dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nie mam pojecia...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie Re: Czym myjecie swój parkiet?

    Cytat Napisał ghost34
    Polecam Cleaner (były neutralreiniger) firmy loba-wakol koszt około 18zł za litr nie zmiekcza lakieru...proporcje 1:10...myje bardzo ładnie i nie pozostawia smugnie ma wosków więc jak wyżej napisałem nie zmiękcza lakieru ani też nie pozostawia smug..
    A to (i to o Pronto) to też się stosuje do paneli drewnianych?
    Kurczę, czego się człowiek dowie, a ja teraz zapierniczam w mieszkaniu z prontem i opierniczam małża jak umyje parkiet płynem do podłóg kafelkowych

  3. #43

    Domyślnie

    A co stosowac do codzinnej pielegnacji finishparkietu?Czy wyzej opisane produkty tez sa dla niego bezpieczne?
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu - mam buk firmy Tarkett i jesion koniak Finishparkiet. Obydwie podlogi to gotowe kupione juz pomalowane czyms panele.Czy oprócz polecanch przez producentów środków nada się cos zwykłego i nie uszkodzi podłogi, np. wspominana przez wielu woda z octem.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    powiadam cleaner(były neutralreiniger) z loba badź bna np lobe bede zachwalał bo jest swietnym środkiem kosztuje psie pieniadze i wystarcza na dłuuugo wazne aby nie na mokro tylko wilgotno..zmywać roztworem 1;10...kafelki tez bdb zmywa..nie pozosrtawia smug ani nalotów ...Howgh
    Zalecany do finisha(czym był impregnowany???), posadzek lakierowanych i olejowanych...paneli kafelek itp..nawet na hotelach maszynowo tez daje rade..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    powiadam cleaner(były neutralreiniger) z loba badź bna np lobe bede zachwalał bo jest swietnym środkiem kosztuje psie pieniadze i wystarcza na dłuuugo wazne aby nie na mokro tylko wilgotno..zmywać roztworem 1;10...kafelki tez bdb zmywa..nie pozosrtawia smug ani nalotów ...Howgh
    Zalecany do finisha(czym był impregnowany???), posadzek lakierowanych i olejowanych...paneli kafelek itp..nawet na hotelach maszynowo tez daje rade..
    A prowizję jaką masz? Żartuję - lecę i kupuję: w końcu coś, czym będę mogła myć wszystko i nie klarować małżowi że musi wodę zmieniać do różnego podłoża
    BTW: wczoraj widziałam 300 - rewelacyjny filmik

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    środek jest naprawde ok z loba nie mam nic wspólnego za wyjatkiem stosowanie jej od czasu do czasu..jesli zaś chodzi o cleaner z tejze firmy to lepszego jeszcze nie spotkałem..wiec go zachwalam..jak spotkam tez bede polecał...300 to jest film który tak jak the last off mochicans oglądałem 300(nomen omen hehe) razy
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #48

    Domyślnie

    jesli mam parkiet olejowany bez wosku (olej loba) to czy do codziennej pielegnacji moge uzywac preparatow z dodatkiem wosku?

    np http://allegro.pl/item446252412_loba...ejowanego.html

    i raz np.na 3 m-ce
    http://allegro.pl/item445222499_loba...ejowanego.html

    Za pare miesiecy chcialabym powtorzyc olejowanie i jesli do tego czasu bede stosowala ww. srodki pielegnacyjne na bazie wosku to nie bedzie to "przeszkoda" do ponownego olejowania?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hmm bdb tyle ze przed oil balsamem czy tez jak to sie teraz nazywa..parkettoil trzeba posadzke zmyć lobalinem teraz sie nazywa waxremover poczekać az wyschnie..około 6 godzin i dopiero nakładać parkettoil..ale na co dzien mozesz tez stosować cleanera bez przeszkód..tyle ze powtarzam jak mantre przy posadzkach drewnianych nigdy przenigdy nie zmywamy na mokro tyko na WILGOTNO please..

    Z ciekawości zapytam który masz olej na posadce pamietasz nazwe??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #50

    Domyślnie

    sidolux do mycia drewna a pozniej jak wyschnie sidolux do pielęgnacji - sprawdza się.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Absolutnie nie!! ma zawartośc wosków które zmiekczaja lakier pisałem powyżej ..napisz gwoli sprawiedzliwości który to jeszcze ..moze co wyszło nowego??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin g

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,

    Cieszę się, że znalazłem ten temat, gdyż sam zastanawiałem się czym czyścić moją podłogę. Nie jest to parkiet, ale deska podłogowa. Tutaj jest informacja o niej http://www.omniwood.pl/pokaz.php?id=366 W naturze jest trochę szorstka, ma takie rustykalne wykończenie i nie błyszczy się oczywiście, gdyż nie jest lakierowana. Czym można czyścić taką deskę?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hmmm a co na to producent..?nie poleca nie zaleca niczego..?Czyscik do posadzek olejowych..na co dzien cleaner raz na czas..parkettoil
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #54

    Domyślnie

    ghost34, wielkie dzieki...... co do oleju to nie bardzo wiem jak sie nazywa....parkieciarz powiedzila ze z Loba (y) widzialam opakowanie (metalowe, prostokatne) ale byla na nim naklejona mala karteczka z nazwa producenta i malym granatowym napisem .....nie pamietam jakim ..szukalam w internecie olei z loba ale nigdzie nie moge znalezc...pewnie wzrokowo pamietalabym jaki olej zastosowal.

    Mam jeszcze jeden problem....otoz dzisiaj parkieciarz polozyl 3 warstwe oleju (pisalam juz na innym watku, ze wczesniej porobil rysy i teraz od nowa nakladal olej) ...(po 2 warstwach parkiet w niektorych miejscach byl bez polysku-matowy) ...w tym czasie otworzylam okno tarasowe aby zniwelowac zapach oleju....niestety po ok. 3 godz. od zaolejowania na moj parkiet "wtargnal" kot sasiada i teraz mamy na parkiecie poodbijane kocie lapki...czy w tych miejscach bedziemy musieli od nowa nakladac olej czy da sie cos z tym zdrobic np. zastosowac cleaner ?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    Absolutnie nie!! ma zawartośc wosków które zmiekczaja lakier pisałem powyżej ..napisz gwoli sprawiedzliwości który to jeszcze ..moze co wyszło nowego??
    hm, nowego to raczej nie, bo już od dawna go stosujemy. Pozostaje wierzyć, że jeśli by go nie stosować, parkiet niszczyłby się jeszcze wolniej

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana27
    ghost34, wielkie dzieki...... co do oleju to nie bardzo wiem jak sie nazywa....parkieciarz powiedzila ze z Loba (y) widzialam opakowanie (metalowe, prostokatne) ale byla na nim naklejona mala karteczka z nazwa producenta i malym granatowym napisem .....nie pamietam jakim ..szukalam w internecie olei z loba ale nigdzie nie moge znalezc...pewnie wzrokowo pamietalabym jaki olej zastosowal.

    Mam jeszcze jeden problem....otoz dzisiaj parkieciarz polozyl 3 warstwe oleju (pisalam juz na innym watku, ze wczesniej porobil rysy i teraz od nowa nakladal olej) ...(po 2 warstwach parkiet w niektorych miejscach byl bez polysku-matowy) ...w tym czasie otworzylam okno tarasowe aby zniwelowac zapach oleju....niestety po ok. 3 godz. od zaolejowania na moj parkiet "wtargnal" kot sasiada i teraz mamy na parkiecie poodbijane kocie lapki...czy w tych miejscach bedziemy musieli od nowa nakladac olej czy da sie cos z tym zdrobic np. zastosowac cleaner ?
    W tych miejscach wetrzyj tylko np parkettoil mocno scierką...jak nie da rady to gabka 80 (scierna stolarska) i wetrzec olej..w te miejsca..3 razy to juz b grubo i nie fajnie..jak gat drewna masz? nie był to hs100akzent oil??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  17. #57

    Domyślnie

    parkiet debowy...a dlaczego nie fajnie 3x olejowc? Po 2 zaolejowaniu parkiet nie wygladal dobrze dopiero po 3 nabral polysku.
    Parkieciarz mowil, ze drewno dziwnie sie "zachowuje" jak nie dab bardzo latwo szlo mu szlifowanie a zazwyczaj dab jest twardy i nie powinien tak latwo dac sie szlifowac ....parkiet sprowadzalismy z okolic Rzeszowa od lokalnego producenta.

    tak wyglada teraz ( razem z poodbijanymi lapkami kota )




  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Parkiet sie dziwnie zachowywał bo najprawdopodobniej był przesuszony teraz juz go chyba lekko łódkuje..sprawdzał wilg parkietu?Przy tobie?jest to na parterze?? budynek podpiwniczony?Oleju jest za dużo i bedzie sie łatwo rysował..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana27
    ghost34, wielkie dzieki...... co do oleju to nie bardzo wiem jak sie nazywa....parkieciarz powiedzila ze z Loba (y) widzialam opakowanie (metalowe, prostokatne) ale byla na nim naklejona mala karteczka z nazwa producenta i malym granatowym napisem .....nie pamietam jakim ..szukalam w internecie olei z loba ale nigdzie nie moge znalezc...pewnie wzrokowo pamietalabym jaki olej zastosowal.

    Mam jeszcze jeden problem....otoz dzisiaj parkieciarz polozyl 3 warstwe oleju (pisalam juz na innym watku, ze wczesniej porobil rysy i teraz od nowa nakladal olej) ...(po 2 warstwach parkiet w niektorych miejscach byl bez polysku-matowy) ...w tym czasie otworzylam okno tarasowe aby zniwelowac zapach oleju....niestety po ok. 3 godz. od zaolejowania na moj parkiet "wtargnal" kot sasiada i teraz mamy na parkiecie poodbijane kocie lapki...czy w tych miejscach bedziemy musieli od nowa nakladac olej czy da sie cos z tym zdrobic np. zastosowac cleaner ?
    Kocie łapki matowić wełną stalową nr2 aź do xniknięcia śladów i prxeciągnąć olejem.
    _______________________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #60

    Domyślnie

    no to ladnie ...sprawdzil wilgotnosc pomieszczenia . wzial jedna deske do domu i mial sprawdzic wilgotnosc parkietu, mowil cos o tym, ze jest lekko suchy ......uklozyl, odczekal 4 tyg. , wycyklinowal, nalozyl olej , pozniej musial poprawiac poniewaz wyszly rysy , wiec od nowa scieral i znowu olejowal ......i myslalam, ze na tym juz zakonczymy i bedzie ok.
    Co znaczy, ze zaczyna go łódkować? wiem co masz na mysli ale czyz czasem to bedzie jeszcze bardziej widoczne ? No i z tym olejowaniem 3 razy....nie mialam zielonego pojecia , ze to niepoprawnie....i ze teraz bedzie sie rysowal.........rece mi opadaja.....Ghost - napisz prosze szczerze....
    czy jest wielka tragedia?


    Dzieki



    jarekkur, tak tez zrobimy ...dziekuje


Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony