dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 149
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Nastał nowy rok, więc naszło mnie na podsumowanie
    Dużo się w ubiegłym roku działo...cały styczeń czekaliśmy aż mrozy ustąpią żebyśmy mogli wylewki zrobić. I w lutym się udało A potem znów ruszyliśmy ostro z kopyta i w lipcu się przeprowadziliśmy. Hurra Było jeszcze trochę braków, niektóre są do tej pory. Ale ogólnie rzecz biorąc dom nam się udał (co za skromność) Większość rzeczy zrobilibyśmy tak samo:
    - gres na całym parterze: spokojnie zniosłam wizytę kominiarza w zaśnieżonych butach, spadające samochodziki dzieciaków - chwilowy brud/woda mu nie straszne, plamy zmywają się bez problemu, jest cieplutko w nogi, bo:
    - podłogówka - niby podłoga ma temperaturę nazwijmy to neutralną (dla niektórych jest nawet zimna ) a w domku cieplutko i to nawet w te najmniejsze mrozy
    - duża kuchnia = duży blat roboczy - można równocześnie gotować w kilka osób i dla każdego znajdzie się miejsce
    - koza - zajmuje mało miejsca a jest bardzo klimatyczna, no i trochę grzeje
    - wentylacja mechaniczna - rewelacja - zawsze świeże powietrze - jedyna wada: zapachy świąteczne szybko wciągnęło i nie było czuć tej niesamowitej mieszanki wypieków, mięs, choinki...
    - duży, rozkładany stół - w moje urodziny było 10 osób przy stole, zmieściłoby się co najmniej 2 więcej
    Uwielbiamy nasz dom!




  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Jako, że pojawiają się cały czas osoby zainteresowane naszą kozą, oto zdjęcie bohaterki z profilu (przy okazji kawałek lampy się załapał)



    I jeszcze domek w zimowej aurze - mam nadzieję, że już niedługo





    Zmiany powolutku, ale się pojawiają: mamy szafki w górnej łazience i poza dodatkami typu wieszaki i uchwyt na papier wszystko tam jest skończone. Wisi coraz więcej lamp, nawet obrazki się pojawiły...
    I kuchnię można wreszcie uznać za skończoną.
    Codziennie sobie obiecuję, że porobię trochę zdjęć, ale potem zapominam, albo jest bałagan, albo rozładowany aparat....W końcu się uda

    A ostatnio odpoczywaliśmy w słowackich Niskich Tatrach - byliśmy na nartach w ośrodku Jasna:



  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Śnieg stopniał to jakoś zebrałam się w końcu do uzupełnienia dziennika

    Na pierwszy rzut - kuchnia - właściwie skończona. Pozostaje powieszenie plafonu, zamontowanie gniazdek przy płycie (ale to niedługo, bo sprzęt już zamówiony) i zasilikonowanie połączenia między blatem a ścianką - przy płycie właśnie.


    Nad piekarnikiem pojawiły się drzwiczki - mają inny kolor, bo były później robione, ale wyrównają za jakiś czas. Początkowo miała tam być nowa mikrofalówka do zabudowy, na razie ukryliśmy tą którą mieliśmy wcześniej.


    W jadalni jest stół i krzesła:



    Po 10 tygodniach oczekiwania przyjechał narożnik - jest wielki i mega wygodny


    Chłopcy jako pierwsi mają firanki w pokojach. Następna w kolejności jest sypialnia.
    U Bartka:


    U Piotrka:

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Specjalnie dla Arctisi - wiosna

    Lawenda jeszcze zakryta, ale chyba zaraz pójdę ją odkryć...


    Tu pod płotem są posadzone borówki i maliny, ale widzę że bardzo skutecznie się wtopiły w tło


    Tu hortensja w zimowym ubranku, a obok rabata wrzosowa już bez agrowłókniny, która elegancko wala się po trawniku (no dobra, przygniotłam ją dwoma cegłami, bo się spieszyłam)

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłam porządek po zimie - usunęłam wszystkie okrywy, sprawdziłam stan roślinek. Kilka krzewów się połamało od śniegu i lodu - borówka, agrest, hebe.
    Truskawki po okrywie śniegowo-lodowej


    Tropem wiosny - ciąg dalszy:

    Piwonie wychodzą spod ziemi


    Trzmielinki po zimowaniu w doniczkach - na dworze, bez osłony


    Ciemiernik


    Wrzosowisko


    Runianka japońska - chyba wciąż mało popularna roślina okrywowa.


    Róże - były kopczykowane - przemarzły, ale nie całe - tylko ta część pędów która wystawała ponad śnieg i trochę wgłąb sniegu. Myślę że nic im nie będzie i zachwycą nas pięknymi kwiatami.


    A na koniec konkurs:
    Co to za ślady???



  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Na wstępie muszę się pochwalić skończyłam studia podyplomowe i mogę już przygotowywać takie dokumenty:



    To jest wynik mojego domu - musiałam zaspokoić ciekawość Wyszedł naprawdę dobrze - udało się wybudować dom energooszczędny.


    A teraz zgodnie z obietnicą roślinki
    funkie


    borówki amerykańskie (wysokie)


    Kupiłam też rododendrony - fioletowy Catawbiense gradiflorum i biały Cunningham's white:


    Pierwsza oznaka wiosny - przebiśnieg Wsadziłam 15 cebulek, wyrosły DWIE Podobno intensywnie się rozmnażają, może przyszłej wiosny będzie więcej...


    A teraz następne krzaczki, ale już w formie docelowej, bo obecna jest...mało widoczna

    Jaśminowiec wonny - Philadelphus lemoinei


    Kalina dawn - kwitnie zimą (luty-marzec), czasem powtarza jesienią - w październiku


    Biała budleja dawida:


    Jak możecie zauważyć w moim ogrodzie głównymi kolorami będą biały, fioletowy, różowy, niebieski. Mam też wielką chrapkę na kilka purpurowych roślin - pęcherznicę kalinolistną 'Diabolo', berberys Thunberga 'Atropurpurea'. Będzie też magnolia purpurowa 'Nigra', trochę wierzb, derenie....i mnóstwo innych roślin. Żeby to wszystko sadzić chcę mieć zrobione docelowe ogrodzenie, bo wzdłuż niego będzie kolorowy żywopłot i główne nasadzenia. Może jesienią?

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Wszystkim tu zaglądającym, nie mającym dziennika, albo do których nie dam rady dotrzeć w tym miejscu składam serdeczne życzenia

    Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Ania i Hubi

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Najwyższa pora wziąć byka za rogi i spróbować wkleić jakieś zdjęcia, uda się
    NIe uda się muszę doczytać ...

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    No dobra, zdjęcia już umiem wklejać, więc mogę też coś napisać.
    Kuchnia skończona, drzwi do szafy w wiatrołapie i górnym korytarzu dalej nie ma, bo stolarz znów nie odbiera telefonów
    Mam też szafki w górnej łazience - ale nie mam zdjęć
    Ale mam mnóstwo zdjęć ogrodu które będą w następnym poście, bo się do tego nie zmieściły

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    A teraz wiosna ...

    barwinek


    ciemiernik



    fiołek leśny


    tulipan Gavota


    tulipan Queen of Night


    tulipan Snowstar


    tawuły



    skutki nierównego rozsypania nawozu - z siewnika

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Żeby było jeszcze ładniej i wiosennej, pokażę kilka zdjęć z mojego pobytu w Edynburgu - głównie ogród botaniczny i ogród pod zamkiem...bez emotek, bo zdjęć mi nie przyjmie ...













  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Deszcz pada bez umiaru, od sobotniego popołudnia non-stop i do środy tak ma być...
    A na nas czeka piękny, tymczasowy taras:




    Hubert go zrobił przed Piotrka urodzinami, bo wcześniej były same palety, a nie chciałam aby ktokolwiek sobie nogę skręcił...Więc zakupilśmy płyty OSB, cała konstrukcja została wypoziomowana (ze spadkami), skręcona i na koniec pomalowana impregnatem. Koszt: 300 pln, na jakiś czas wystarczy (aż uzbieramy na kostkę dookoła domu). Choć deszcze w takiej ilości jak teraz nie wróżą dobrze naszej konstrukcji....Pożyjemy, zobaczymy

    A jak tylko przestanie padać to zrobimy ogrodzenie z paneli drewnianych na części tyłu działki. Widać tą część na pierwszym zdjęciu tarasu. Jedna z naszych sąsiadek (mamy 4 w granicy) postanowiła ostatnio popryskać chwasty Round-upem (lub czymś identycznie działającym). Nie byłoby w tym nic złego, gdyby robiła to u siebie na działce. Ale ona po opryskaniu swojego ogrodzenia weszła przez szparę w płocie (niedociągnięta do końca siatka) na MOJĄ działkę i psikała chwasty po mojej stronie przy jej ogrodzeniu (stara siatka malowana 50 lat temu, plus drut kolczasty u góry). Bo jej siatka gnije od chwastów Oczywiście wlazła bez pytania i twierdziła, że UWAGA: 15 cm jej działki jest po mojej stronie i ona sobie może tam pryskać czym chce!!! No comments. Odgradzamy się szczelnie jak tylko pogoda pozwoli. Ja mam metr od tego płotu maliny i borówki i nie mam ochoty żeby mi to truła!
    Normalnie załamka z tymi sąsiadami...

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Dziś raport powodziowy. To znaczy u nas powodzi jako takiej nie ma. Po prostu woda z opadów nie ma już co ze sobą począć, więc siedzi na wierzchu Miejscami jest woda na trawniku, w rabatach... Na sąsiedniej ulicy mają więcej wody, niektórym pozalewało studzienki kanalizacyjne - mamy kanalizację ciśnieniową - mały zbiornik + pompa, jak się przepełni to zupełnie przestaje działać. Hubert właśnie uszczelnia naszą studzienkę od góry workami z piaskiem - oby to wystarczyło.

    Tak wygląda wyjazd z naszej ulicy:


    ten czarny punkt po prawej to kaczka - cała rodzinka sobie pływała po naszej ulicy...


    Na szczęście mamy też wyjazd w drugą stronę - tam jest miejscami sucho

    A na koniec akcent optymistyczny:
    piwonie zakwitną:


    a dąbrówka już kwitnie

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Rozkwitły piwonie - niestety tylko w jednym miejscu, a sadziłam w czterech (z różnych źródeł )
    Ale za to jak pięknie - patrzcie sami:






    No i rozkwitła pierwsza róża - aksamitna z Tesco




    A w ogóle to kwitły czosnki ozdobne, azalie, irysy....ale zdjęć brak.
    Za to rozkwitły tawuły i lawenda się zbiera
    Truskawek będzie trochę, ciut agrestu i borówek.

    Poza tym mamy firanki w sypialni i w pokoju nad garażem, ale fotek nie ma. Pod koniec tygodnia dostanę nowe baterie do aparatu to pstryknę. Kupiliśmy jeszcze lustro do salonu, ale na razie nie wisi - będzie na przeciwko kozy, między oknami.
    Stolarz tradycyjnie zapadł się pod ziemię - tym razem chyba na dłużej

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Znowu ogrodowo

    Piwonie przekwitły, teraz czas róż i lawendy







    Wśród lawendy też jest jedna róża - podobna do tej pomarańczowej powyżej - żółto-różowa.
    Docelowo będzie tam wielka rabata z lawendą, różami, iglakami i trawami, ale to jesienią.

    Mam już jedną rabatkę wysypaną korą - wrzosowisko. Są tam wrzosy, wrzośćce, pieris,azalie, trzy mini iglaki no-name, bukszpan (do przesadzenia), ciemiernik i winobluszcz (na ogrodzeniu)




    Kupiłam taką hortensję - bidulka była na wyprzedaży za 10 pln. Mam nadzieję, że spodoba się jej w moim ogrodzie i zostanie na dłużej.


    aksamitki już cieszą oko


    Tawuła - ktoś może wie jaka?

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Marchewki jeszcze malutkie, ale dzieci już je wyjadają


    Najbardziej aktualnych zdjęć na razie nie będzie, bo rozcięłam sobie stopę, mam założone szwy i nie bardzo mogę chodzić - zwłaszcza poza domem.
    A tyle jest do zrobienia w ogrodzie

    Na szczęście dziś pada deszcz, podleje wszystko, bo jest sucho...
    A od jutra znowu ma być słońce

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Noga na szczęście się wyleczyła, pojechaliśmy na wakacje na 2 tygodnie...Było super
    W międzyczasie u nas była totalna susza i niektóre roślinki ucierpiały mocno - usechł pieris, 2 azalie i tawułka. Cała reszta dzielnie zniosła niesprzyjające warunki. Część straciła liście - tawuły, tawułki, borówki, śliwa - ale wszystkim już odrosły nowe
    I nawet zakwitł wiciokrzew, na którego w tym roku w ogóle nie liczyłam, bo jest maleńki - odbijał od korzenia w tym roku. Niestety nie mam fotki, bo jak wróciliśmy to już przekwitał, więc był mało ciekawy...
    Ostatni, trzeci tydzień urlopu spędziliśmy w domu nadrabiając zaległości z ostatniego .... roku
    Do garażu już mieści się 1 auto, kupiliśmy lampy do korytarza na dole, ale jeszcze nie wiszą, doprowadziliśmy do stanu używalności pokój nad garażem i komputerowy...
    W tym tygodniu chcę się umówić na pomiar okien do firanek/rolet/zasłonek. Zrobimy wreszcie drzwi do szafy wnękowej w wiatrołapie. Czekaliśmy na naszego stolarza od kwietnia, odechciało nam się i kto inny je zrobi.

    Lawenda już przekwitła, poza pojedyńczymi kwiatami, ale wcześniej była oblegana:


    Przed wyjazdem zdążyliśmy zjeść agrest


    Grusza azjatycka ma jeden owoc - cały czas dojrzewa


    W minimalnych ilościach owocują maliny, jeżyny i poziomki - nawet zdjęć nie mają - od razu trafiają do buzi...

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Jak tylko wróciliśmy z urlopu rzuciłam się do pielenia, bo wszystko zarosło. Na pierwszy ogień poszła lawenda, po wyrwaniu paru chwastów zauważyłam je:

    Trzy maleńkie zajączki
    A to ich mama:




    Miała 2 tygodnie spokoju, to maleństwa urodziła
    Baliśmy się, czy się nie wystraszy naszej obecności, zwłaszcza biegających i hałasujących dzieci. Ale na szczęście wieczorem wróciła do gniazda i najwyraźniej odchowała maluchy. Teraz został tylko jeden i już całkiem nieźle sobie radzi - bryka po całej działce, nawet w dzień, a wieczorem rodzeństwo do niego przychodzi
    Co prawda wolałabym, żeby już wszystkie się przeprowadziły, bo od miesiąca nie kosimy w okolicy ich gniazda, żeby nie stresować szaraczków, ale w końcu chciałabym i tam zrobić porządek...

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Zimno się zrobiło. Deszczowo.

    Zmieniliśmy w rekuperatorze wkład letni na zimowy - czas zacząć odzyskiwać ciepło...

    A wieczorkiem:

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Obiecywałam, obiecywałam i w końcu....są zaległe zdjęcia
    Chyba ze 3 posty mi wyjdą
    Zaczynamy od łazienki:


    Na górze szafki będzie przyklejona mozaika - taka jak na obudowie stelaży. Kiedy? Pewnie jak będziemy kafelkować wejście do domu, czyli w przyszłym roku.

    Dekoracja morska


    Do kompletu szafka pod umywalką


    I wanna


    Pod oknem jest gniazdko do podłączenia grzejnika elektrycznego, ale poprzedniej zimy nie był potrzebny, więc raczej się nie pojawi wcale...


    Na koniec tej części - firanki - w Leroy Merlin kupiliśmy gotowce do sypialni


    i pokoju nad garażem

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony