dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zorza77
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Radość
    Posty
    25

    Domyślnie Określenie możliwości przyłącznia

    Witam, potrzebuję pomocy w określeniu przewidywanej mocy przyłączeniowej. Planuję budowę domu 220m2 + piwnica pod całością i garaż, czyli wielka chałupa do tego będzie dołączony drugi podpiwnicznoy dom 150m2. Czyli taki pseudo bliźniak. Nie bardzo wiem co się podaje na wniosku o określenie możliwości przyłączenia. 5,7,13 czy więcej kW? Czy to jest wniosek o tymczasowe podłączenie do celów budowy, czy o to ile będę potrzebowała jak już zamieszkam? Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Wnioskuj o główne zabezpieczenia o wartości 25A.
    To jest mniej więcej 17kW mocy.
    Zakładam standardowe wyposażenie budynku (płyta indykcyjna), grzanie budynku i podgrzewanie wody innym medium niż prąd elektryczny.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorza77 Zobacz post
    ...przewidywanej mocy przyłączeniowej
    Planuję budowę domu 220m2 + piwnica pod całością i garaż, czyli wielka chałupa do tego będzie dołączony drugi podpiwnicznoy dom 150m2. Czyli taki pseudo bliźniak.
    W Twoim przypadku nie jest to łatwe ale postaram się pomóc rozważając pewne zależności
    Jeśli przyłacze jest już zrobione to wystąpienie o 17kW jest rozsądne(może być nawet 13) byle by można było później ją zwiększyć gdy zajdzie taka potrzeba.

    Jeśli natomiast przyłącze będzie dopiero wykonywane to będziesz musiał wystąpić o conajmniej 20kW czyli zabezpieczenie przedlicznikowe 32A.
    Są to dwa domy i wcale nie małe, jeśli zostanie wykonane przyłącze nowe to będzie również odpowiednia grubość przewodów do skrzynki licznikowej, jeśli tego nie przewidzisz może okazać się, że przekrój przewodu jest nieodpowiedni, a jeszcze gorzej, gdy np., ze względu na rozbudowę osiedla w okolicy(nowe domki) braknie Ci mocy w transformatorze i wtedy już całkiem klapa)
    Musisz wziąść wszelkie za i przeciw, oraz przewidzieć pewne rzeczy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zorza77
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Radość
    Posty
    25

    Domyślnie

    To naprawdę miłe, że ktoś poświęci cenną chwilę by pomóc drugiemu. Wpisałam we wniosku 15kW. Chcę jutro rano zanosić, więc mam jeszcze możliwość poprawki Dziękuję za pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    Pseudo bliźniak uciekł mi z pola widzenia przy pierwszym czytaniu.
    25A lub 32A to będzie w sam raz.

    Ale, kwestia druga czy ten mały domek nie będzie w przyszłości pod wynajem/sprzedaż dla drugiej rodziny?
    Może warto od razu ciągnąć 2 linie zasilające i przygotować się na 2 liczniki?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zorza77
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Radość
    Posty
    25

    Domyślnie

    Tak, zgadłeś robertsz. Bierzemy to pod uwagę dlatego staramy się żeby wszystko było oddzielnie. Na wniosku zaznaczyłam już 2 liczniki i wpisałam 20 kW dzięki Waszej pomocy Będzie ok?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zorza77
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Radość
    Posty
    25

    Domyślnie

    Okazało się, że miałam zły druk. Prośba o określenie możliwości przyłączenia jest potrzebna do występowania o warunki budowy. Jeśli chodzi o dokumenty do PnB to jest potrzebny druk Grupy V czyli wniosek o podanie warunków przyłącznia do sieci elektroenergetycznej 0,4kV. Przemiły pan w RWE poinformował nie, że w moim przypadku muszę podać 26kW 2x13kW. Trzeba dołączyć mapkę oraz tytuł prawny do działki. Odpowiedź w ciągu m-ca. Następnie należy wystąpić z wnioskiem Grupy VI o tymczasowe przyłączenie. Na to już się czeka trochę dłużej bo 6-10 m-cy Niby takie proste a jednak było dla mnie niejasne, dlatego opisałam dokładnie co i jak, gdyby ktoś miał też problem z urzędowymi druczkami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony