dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95
  1. #81

    Domyślnie

    Ja mam ten i na uciążliwe plamy stosowałam bez rozcieńczenia i zeszło wszystko:
    http://www.hgpolska.pl/component/opt...hg-odplamiacz/

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magic66

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    dziękuję bardzo, ale chyba tymi preparatami nie da rady. Gres nie jest brudny, czy zanieczyszczony cementem. Chodzi o to, że w jego pory nawnikał pył poremontowy i w tej chwili nie jest już czarny tylko czarny w białe mikrokropeczki. Widac je dokładnie jak się przyjrzy z bliska, z daleka natomiast wygląda jakby był szary lub grafitowy. Chodzi mi bardziej o to czy są jakies preparaty lub pasty, które przywrócą mu z powrotem dawną czerń...
    Magic

  3. #83

    Domyślnie

    to sa bardzo mocne środki i moze właśnie rozpuszczą ten cement, pył itp. można tez zadzwonić do przedstawiciela firmy i powiedzieć w czym jest problem. Ja kiedyś dzwoniłam i Pan dobra mi produkt.

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szweju

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    miałem taka samą sytuację zafugowałem ciemna fugą jasny gres i wyszły okropne mazy - załamka.
    Szukałem wielu środków ale ATLAS SZOP to strzał w 10.
    Nakładałem go szerokim pędzlem po kafelkach bez jakiegokolwiek rozcięczania. Odczekałęm ok 5 minut i zmyłem szmatą obficie zmoczoną wodą
    Efekt - zero mazów i 100% satysfakcji

  5. #85

    Domyślnie

    Witam,
    Mam zakupiony gres w Cermagu Geo tonale 60x60 proszę radę jak się z nim obchodzić po położeniu? Czy myć jakimś specjalnym preparatem albo czym nie myć. Podobno nie trzeba go impregnować?
    Pozdrawiam
    ma.ska

  6. #86

    Domyślnie

    Witam!
    Temat dość stary, ale mogę podzielić się własnym doświadczeniem w myciu gresu polerowanego, bo taki mam, po długich namysłach i niepewności przy zakładaniu. Też już sprawdziłam wiele produktów, i pozostaje najlepszy a mianowicie "mydło malarskie", w sklepach pudełko w granicach 4,50.
    Ocet też jest dobry ale niestety zapach mnie odrzuca, co prawda nie czuć go długo. Czasami też mi się wkręci że może to mydło nie czyści tak jak reklamowane produkty, i myję cifem , albo clinem ale efekt jest opłakany i nie mogę na nią patrzeć i następnego dnia myję mydłem. Też mam jakieś tam kropki od wody, ale minimalne i to pewnie wina wody bo jest bardzo twarda i zażelaziona.
    Pozdrawiam

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat Zobacz post
    a co sądzicie o polerkach np Karchera??
    http://www.allegro.pl/item441301009_..._222_nowa.html
    ma ona specjalne pady do polerowania podłóg z kamienia a także drewnianych
    zamierzam taką nabyć .....
    proszę o opinie
    Posiadam taka polerke i szczerze powiem efekt jest niezły choc nadal nie rewelacyjny No i strasznie duzo czasu zajmuje polerowanie bo robi sie to powoli i najlepiej na lekko mokrej podłodze bo na sucho kompletnie nie dziala.
    Pozdrawiam

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre Zobacz post
    Wosk mam usunięty. Ta mgiełka pod gresem tez u mnie jest i mi nie przeszkadza - tak jak napisała poprzedniczna - w sztucznym świetle nie widać. Ale ta druga mgiełka nie jest pod ale NA gresie PO myciu i ściera się stopniowo w miarę chodzenia po gresie, potem trzeba myć podłogę bo brudna i znowu jest mgiełka. Nie ma jej gdy zaraz po myciu wytrę pogłogę do sucha, dlatego sądzę, że to wina wody. Tylko jak temu zaradzić? Nie mam ochoty ani siły polerować po każdym myciu ten mój gres.
    Dołączam się ze swoją radą - ta zewnętrzna mgiełka była nie do zniesienia. Wykosztowałam się na froterko-odkurzacz Hoovera i teraz po umyciu podłogi wodą z jakimś płynem i octem i po jej wyschnięciu trochę czsu poświęcam na pojeżdżenie tą maszyną wzdłuż i wszerz, ale efekt jest OK, mgiełki nie ma. Trochę czasochłonne, ale i tak lepiej niż do sucha na kolanach z tym walczyć. Na parę dni spokój.
    Ostatnio edytowane przez Gosia ze Złotego Rogu ; 08-04-2011 o 12:54
    Pozdrawiam - Gosia

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vobo
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Szczęsne
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    25

    Domyślnie Czym wyczyścić gres polerowany? (zatarte "zygzaki")

    Firmy Tubądzin (o ile to ma znaczenie), płytki arkesia beżowe 60x60. Po montażu kuchni Panowie przesuwali szafki po podłodze i po plastikowych nóżkach pozostawały takie ślady jak poniżej - one jakby wcisnęły się w "mikropory" w gresie.
    Próbowałem już "HG Czysty Gres" oraz jakieś zwykłe środki W5 z Lidla.
    Zdjęcia są wycinkiem kadru - tak jakby były 2-3x powiększone w stosunku do rzeczywistego rozmiaru.









    Prośba o pomoc, bo nie wygląda to najlepiej ...

    pozdrawiam,

    Maciek Szelągowski

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Spróbuj "magicznymi gąbkami".

  11. #91

    Domyślnie

    Siedzisz od 7 lat na tym forum i nie wiesz gdzie szukać wątków na ineteresujący temat?
    Jeśli chodzi o Arkesię to wg mnie ten gres jest wyjątkowo czuły na zabrudzenia. Szkoda, że nie zabezpieczyłeś podłogi przed montażem kuchni. Według mnie to nie zejdzie.
    Poszukaj jeszcze innych wątków nt. czyszczenia tego gresu.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a+Parady%C5%BC

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...RES-POLEROWANY

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...99-Jakie-gresy

  12. #92

    Domyślnie

    Witaj, nie znam osobiście tego produktu i za bardzo go nie mogę znaleźć na stronie producenta (tubadzin.pl), ale jeśli jest to gres szkliwiony to możesz spróbować:

    - Szczotka z tworzywa + CIF

    - Pod warunkiem, że jest to gres szkliwiony możesz użyć WD-40, tak WD-40 produkt, który służy jako smar w sprayu. Może to dziwnie brzmi. W Polsce przyzwyczajeni jesteśmy do niebieskiej aluminiowej butelki w spraju, natomiast za granicą sprzedawany jest też w bidonach 5 kg. Szmatkę dobrze zmoczyć WD40 i trzeć. Jeśli przyniesie wynik, to potem pozostaje gorąca woda, ale tylko pod warunkiem, że to gres szkliwiony. Z gresem polerowanym będzie problem i powstanie plama.

    - Ewentualnie płyn do mycia podłogi + (nie pamiętam jak to się nazywa) metalowa kulka do mycia garnków.

    - Jeśli masz wizję wymiany tych płytek to w zasadzie możesz spróbować wszystkiego włącznie z rozpuszczalnikami lub delikatnemu podgrzaniu małym palnikiem naniesionego tworzywa i próby starcia.

    Wszelkie tarcie wykonywać z głową aby nie wyrządzić większych szkód, czyli nie popadać w jakieś skrajności. Dobrej klasy gres naprawdę ciężko jest zniszczyć.

    Jeśli jest to produkt szkliwiony to z pewnością WD40 rozpuści ślady z tworzywa.
    "Włoski styl w Twoim domu" Jeśli mogę pomóc to pisz na priv, nie zawsze zaglądam do tematów w których się udzielałem...

  13. #93

    Domyślnie

    U nas ostatnią deską ratunku były magiczne gabki albo genialny WD-40 właśnie.

  14. #94
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marianna50

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie Jak czyścic płytki Doblo Nero?

    Nie moge sobie poradzić z czyszczeniem tych płytek, pojawiaja sie brzydkie smugi. Czy macie jekieś doświadczenie?

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    preparat firmy Fila do codziennej pilęgnacji- myję bez smug

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony