dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Posadowienie i obudowa wanny bez nóżek

    No cóż, zaginęły mi nóżki do wanny, którą kupiłem jakiś czas temu, teraz model wycofany z produkcji, a nadszedł czas montażu wanny. Jak poprawnie wykonać montaż wanny bez nóżek? Obudowa będzie pokrywana mozajką, ale to nie jest moją obawą. Obawiam się wykonawcy, który namawia mnie koniecznie na nóżki do wanny, jak powiedziałem, że nie mam i nie będę miał, to pomyślał, pomyślał - "coś się wymyśli" - no a ja nie chcę, żeby coś wymyślał i eksperymentował - ja chcę to zrobić DOBRZE. Wanna na poddaszu, odsunięta od ściany kolankowej. Obecnie w mieszkaniu mam zrobioną super dobrze, i też była bez nóżek montowana, posadowiona chyba na bloczkach... ale wtedy mnie to nie interesowało :/ Jak wykonać poprawnie taki montaż? Wanna powiedzmy, prostokątna.
    Dodatkowo, zostawiłem to miejsce bez wylewki, więc jest narazie po prostu styropian.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Nóżki do wanny są zupełnie niepotrzebne.
    Postaw wannę na styropianowych 3-4 klockach. Następnie przygotuj jakąkolwiek folię nieco większą niż powierzchnia całkowita wanny, folia pozwoli zdemontować wannę w dowolnym momencie. Pianką niskoprężną wypełnij przestrzeń pod wanną, połóż na to folię, wstaw wannę, następnie włóż do wanny parę bloczków fundamentowych (oczywiście z jakąś podkładką pod bloczki, by nie zniszczyć wanny) i zostaw tak do stężenia pianki. Później wyciągnij wannę, przytnij folię tak by nie wystawała na zewnątrz. Kolejność następnych prac tradycyjna.
    Zaletą takiego montażu wanny, jest długie utrzymywanie temperatury wody, wyjątkowa stabilność i żadnych odgłosów skrzypiących.
    A to ma również niebagatelne znaczenie dla par posiadających dzieci, a biorących wspólne kąpiele .
    Same zalety, to mój patent!

  3. #3

    Domyślnie

    Nóżki do wanny można kupić w każdym markecie budowlanym . Bez nich ciężko wannę wypoziomować .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Nóżki do wanny są zupełnie niepotrzebne.
    Postaw wannę na styropianowych 3-4 klockach. Następnie przygotuj jakąkolwiek folię nieco większą niż powierzchnia całkowita wanny, folia pozwoli zdemontować wannę w dowolnym momencie. Pianką niskoprężną wypełnij przestrzeń pod wanną, połóż na to folię, wstaw wannę, następnie włóż do wanny parę bloczków fundamentowych (oczywiście z jakąś podkładką pod bloczki, by nie zniszczyć wanny) i zostaw tak do stężenia pianki. Później wyciągnij wannę, przytnij folię tak by nie wystawała na zewnątrz. Kolejność następnych prac tradycyjna.
    Zaletą takiego montażu wanny, jest długie utrzymywanie temperatury wody, wyjątkowa stabilność i żadnych odgłosów skrzypiących.
    A to ma również niebagatelne znaczenie dla par posiadających dzieci, a biorących wspólne kąpiele .
    Same zalety, to mój patent!
    zaraz zaraz, to jeśli dam folię, i wanna będzie położona tylko na piance, bloczkach, folii - to jakim cudem nei będzie się ślizgać i skrzypieć? Nie mogę sobie tego wyobrazić. Ile tak wykonałeś wanien? ja bym zrobił właśnie tak jak Ty radzisz, ale bez tej folii - niech się przyklei, to nie będzie się ślizgać i skrzypieć....

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    folia jest po to by nie brudzić wanny przy robieniu formy z pianki - tak to rozumiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja zrozumialem inaczej - "przytnij folię tak by nie wystawała na zewnątrz". ALe tak czy owak - tak posadowiona wanna, bez przykręcenia na nóżkach, nie będzie "chodziła" ? Czy mam tam napchać pianki kilka puszek, żeby zaklinowała się wokół i zrobiła "sarkofag" ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba o sarkofag chodzi własnie - jak wytłoczka.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Właśni chodzi o "sarkofag" o którym piszecie.
    Pianka tak otula szczelnie wannę, że ta ani drgnie, nie ma mowy o możliwości poruszenia. Następna zaleta jest taka, że woda się nie wychładza przy napełnieniu, ani przy długotrwałym pławieniu się w piance. Bo w wannie raczej chodzi o relaks, nie o mycie, od tego jest prysznic.
    A co do folii między wanną a pianką, to jest to izolator, pozwalający w dowolnym momencie wyjąć łatwo i bezkarnie wannę. Nie wyobrażam sobie demontażu wanny przyklejonej pianką do podłoża! Myślę że byłaby to wyjątkowo ciężka praca.
    Jeśli nawet ktoś ma starszą wannę, to polecam właśnie wypełnić w ten sposób przestrzeń pod wanną, zadowolenie gwarantowane.
    Taką wannę wykonałem tylko 1, wyłącznie dla siebie (przed 1,5 roku). To jedna z moich wielu prac wykonanych u siebie i dla siebie. Nie jestem zawodowym budowlańcem, zawodowo zajmuję się zupełnie czymś innym.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    wanna na piance nie będzie skrzypieć, to stary sposób stosowany do montażu brodzików, nawet można kupić specjalne wytłoczki dedykowane do brodzików i to się tylko montuje na klej piankowy bez żadnych śrub.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony