dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 95
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Muszę przyznać, że wypróbowałam wszystkie metody poza nabłyszczaczem i niestety jak nie wytrę do sucha to zawsze pod słońce widać ślady po wodzie. Rzezi ma rację: najważniejsze to wycierać do sucha

    Niestety
    Jeśli masz zaimpregnowany gres i na dodatek nieściągnięty wosk to niestety pozostaje tylko pucowanie

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hy, ja powiem tylko tyle, że gres mam Opoczno Saturn a nabłyszczacz z Lidla taki sobie fajny i zwykły aż, żal nie nalać i umyć. Gresu nie miałam niczym konserwowanego. Nic się z nim nie dzieje jest super. No ale swego czasu też dość kosztował nie wiem jak teraz z cenami ale muszę przyznać, że doradzono mi I gatunek może w tym tkwi cała tajemnica. Czekałam na niego 3 miesiące, musieli go robić na zamówienie, normalnie to zwsze na nasz rynek dają II gatunek. Ja sie uparłam i miałam I w tej samej cenie no i muszę powiedzieć wart był czekania. Teraz przelatuję raz dwa i mogę cieszyć się mieszkankiem Życzę udanych eksperymentów

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał Edybre
    Muszę przyznać, że wypróbowałam wszystkie metody poza nabłyszczaczem i niestety jak nie wytrę do sucha to zawsze pod słońce widać ślady po wodzie. Rzezi ma rację: najważniejsze to wycierać do sucha

    Niestety
    Jeśli masz zaimpregnowany gres i na dodatek nieściągnięty wosk to niestety pozostaje tylko pucowanie
    Gres mam zimpregnowany (to chyba norma) i wosk ściągnięty.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał Edybre
    Muszę przyznać, że wypróbowałam wszystkie metody poza nabłyszczaczem i niestety jak nie wytrę do sucha to zawsze pod słońce widać ślady po wodzie. Rzezi ma rację: najważniejsze to wycierać do sucha

    Niestety
    Jeśli masz zaimpregnowany gres i na dodatek nieściągnięty wosk to niestety pozostaje tylko pucowanie
    Gres mam zimpregnowany (to chyba norma) i wosk ściągnięty.
    Ja nie będę impregnowac,jedynie fugi a to dzięki forumowiczek które użytkują już kilka lat nieimpregnowany gres i nie mają z nim żadnych kłopotów.

  5. #45

    Domyślnie

    qrcze, ja już sama nie wiem właśnie w tym tygodniu miałam impregnowac mój gres polerowany i ściagac wosk, a tutaj niektórzy mówią, żeby nic nie robić to jak jest w końcu lepiej....

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    Cytat Napisał mclear
    mam zaimpregnowaną podłogę...kupilam tego mopa parowego h2o i zostawia mi smugi a uzywa on tylko czysta wode ...jaki mop jest najlepszy do tego typu płytek???
    tez mam mop parowy ale na impregnowanych podlogach nie należy go uzywać- facet z HG stwierdził że już kilkukrotne uzycie mopa może doprowadzic do zniszczenia warstwy impregnowanej... zreszta na instrukcji mpa jest informacja "nie używać na powierzchniach woskowanych"-chodzi tu też o impregnaty

    ooo losie dopiero teraz miałam dostęp do kompa...mather a ja tego mopa parowego nie odeslałam a miałam zamiar teraz to już po ptakach....

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Gres nie impregnowany, ale ,zaznaczam, matowy. Rewelacyjnie się sprawdza sama woda z octem. Nie śmierdzi, nie przesadzajmy, zaraz wietrzeje.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał elais
    qrcze, ja już sama nie wiem właśnie w tym tygodniu miałam impregnowac mój gres polerowany i ściagac wosk, a tutaj niektórzy mówią, żeby nic nie robić to jak jest w końcu lepiej....
    jeśli gres masz w miejscach narażonych na np. rozlanie soku , wina , kawy to trzeba zaimpregnować. My impregnowaliśmy ges, nie mamy smug ani plam po wylaniu kawy np...
    Impregnat chroni przed odbarwianiem, plamami, gdy coś Ci się wyleje, zabrudzi.


    U nas najpierw był usuwany wosk jakimś preparatem, potem gres był impregnowany następnie fugowany (były opisywane przypadki na forum, gdy ktoś nie zaimpregnował gresu, zafugował ciemna fugą i gres się zabrudził w miejscach gdzie była położona fuga- plamy ,przebarwienia zostały) Decyzja należy do Ciebie

    Pozdrawiam serdecznie,

  9. #49

    Domyślnie

    Tak w ogóle to przyjrzałam się dokładniej temu mojemu gresowi po myciu i właściwie to problemem nie są smugi bi tych prawie nie ma ale taka jakby powłoka, która wygląda jak para na szybie (ale oczywiście nie jest mokra), która to powłoka stopniowo wyciera się w miejscach uczęszczanych i dlatego chwilę po myciu denerwuje mnie wygląd podłogi - wygląda jakby ktoś narysował węższe i szersze pasy na zaparowanym oknie. Czyli te "narysowane" ślady bardziej błyszczą, reszta też błyszczy ale mniej. Czy to może być efekt twardej wody (nie wiem jaką mam) czy używanych środków - zazwyczaj Ludwik albo płyn do szyb. Czy ktoś też tak ma?

  10. #50

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie.Gres użytkuję od niedawna i próbowałam myć go octem,l udwikiem i ale nie jest tak jak lustro.Może jeszcze nie doszłam do wprawy.Ale kupiłam ostatnio w Biedrone taką zółtą ściereczkę do mycia szyb,luster,kabin prysznicowych i umyłam nią gres. Wyszło jak dotej pory najlepiej.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Tak w ogóle to przyjrzałam się dokładniej temu mojemu gresowi po myciu i właściwie to problemem nie są smugi bi tych prawie nie ma ale taka jakby powłoka, która wygląda jak para na szybie (ale oczywiście nie jest mokra), która to powłoka stopniowo wyciera się w miejscach uczęszczanych i dlatego chwilę po myciu denerwuje mnie wygląd podłogi - wygląda jakby ktoś narysował węższe i szersze pasy na zaparowanym oknie. Czyli te "narysowane" ślady bardziej błyszczą, reszta też błyszczy ale mniej. Czy to może być efekt twardej wody (nie wiem jaką mam) czy używanych środków - zazwyczaj Ludwik albo płyn do szyb. Czy ktoś też tak ma?
    napewno to wosk który musisz wytrzec najlepiej proszkiem Tesco o którym wcześniej pisano

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał Edybre
    Tak w ogóle to przyjrzałam się dokładniej temu mojemu gresowi po myciu i właściwie to problemem nie są smugi bi tych prawie nie ma ale taka jakby powłoka, która wygląda jak para na szybie (ale oczywiście nie jest mokra), która to powłoka stopniowo wyciera się w miejscach uczęszczanych i dlatego chwilę po myciu denerwuje mnie wygląd podłogi - wygląda jakby ktoś narysował węższe i szersze pasy na zaparowanym oknie. Czyli te "narysowane" ślady bardziej błyszczą, reszta też błyszczy ale mniej. Czy to może być efekt twardej wody (nie wiem jaką mam) czy używanych środków - zazwyczaj Ludwik albo płyn do szyb. Czy ktoś też tak ma?
    napewno to wosk który musisz wytrzec najlepiej proszkiem Tesco o którym wcześniej pisano
    To nie wosk moim zdaniem-też tak mam i w dziennym swietle jasne gresy często mają taka mgielkę. Ona jest jakby pod polerem. W sztucznym swietle tego nie widać zupelnie. Sprawdziłam u sąsiadów-mają włoski drogi gres-tez była jakby mgiełka w ostrym dziennym swietle. Gdy swiatło mniej daje po oczach albo w sztucznym jest efekt lustra...Np teraz w mojej kuchni oddalonej o 6 m widze odbicie szafek w podłodze czad! Przy gresie gości zapraszać wieczorem-nie ma smug, nawet fugi w sztucznym jakies takie jaśniutkie
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  13. #53

    Domyślnie

    Wosk mam usunięty. Ta mgiełka pod gresem tez u mnie jest i mi nie przeszkadza - tak jak napisała poprzedniczna - w sztucznym świetle nie widać. Ale ta druga mgiełka nie jest pod ale NA gresie PO myciu i ściera się stopniowo w miarę chodzenia po gresie, potem trzeba myć podłogę bo brudna i znowu jest mgiełka. Nie ma jej gdy zaraz po myciu wytrę pogłogę do sucha, dlatego sądzę, że to wina wody. Tylko jak temu zaradzić? Nie mam ochoty ani siły polerować po każdym myciu ten mój gres.

  14. #54

    Domyślnie

    Załóż na zasilaniu za wodomierzem filtr nylonowy i drugi węglowy i po sprawie.

  15. #55

    Domyślnie

    Czy te filtry to takie tuby? Mam 2: w jednym coś co wygląda jak sznurek a w drugim węgiel właśnie. Może czas je wymienić?

  16. #56

    Domyślnie

    No właśnie, wymienia się co pół roku bodajże. Ale przyczyna smug może okazać się bardziej złożona. A masz magnetyzer przed tymi "tubami"?

  17. #57

    Domyślnie

    Poza tubami nic więcej nie mam. A co by się przydało?

  18. #58

    Domyślnie

    a co sądzicie o polerkach np Karchera??
    http://www.allegro.pl/item441301009_..._222_nowa.html
    ma ona specjalne pady do polerowania podłóg z kamienia a także drewnianych
    zamierzam taką nabyć .....
    proszę o opinie
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Poza tubami nic więcej nie mam. A co by się przydało?
    magnetyzer by się jeszcze przydał, ale wszystko zależy od jakości wody. To samo z Twoimi smugami, nie musi to wynikać z jakości wody, może Twoje płytki są czymś zakonserwowane i lub "namaszczone" i ich powierzchnia wygląda jak wygląda po myciu

  20. #60

    Domyślnie

    Hmm nie wiem czy to co mam w łazience to gres polerowany (duże płytki z dużym połyskiem) ale bardzo ładnie myje je się zwykłym ajaksem coś tam soda. U mnie nie pozostawia smug. Wcale. Tylko trzeba dac mu trochę czasu na przeschnięcie

    Z innych rad tych co sama szukałam są jakies niemieckie środki które do czyszczenia gresu a które to działaj na takiej zasadzie że nałożonr na płytkę wytwarzają pinę(wypijaja brudy) i te pianę sie usuwa. Ale nie próbowałam.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony