dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie PŁOT betonowy - czy da się zrobić samemu?

    Kupić nie problem. To wie każdy.
    Zastanawiam się jednak czy można płot betonowy wykonać samemu (tak bez pośpiechu, z małą betoniarką , dużymi chęciami i ... oczywiście ekonomicznie)
    Płot ma służyć do zasłonięcia fizycznego i "węchowego" pobliskiego bagienka stojącego obok mojego siedliska (tak z 20 mb).
    Ponieważ zamaskuję przyszły płot chmielem lub inną zielenią - więc jego zadanie to tylko stać i się nie przewrócić po zimie.
    Wszelkie porady lub linki do odpowiednich www mile widziane.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Osobiście tez ten temat przerabiałem i mi wyszło, że nie warto. A juz napewno nie przy 20mb. Wez pod uwagę, że musiałbyś mieć stół wibracyjny, formy, zbrojenie i może coś jeszcze.
    Ja natomiast na dzień dzisiejszy zastanawiam się czy dam rade go sam postawić jak już go kupię ? Pozatym mam pytanie do posiadaczy takich płotów - jakiej wysokości macie takowe płoty ?

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro chcesz to czyms i tak obsadzic to moze wylej tylko fundament a reszte zrob z drewna, tj kolki co iles mietrow i na tym bedzie roslo to cus co tam chcesz. Tu przyklad z tego forum jak ktos zrobilale akurat to ogrodznie ma troche inna funkcje niz zaslanianie ;P)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrobry
    Ja natomiast na dzień dzisiejszy zastanawiam się czy dam rade go sam postawić jak już go kupię ? Pozatym mam pytanie do posiadaczy takich płotów - jakiej wysokości macie takowe płoty ?
    W dwie osoby spokojnie można go postawić.
    Ja mam wysoki na 3 elementy, pierwszy pełny, drugi półażurowy, trzeci ażurowy.
    Potem żonaka go pomalowała na morelowo oraz zakcentowała fugi we wzorku na płocie na brązowo. Wygląda znośnie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bauricho
    Skoro chcesz to czyms i tak obsadzic to moze wylej tylko fundament a reszte zrob z drewna, tj kolki co iles mietrow i na tym bedzie roslo to cus co tam chcesz. Tu przyklad z tego forum jak ktos zrobilale akurat to ogrodznie ma troche inna funkcje niz zaslanianie ;P)
    Fajny płotek. Chyba coś podobnego zrobię u rodziców, tylko może wersję bardziej prive

    Mr.Jar dla dwudziestu to zabardzo się nie opłaca. To ogrodzenie jest w miarę tanie w sprzedaży. A do produkcji będziesz potrzebował formy i niestety to trzeba będzie "zwibrować". Bez wibrowania to długo nie wytrzyma. Wujek robił kiedyś taką kostkę bez wibrowania i już po pierwszej zimie marnie to wyglądało. Po trzech zimach wymienił tą kostkę na coś innego.
    Pozdrawiam
    grregg

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrobry
    Pozatym mam pytanie do posiadaczy takich płotów - jakiej wysokości macie takowe płoty ?
    150 cm:


  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe porady.
    Większość pisze, że się nie opłaca. OK.
    A czy możecie coś napisać o montażu kupionego płotu. Czy da się to zrobić we dwóch chłopa ? Ile waży takie jedno pełne przęsło ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.Jar
    Dzięki za dotychczasowe porady.
    Większość pisze, że się nie opłaca. OK.
    A czy możecie coś napisać o montażu kupionego płotu. Czy da się to zrobić we dwóch chłopa ? Ile waży takie jedno pełne przęsło ?
    U mnie jest wysoki na 4 panele i montowały go 3 osoby z firmy, która go wykonała. Dla niższych pewnie się da w 2 osoby (szczególnie ażurowy). Zależy to też od jakości płyt. Widziałem i cieńsze i grubsze. Tych grubszych na wysokość 2 metrów raczej nie wstawią 2 osoby (Pudzian jest tylko jeden )

  9. #9

    Question

    Jestem na etapie podobnym jak autor postu. Czy ktoś z was może napisać jakiś instruktaż typowo dla laika?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony