dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Umowa z architektem

    Witam wszystkich. Trzy krótkie pytania dotyczące zakupu projektu, jego zmian, adaptacji i projektu zagospodarowania działki:

    Czy typowe jest stosowanie JEDNEJ umowy łączącej wszystkie ww czynności?

    Czy macie zapiski, że płatność po zaakceptowaniu projektu przez Gminę?

    Czy istnieje prawne domniemanie, że architekt wykonujący adaptację + projekt zagospodarowania ZNA decyzję o warunkach zabudowy? - chodzi mi o to żeby wziął odpowiedzialność za zgodność tego co robi z warunkami zabudowy - ale bez rozjuszania go formalnymi zapisami.
    Dziękuję z góry

  2. #2

    Domyślnie

    1) czy typowe nie wiem ale why not,
    2) tak
    3) jeszcze przed podpisaniem umowy boisz się go "rozjuszyć" ? Oj będzie Ci ciężko wyegzekwować to co napiszesz...
    Niech czuje ciśnienie w razie czego. Sam pomyśl - jeśli ma zamiar zapoznać się z WZT to nic mu taki zapis nie szkodzi.

    pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    WZiZT powinieneś mu dostarczyć sam, trochę to trwa, w niektórych gminach w ogóle mogą ich nie wydać (brak plany zagospodarowania)

  4. #4

    Domyślnie

    Z jedną umową chodzi o to, że jakby Gmina nie zaakceptowała projektu to nie dostałby żadnych pieniędzy a nie tylko pieniędzy za adaptację i projekt zagospodarowania działki

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli to ma byc projekt na konkretna dzialke i bedziesz taki skladal z wnioskiem o pozwolenie na budowe, to architekt jest prawnie zobowiazany do tego, zeby projekt byl zgodny z WZiZT, bo inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowe. Czyli tak architekt musi znac te wraunki i zrobic projekt zgodnie z nimi, ale jak sie boisz, ze on to zaniedba lub celowo odstapi, to ......zmien architekta, jak sie go boisz rozjuszyc, a jak sie nie boisz, to wrzuc ten punkt do umowy i koniec.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony