dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podciągają mi rurę gazową - co dalej?

    Właśnie dostałem telefon od wykonawcy z ramienia spółki gazowej, iż za kilka dni wchodzą w moją ulicę i podciągają do mojej działki gazociąg. I Pan kazał mi naszykować 650 pln gotówki, żeby na miejscu zapłacić robotnikom za "szafkę" zamontowaną w linii ogrodzenia. Na moje pytanie - co to, jak to, skąd to, Pan krótko odpowiedział, iż jak umiem, to mogę sam, ale że prościej "przy okazji" już zrobić to jego ludźmi za te 650 pln. I tutaj moje pytanie, bo naprawdę nie wiem o co chodzi: co to za kosmiczna szafka za 650 pln? Sytuacja jest taka, że mam zaplanowane w linii ogrodzenia doprowadzenie gazu z szafką. Ale obecnie oczywiście budowa trwa i ogrodzenia nie ma nawet. Co powinienem z mojej strony zapewnić na tym etapie, a czego nie? Dogadywać się za te 650 pln? bo widzę, iż szafki gazowe są od 100 pln... czy ktoś próbuje mnie naciągnąć? Jak to powinienem załatwić? Pomocy, mam kilka dni na decyzję, bo w poniedziałek (za 5 dni) wchodzą już kopać....

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Kupujesz szafkę, monozłącze z rozstawem pod liczniki jakie montuje u Was gazownia i całość wkopujesz w linii ogrodzenia tak jak ustalone jest w umowie i warunkach technicznych jakie wydała gazownia...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Zapewne w tych 650zł masz nie tylko szafkę, ale i całą robociznę oraz resztę materiałów. Więc suma-sumarum może Ci się opłacać, ale może i nie opłacać. Poszukaj innych gazowników w okolicy i sprawdź ile u nich może kosztować wpięcie się w gazociąg + szafka.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony