dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 95
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    przeszukaj forum , problem się kiedyś pojawił
    najważniejsze to wycierać do sucha
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    tylko czysta woda i mam super połysk a mam tych płytek od groma

  3. #23

    Domyślnie

    Gres impregnowałam, myję mopem płaskim i CZYSTą wodą, wszelkie płyny do szyb, ludwik czy preparat do gresów zostawiały smugi.Proste metody dają czasem najlepsze efekty!

  4. #24

    Domyślnie

    hmmm, ale co to za mycie samą wodą ?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulka
    hmmm, ale co to za mycie samą wodą ?
    a po co coś więcej, przecież to nie korytarz w urzędzie Mam czysto, tylko przetrzeć trzeba

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    Cytat Napisał asiulka
    hmmm, ale co to za mycie samą wodą ?
    a po co coś więcej, przecież to nie korytarz w urzędzie Mam czysto, tylko przetrzeć trzeba
    nie przekonuje mnie niestety Twoja argumentacja, myjesz się też tylko samą wodą i naczynia też tylko wodą przelatujesz?
    rozumiem ,że to być moze najlepszy sposób na zachowanie błysku gresu,ale z porządnym myciem niewiele ma to wspólnego IMO

  7. #27

    Domyślnie

    Jeśli gres lepiej wygląda po myciu samą wodą niż wodą z płynem to po co mam się męczyć z płynem i potem go polerować? - tylko po to żeby mieć świadomość że umyłam podłogę "porządnie"? Jak chce umyć porządnie to używam domestosa Poza tym porównywanie mycia naczyń do mycia podłogi nie jest zbyt trafne.. w końcu z podłogi nikt nie je

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    [
    nie przekonuje mnie niestety Twoja argumentacja, myjesz się też tylko samą wodą i naczynia też tylko wodą przelatujesz?
    rozumiem ,że to być moze najlepszy sposób na zachowanie błysku gresu,ale z porządnym myciem niewiele ma to wspólnego IMO[/quote]

    Rozumiem ,że kurz z mebli też traktujesz porządnie i to conajmniej domestosem nikt u mnie nie chodzi w obłoconych butach, pies nie wnosi kilogramów piachu. Na podłodze osadza się kurz i naprawdę przetarcie wodą wystarcza, wyobraż sobie że jest czysto

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    mam zaimpregnowaną podłogę...kupilam tego mopa parowego h2o i zostawia mi smugi a uzywa on tylko czysta wode ...jaki mop jest najlepszy do tego typu płytek???

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    ja używam szmaty, nawinętej na takiego mopa w postaci, no właśnie jak to nazwać to taki prostokąt z doczepianym wkładem do mycia

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Jeśli gres lepiej wygląda po myciu samą wodą niż wodą z płynem to po co mam się męczyć z płynem i potem go polerować? - tylko po to żeby mieć świadomość że umyłam podłogę "porządnie"?
    ***

    owszem ,osobiscie lubię mieć poczucie ,że robię coś porządnie, nawet jeśli chodzi tylko o tak prozaiczne zajecie jak sprzątanie



    Cytat Napisał zetka
    Jak chce umyć porządnie to używam domestosa
    ***
    rozumiem, gdy ktoś uzywa samej wody ,zeby umyć podłogę"na szybko" ,ale niezbędne jest IMO uzycie od czasu do czasu jakiegoś środka czyszczącego


    Cytat Napisał zetka
    Poza tym porównywanie mycia naczyń do mycia podłogi nie jest zbyt trafne.. w końcu z podłogi nikt nie je
    ***
    jesteś pewna,że nikt?
    rozumiem,że nie masz jeszcze dzieci, bo takowym gdy są na etapie +- raczkowania niejednokrotnie zdarza się zjadać z podłogi

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    Rozumiem ,że kurz z mebli też traktujesz porządnie i to conajmniej domestosem nikt u mnie nie chodzi w obłoconych butach, pies nie wnosi kilogramów piachu. Na podłodze osadza się kurz i naprawdę przetarcie wodą wystarcza, wyobraż sobie że jest czysto
    ależ mnie naprawdę jest obojętne czym czyscisz swoje mieszkanie, w tym podłogi,nie musisz mnie przekonywać,jeśli uważasz ,że jest wystarczająco czysto i Tobie z tym dobrze, wyraziłam jedynie swoją opinię,że osobiscie nie przekonuje mnie taki sposób

    BTW zaspokajając Twoją ciekawość,domestosu zdarza mi się używać jedynie do czyszczenia WC,do usuwania kurzu z mebli służą inne srodki

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    tu było o tym
    a to moja odpowiedź:
    Cytat Napisał joola
    Ja mam co prawda tylko wstawki polerowane, ale na co dzień myję gres (Nowa Gala-jasny beż) po prostu ciepłą wręcz gorącą wodą bez żadnych detergentów. Co jakiś czas kiedy już widzę, że robią się smugi- odtłuszczam płytki dodając w zależności co mi wpadnie akurat w ręce: płyn do naczyń, do mycia okien a nawet płyn Classen do mycia paneli. Potem znowu sama woda wystarcza.
    Płytki "odtłuszczam" średnio raz na tydzień, podłogę myję codziennie lub co drugi dzień
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mclear
    mam zaimpregnowaną podłogę...kupilam tego mopa parowego h2o i zostawia mi smugi a uzywa on tylko czysta wode ...jaki mop jest najlepszy do tego typu płytek???
    tez mam mop parowy ale na impregnowanych podlogach nie należy go uzywać- facet z HG stwierdził że już kilkukrotne uzycie mopa może doprowadzic do zniszczenia warstwy impregnowanej... zreszta na instrukcji mpa jest informacja "nie używać na powierzchniach woskowanych"-chodzi tu też o impregnaty
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  15. #35

    Domyślnie

    a co do sposobu na smugi-woda plus trochę płynu plus OCET ok pół szklanki na wiaderko (podloga lustro i jeszcze zdezynfekowana)
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  16. #36

    Domyślnie

    A nie śmierdzi w domu po tym occie? Pytam zupełnie poważnie, bo sposób wydaje mi się ciekawy i mało skomplikowany ale nie cierpię zapachu octu

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    A nie śmierdzi w domu po tym occie? Pytam zupełnie poważnie, bo sposób wydaje mi się ciekawy i mało skomplikowany ale nie cierpię zapachu octu
    to alkohol w zasadzie wiec zapach lekko czuć ale przy tej ilości octu czuć do 30 minut przy wietrzeniu pomieszczenia. Na szczęscie szybko się utlenia
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  18. #38

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja myję płaskim mopem i do mycia dodaję.....nabłyszczacza ze zmywarki w płynie. Nie ma śladu po myciu i ladnie wygląda

  20. #40

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że wypróbowałam wszystkie metody poza nabłyszczaczem i niestety jak nie wytrę do sucha to zawsze pod słońce widać ślady po wodzie. Rzezi ma rację: najważniejsze to wycierać do sucha

    Niestety

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony