dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie oprawa do sufitu podwieszanego - świetlówki energooszczędne

    Witam,
    Szukam propozycji opraw do sufitu podwieszanego. Uparłem się na świetlówki energooszczędne na trzonku E27

    Znalazłem coś takiego:
    http://www.luxmarket.pl/p/Oprawa%20s...13W%20E27/8179

    Czy może ktoś jeszcze zna ciekawe propozycje.
    Uparłem się na oprawę do świetlówek - obawiam się że halogeny w całym domu mnie zrujnują !? Czy dobrze myślę !?
    Janusz

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    W jakim sensie zrujnuja,zakup,czy eksploatacja?
    eksploatacja ...
    Janusz

  4. #4

    Domyślnie Re: oprawa do sufitu podwieszanego - świetlówki energooszcz

    Cytat Napisał Samurai_Jack
    Uparłem się na oprawę do świetlówek - obawiam się że halogeny w całym domu mnie zrujnują !? Czy dobrze myślę !?
    Zrujnować to nie zrujnują ale IMHO światło halogenowe nie jest zbyt przyjemne - a jak chcesz mieć halogeny w całym domu to może być problem.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem jak masz rozwiazane oswietlenie w domu i jak duzo ga masz.
    My mamy tego bardzo duzo i wszedzie tam gdzie to bedzie mozliwe mamy zamiar dac ledowe.No bedzie oczywscie troche halogenow,a i zwykle tez znajdzie swoje miejsce.

  6. #6

    Domyślnie

    Halogenów mam sporo - zaryzykowałbym nawet twierdzenie, żę sporo za sporo w kazdym razie sukcesywnie kupuje ledy - nie jest tanio lecz to inwestycja w przyszłość - szczerze polecam.

  7. #7

    Domyślnie

    Mi sie podobają kwadratowe kształty i myslę o czyś takim

    http://www.luxmarket.pl/p/Oprawa%20u...%20kolory/7181

    Myślicie, że mając takich 6 opraw w suficie podwieszanym w łazience, mogę się zrujnowac finansowa, jeżeli chodzi o ich ekspoatację.

    Nie znalazłam żadnych ładnych ledowych, moze źle szukam, spodobały mi sie tylko do oświetlenia schodów:
    http://www.luxmarket.pl/p/Oprawa%20schodowa%20LED7/3900

  8. #8

    Domyślnie

    http://www.luxmarket.pl/p/Oprawa%20s...%20białe/3888

    Qrcze ciekawe czy coś takiego, można zastosować do sufitu podwieszanego...???

  9. #9

    Domyślnie LED

    No to ja jestem jakaś niedzisiejsza.
    Nie lubię światła halogenowego (chociaż tutaj mozna dobrać oprawę z mlecznego szkła i wtedy jest b. ładne światło) ale LED-y zdecydowanie u mnie odpadają jako oświetlenie główne. Kolor tego światła (nawet przy opcji ciepły biały) nadaje się tylko do prosektorium, jest zimne i nie rozprasza się.
    U mnie LED-y będą tylko w garderobie, ewentualnie jako oświetlenie dodatkowe(małe diody przy podłodze w korytarzu).

  10. #10

    Domyślnie

    elais - ja mam kwadratowe oprawy u siebie - poza tym oprawę zostawiasz taką jaka CI się podoba - ewentualnie trzonek wymieniasz np. z GZ 4 na GU 10 i już CI podchodzą ledy na 230 zamiast tych 12V na transformatory.
    Poza tym uprzejmie donoszę, że ą tez żarówki ledowe na trzonku E27 (wiem bo kupiłem taką)
    Zajrzyj np. na halogen.pl, a na allegro szukaj użytkownika Zabłocki - gość ma niekiedy fajne oprawy (kupowałem kwadratowe w dobrych cenach.

    No właśnie policzyłem - w sumie w górnej łazience mam 13 halogenów (5 nad wanną, 3 pod wanną, 3 w suficie nad lustrem, 2 pod prysznicem) w salonie z qchnią też 13 i w dolnej łazience 5. Wszystko prawie na ledach - tam gdzie ma być ładniejsze światło małe żarówki 20 W i nie jest źle - rachunek z aprąd nie zabija

  11. #11

    Domyślnie

    LEDy jako oswietlenie glowne ? beznadziejny pomysl
    swietlowki ? jak najbardziej ! szczegolnie jesli w dobrej oprawie i ze statecznikiem elektronicznym ....
    nowoczesne swietlowki liniowe sa bardzo wydajne, bardzo dobrze oddaja kolory i maja wysoka temperature barwową ....

  12. #12

    Domyślnie

    Jaką nazwę lub jakiej firmy są te nowoczesne świetlówki?
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  13. #13

    Domyślnie

    a ja mam ledy w ciepłym kolorze-jako nastrojówke i jes super
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Broc
    Jaką nazwę lub jakiej firmy są te nowoczesne świetlówki?
    skieruj swoje kroki do dobrego sklepu oswietleniowego i popytaj o np. produkty Philips`a ....

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    a ja mam ledy w ciepłym kolorze-jako nastrojówke i jes super
    to masz farta
    tzw. Warm White LED sa chyba jednak mniej popularne niz pozostale,
    mają relatywnie ciepla barwe, okolo 3500K (kelvinów), a 4000K to juz raczej biale swiatlo, malo przyjemne w domowych warunkach

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    LEDy jako oswietlenie glowne ? beznadziejny pomysl
    absolutnie nie jako główne oświetlenie!! - zgadzam się z tym niezależnie jaki rodzaj leda kupisz - natomiast jako oświetlenie dekoracyjne i nastrojowe - jak najbardziej. Jednakże co innego mieć 15 halogenów 50 vatowych a co innego 1 watowych. Wiadomo wszystko zależy od sposobu zaprojektowania i podziału stref oświetlenia.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    tzw. Warm White LED sa chyba jednak mniej popularne niz pozostale,
    mają relatywnie ciepla barwe, okolo 3500K (kelvinów), a 4000K to juz raczej biale swiatlo, malo przyjemne w domowych warunkach
    Nie zgadzam się, że warm white LED-y mają światło o ciepłej barwie. Jak planowaliśmy oswietlenie to kupiliśmy, n próbę, kilka LED-owych lampek i szybko wykluczyliśmy je jako oświetlenie główne. Warm White LED nie jest ciepłym światłem, jest to trochę mniej zimne światło niż standardowych LED-ów. Nazwa Warm White jest myląca

  18. #18

    Domyślnie

    jacekp71
    skieruj swoje kroki do dobrego sklepu oswietleniowego i popytaj o np. produkty Philips`a ....
    dziekuje
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zadie_Smith
    Cytat Napisał jacekp71
    tzw. Warm White LED sa chyba jednak mniej popularne niz pozostale,
    mają relatywnie ciepla barwe, okolo 3500K (kelvinów), a 4000K to juz raczej biale swiatlo, malo przyjemne w domowych warunkach
    Nie zgadzam się, że warm white LED-y mają światło o ciepłej barwie. Jak planowaliśmy oswietlenie to kupiliśmy, n próbę, kilka LED-owych lampek i szybko wykluczyliśmy je jako oświetlenie główne. Warm White LED nie jest ciepłym światłem, jest to trochę mniej zimne światło niż standardowych LED-ów. Nazwa Warm White jest myląca
    napisalem ze maja "relatywnie" cieplą barwę .... czyli jak na LEDy swieca cieplo, ale w pelnej skali barw klasyfikuja sie na koncu zakresu barw uznawanych za cieple,
    nazwa wiec nie jest myląca - okresla, ze wlasnie wsrod LEDów te maja ciepla barwe, a nie ze sa "cieple" w ogole ....
    dlatego nalezy czytac, to co jest napisane na opakowaniu .... (vide temp. w K),

  20. #20

    Domyślnie

    Ja właśnie sie zastanawiam nad oświetleniem. I jeżeli chodzi o doświetlenie schodów to myślę o takich ledach:

    http://www.allegro.pl/item390124518_...per_cena_.html

    a jeśli chodzi o podwieszany sufit w łazience to myślę o tych:
    http://www.allegro.pl/item396862122_..._3_kolory.html


    Myślicie, że to będzie dobry wybór?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony