dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek87

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    4

    Lightbulb Wylewka w salonie

    Witam,
    ostatnio położyłem w kuchni płytę OSB 22 mm na stropie drewnianym, teraz interesuje mnie wyrównanie podłoża z salonu z tym w kuchni. Różnica poziomu to ok 3 cm.
    W salonie jest inny strop, nie wiem dokładnie jak się nazywa ale co określoną szerokość biegną wzdłuż metalowe pasy.
    Nad tym nic się nie znajduje i tak jak pisałem wyżej muszę dolać hmmm.... jakiejś zaprawy wyrównującej, gotowej mieszanki cementu ?? aby wyrównać te 3 cm do poziomu w kuchni
    Co polecacie??

  2. #2

    Domyślnie

    Masa samopoziomująca - ale przy dużej powierzchni + spadek 3cm + ewentualne nierówność (wgłębienia) będzie to dość kosztowna zabawa.
    Wiem, bo przerabiałem to na własnym portfelu, gdzie cały worek dosłownie uciekł mi do kąta (w formie płynnej) i ledwie wypełnił jedno zagłębienie.
    http://youtu.be/9F39JeNQQYA?t=3m32s = moment wylewania.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hadex - Składy budowlane
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Dzielnica
    ul. Łąkowa 2
    Posty
    55

    Domyślnie

    Podłoże można wyrównać tradycyjną metodą, aczkolwiek przy niewielkich powierzchniach warto sobie ułatwić życie kupując gotową mieszankę. Możemy polecić np. szybkoschnący podkład cementowy firmy Atlas POSTAR 20, który może być stosowany nawet do 8 cm wylewki, jest niedrogi i dla domowego użytku jest w zupełności wystarczający (mocniejszy to POSTAR 40).

    Polecam także wylewkę samopoziomującą SAM100 z Atlasa, która zalecana jest do wyrównywania wylewek w pomieszczeniach suchych. To szybkoschnąca masa wyrównująca od 5-30 mm. Na pewno dobrze się sprawdzi.
    Nasze składy znajdziesz w miastach takich jak: Jastrzębie Zdrój, Bieruń, Gliwice, Katowice, Ochaby Małe, Piekary Śląskie, Zebrzydowice, Łódź oraz Kraków.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Ekipa robiła mi ostatnio wylewki na poddaszu z gotowej mieszanki BauMit. Polecam. Naprawdę dobry produkt. W każdym razie ja jestem zadowolona a ekipa twierdziła, że przyjemnie się z tym pracuje.
    Ostatnio edytowane przez JoShi ; 20-03-2014 o 02:43
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony