

    Jeśli chodzi o rury itd to raczej nie da tu się nic pozmieniać ,ewentualnie sprzęty miejscami zamienić jeśli wogóle to ma sens ?
    Ani ścian,ani drzwi nie da się ruszyć bo to jest pomieszczenie szczytowe (była spiżarka przy kuchni)

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    anett

  4. #4

    Domyślnie

    Dla mnie jedyna mozliwosc, to zrobienie kabiny przechodniej nawet bajer by z tego wyszedl tz kabina w miejscu wc a wc w miejscu kabiny.

    Kabine zrobic bez brodzika na rowni z podloga, odplyw blisko sciany i z dwoch stron normalne drzwi przesuwane. Odplywy sa to nie bedzie problemu zeby zamienic to miejscami, jedynie trzeba bedzie odplyw do wc zrobic z wiekszej rury.

  5. #5

    Domyślnie

    hej

    a co myślicie o takim rozwiązaniu - tym po lewej str ze ścianką ???
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b916b0121.html

    a ten plan po prawej (tylko wc bym postawiła równolegle) - to tak jak Mohag zaproponował - tylko pakaż Mi jak takie drzwi przesuwane by miały wyglądać ?
    pozdrawiam
    anett

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem pisać, żeby wyglądało to tak, jak na tym pierwszym projekcie, że sedes jest równolegle do ściany. Projekt nr 2..cóż..jakiś to pomysł jest..nawet sprytny..nawet dobry..ale wg mnie to jakoś tak dziwnie wygląda

  7. #7

    Domyślnie

    Ten pierwszy projekt, to bylo moja pierwsza mysl ... ale zakladajac ze sam kompakt ma 40cm szerokosci - do tego trzeba zostawic z 10 od sciany, zeby sie ktos barkiem nie zaklinowal - zostaje 40 cm przejscia - jeszcze pare centymetrow odpadnie na zaprawe-kafle.... to nie wiem czy to ma sens, bo jak przy przejsciu ktore teraz jest - jest tylko 27 cm, ale tylko w dolnej czesci wysuniecia wc-ta, gora jest wolna ... tak przy sciance masz faktyczne 40 cm, ktore nie mozna juz obejsc tylko trzeba sie wcisnac.
    Idz jeszcze do sklepu i zobacz jakie wysuniecie maja po skosie kompakty narozne... bo moze to jest rozwiazanie.

    A to moja idea w "designerskim" wydaniu


  8. #8

    Domyślnie

    hmmm ... Mohag takie rozwiązanie z drzwiami też nie daje szerszego przejścia - tak Mi się wydaje patrząc na tą fotkę Twoją

    Co do wc narożnego - też o nim myślałam ale on chyba by jeszcze więcej miejsca zajął - zerknijcie na ten schemat techniczny
    http://www.roka-sklep.pl/?p=products...7cf533b5bb038e

    ten trochę krótszy wc-et
    http://meblenetpl.totu.pl/p631000658...ny-kr61-corner

    A wracając do wersji ze ścianką - będzie miała ona max40-43cm (wc ma szer 36cm) więc przejście będzie wynosiło 50cm ,to chyba lepiej niż obecnie
    Na ścianach jest obecnie glazura więc szer 93 jest już "gotowa" - co prawda glazurę będziemy zmieniali ale to już pikuś

    no już sama nie wiem ??? może to tylko na papierze tylko tak spoko wygląda ???
    pozdrawiam
    anett

  9. #9

    Domyślnie

    To jest tylko fota pogladowa ze szklanymi scianami - ktore sa rozlozone, jak sie dobrze popatrzysz, to widac ze mozna to jeszcze zlozyc na pol czyli przejscie jest calkiem-calkiem ale ja myslalam bardziej o przesuwanych sciankach 2x40 cm - w tym jedna stala i jedna przesuwana - tak ze po przesuniecie przejscie zostalo by 50-scio centymetrowe ale jak nie przeszkadza Ci ze kibelek bedzie stal tak blisko sciany, to w Twoim rozwiazaniu tez na te 50 cm wyjdzie.
    Ja poprostu siadlam na wc-cie i zmierzylam, ze musi byc od muszli do sciany 10cm zeby w miare dobrze sie siedzialo, a ze moj ma 40cm - to zostalo mi 40 cm przejscia.

  10. #10

    Domyślnie

    Mohag fakt drzwi składane są sorry ale już ślepnę od tego netu.
    Pomysł z takimi drzwiami Mi osobiście się podoba,wygląda to tak bardzo elegancko ale pewnie jest to ciut droższe rozwiązanie

    Mohag a masz może gdzieś pod ręką link do takich drzwi
    byłabym wdzięczna za niego tj info gdzie takie cudo i za ile można kupić lub coś podobnego.
    Teraz szukam jakiejś fajnej,jasnej glazury do tego ogromnego wnętrza i ... jakoś w niczym od "pierwszego wejrzenia" się nie zakochałam tj urzekła Mnie organza z opoczna ale naczytałam się że ma skazy i jakoś Mi przeszło.
    Może ktoś z Was podrzuci jakąś kolekcję ???

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    anett

  11. #11

    Domyślnie

    aneta, tak na oko to sa drzwi Kermi albo Huppe - czyli zaje... drogie odpusc sobie - ja za sama stala sciane 90x200 zaplacilam ponad tysiac zlociszy .... idz do sklepu i poogladaj, teraz jest taki wybor drzwi kabinowych np z Kola, Cersanitu czy innych ze zawsze cos wybierzesz. Do tego drzwi suwane na prowadnicach beda duzo tansze, niz wolnostojace szyby.... wazne jest zeby byly przezroczyste, to nie beda optycznie zmniejszac lazienki.

    A co do plytek, to tak malo potrzeba ze mozna poszalec - osobiscie dala bym na podloge szare plytki, ale nie takie ciemne jak na focie ... bo one ladnie do tych jasnych kamieni wygladaja ... a ja w zamian za te kamloty, dala bym plytki w formie dech drewnianych na scianie albo biale jak tutaj - do samej gory w prysznicu i do polowy przy umywalce i kibelku... albo szare jak podloga.....

    Jak mama nie da sie na szarosci namowic, to "drewno" wyglada tez dobrze z jasnymi bezami, blekitami i pieknie z zielenia taka jak ma Paradyz w Bambusie - a zreszta nie ma "niedobrego" koloru do drewna

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki Mohag za info odnośnie tych drzwi

    Płytki bedą takie jak Ja wybiorę hehe teściowa dała Mi pełna swobodę. Niestety przy tak skromnym metrażu to raczej nie wskazane jest naćkanie przeróżnych decorów. Dlatego szukam takich które same w sobie bedą miały subtelny efekt dekoracyjny.

    A myślisz-cie o tych seriach ?

    1. jakoś za zielonymi płytkami nie przepadam ale te jakoś Mnie urzekły
    http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php...kolekcje&typ=0
    2.te całkiem są ok,ale nie wiem jak czarna podłoga się sprawdza ? sama mam raczej jasne
    http://dekordia.pl/?s=produkt&id=57503
    3.te mają taka niby strukturę "drewnianą" no i bez tych kwiatkowych decorów to może nie było by tak najgorzej ?
    http://www.e-budujemy.pl/?k=1627&o=delicate-touch

    co do szarości - to Ja jak najbardziej na tak jestem tylko które ???
    niby duży jest wybór a jednak ...
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    anett

  13. #13

    Domyślnie

    uhu, lazienke musisz zrobic calkiem prosta i jak te pierwsze sa cacy, to jako plytki do tak malej lazienki chyba odpadaja ... do takiego glamour musiala bys dodac stylowe dodatki a to bedzie juz za duzo.

    Wiedzialam ze gdzies widzialam rozwiazanie ktore proponowalas ..



    tez ciekawie wyglada tylko ze ona jest szersza od Waszej - plytki sa chyba 2x30cm

    co do szarosci, to zobacz jeszcze minimal z Tubadzina, bardzo ladny jest.... a mowiac o plytkach drewnopodobnych mialam na mysli takie "prawdziwe" np woodentic


  14. #14

    Domyślnie

    Kurcze wielkie dzięki za fotkę fajnie to wygląda w takiej ciemnej glazurze ...no ale to na kim innym a raczej na innej łazience dokonam ...kiedyś tam

    Wiem wiem że z płytkimi zaszalałam w poprzednim poście ale to już z przemęczenia hihi ...szare komórki Mi już parowały
    A tak serio to zdecydowałam że tą kolekcję wykorzystamy w łazience
    http://www.dekordia.pl/index.php?s=produkt&idk=1558
    podłoga - grafit
    ściany - bianco
    ścianka - dekor bianco (akurat prawie pasuje na szer tej ścianki)
    (a może inny pomysł )
    a odnośnie ułożenia płytek to poziomo będzie ok ? niby łazienka dłuższa niż szersza ale "poszatkowana" będzie przez tą ściankę

    Planuje ścianę z umywalką + tą vis-ŕ-vis ułożyć na wys. ok 1,2m a ściankę + prysznic na wys. 1,9m .

    Jak myślicie będzie ok ?
    z góry wielkie dzięki za opinie
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    anett

  15. #15

    Domyślnie

    Fajne te plytki i cena tez przyjemna

    Te biale mozesz spokojnie klasc poziomo, przy bialej fudze i tak nie bedzie za bardzo fugi widac .. przy moich antracytowych plytkach z antracytowa fuga trzeba sie dobrze przyjrzec zeby zobaczyc gdzie ona leci... u mnie jeszcze plytki sa prazkowane, to juz w ogole tworzy tak jakby jedna tafle.

    ps wysokosci plytek tez sa okejos, tez tak wlasnie myslalam.

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki Ci Mohag serdecznie za "rozmowę" na tym Moim skromnym wątku

    remont niedługo po świętach się zaczyna więc już kompletuję wyposażenie - najgorzej jest znaleźć ładny kompakt w rozsądnej cenie.
    Znalazłam taki
    http://www.armadeo.pl/lazienka/ceram...opylenowa.html
    ale nie widziałam go na żywo
    A może masz pomysł na jakiś dosyć wąski i nie dłuższy niż 67cm ???
    Bardzo spodobała Mi się ta umywalka ...ale nie wiem czy by pasowała do tego kompaktu (jeśli się na niego zdecyduje,no i niby inna forma ale ...)
    http://www.armadeo.pl/lazienka/ceram...ostokatna.html

    Myślałam żeby ściany powyżej płytek pomalować na jaśniutki szary/gołębi kolor -powinno być okey ?
    np taki jak S 2500-N - w tym linku poniżej jest pokazany ten kolor ale u Mnie na ścianach wyszedł ciut jaśniejszy
    http://www.ecophon.pl/templates/PopU...____77047.aspx

    no to czekam na opinie
    anett
    pozdrawiam
    anett

  17. #17

    Domyślnie

    skromny, bo tu sie przewaznie buduje i na remonty-przebudowy prawie nikt nie zaglada

    takiego niezaduzego kompakta to i ja szukalam, do tego musial byc wygodny i dosc "skromny" w wygladzie zeby lazienki nie przytlaczal .... mysle ze lepiej wydac wiecej na ladna umywalke, ktora jest ozdoba w lazience niz na kibelek - no chyba ze to jest super-duper lazienka, to wszystko musi byc cacy do kompletu
    Wybralam Kolo Lazur (obecnie w ofercie w LM ) ale pozniej zobaczylam Cersanit-a Lagune (obecnie oferta w OBI) ktory nie dosc ze tanszy, to ladniejszy w formie a deske ma duzo ladniejsza .... tak ze zakupilam Cersanit-a a kompakt z Kola zamienilam na podwieszany, bo do drugiej lazienki byl mi potrzebny.

    ps z kolorem, to musisz zobaczyc jak bedzie wygladac ... przy bialych plytkach i wiekszej lazience nie ma problemu zeby zaszalec, w takiej malutkiej trzeba uwazac zeby wszystkiego nie bylo za duzo.... ale to juz wyjdzie w praniu i tak na poczatku bedziesz miala biale sciany, to zobaczysz czy malowac czy nie.

  18. #18

    Domyślnie

    Witajcie
    na początku maja skończyliśmy remont łazienki - Moim zdaniem wyszło OK
    Ciekawa jestem Waszych opinii

    na początek fotka przedstawiająca wc-ecik przed remontem
    sorry że wklejam link ale zdjęcie jest trochę duże i nie chce Mi się zmniejszyć

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b851bc4bf.html

    ps.kilka fotek przed gruntownymi porządkami - fuga w płytkach podłogowych jest w ich kolorze
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 993.jpg
Wyświetleń:	898
Rozmiar:	107,4 KB
ID:	11039   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 996.jpg
Wyświetleń:	825
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	11040   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 997.jpg
Wyświetleń:	818
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	11041   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 1000.jpg
Wyświetleń:	825
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	11042   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 1006.jpg
Wyświetleń:	888
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	11043  

    Ostatnio edytowane przez aneta_1977 ; 19-05-2010 o 19:50
    pozdrawiam
    anett

  19. #19

    Domyślnie

    ciąg dalszy fotek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 1057.jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	11046   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 1058.jpg
Wyświetleń:	649
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	11048   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 1059.jpg
Wyświetleń:	577
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	11049   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 1060.jpg
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	11050  
    pozdrawiam
    anett

  20. #20

    Domyślnie

    Śledzę twój wątek od jakiegoś czasu, bo mam problem identyczny. Też mam "tramwaj" do remontu. Szerokość to 104 cm, długość 300 cm. Układ identyczny, tylko z drugiej strony drzwi mam jeszcze miejsce na pralkę i słupek łazienkowy.
    Wybrałaś idealne kafelki. Jakiej są firmy? Łazienka skromna, ale taka świetlista. Ładnie.
    Jeżeli miałabym jakieś zastrzeżenie, to do dekorów które chyba jeszcze dodatkowo wydłużają tą kichę. Ale może się mylę i efekt jest tylko taki na zdjęciach?
    Ja się skłaniam jednak do podwieszanego wc na stelażu. I też wolnego miejsca przed kibelkiem zostanie ok. 30 cm. Da się to przeżyć???
    Twoją opinia jest dla mnie ważna, bo może lepiej rozważyć opcję narożnego sedesu?
    Pzdr.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony