dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie....co mogl zrobic Pan parkieciarz jak wyszlo, ze parkiet jest zbyt suchy ?....czy w ogole mogl cos zrobic?

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nie ma tragedii..poczekamy sezon grzewczy..itp kleił na syntetyku czy dyspersji?..
    Jak sprawdził wilgotnośc pomieszczenia??Wylewki czy atmosfery?odp masz podpiwniczony budynek??jak z izolacja czy robił badanie wylewki..ile razy..w ilu pnkt..wzioł do domu po co? Klepiemy tu z ?Panem jarekkur cały czas to samo wszystkim..pomiary przy was z waszym podpisem na protokole..wtedy masz jaka wiedze i to na pismie a teraz ..zacznij grzać..masz kominek tez rozpalaj dobrze osusza powietrze..łódki sie nie cofna ale...tez nie powinny sie pogłębiać..trzymaj około 50-45% wilgotności jakieś 2 tyg w pomieszczeniu..i napisz jakie efekty...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana27
    Mam jeszcze jedno pytanie....co mogl zrobic Pan parkieciarz jak wyszlo, ze parkiet jest zbyt suchy ?....czy w ogole mogl cos zrobic?
    Mógł..nie brać..np..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #64

    Domyślnie

    budynek nie podpiwniczony, chcial zrobic pomiar drewna ale bateria sie wyczerpala i dlatego zabral do domu. Pomiar wilgotnosci (atmosfery) w domu robil tylko w jednym miejscu...wylewki nie mierzyl, na co kleil- nie mam pojecia ..... kominka nie mamy (jeszcze )
    Protokolu zadnego nie sporzadzalismy

    parkiet kupowalismy sami

    Baaaardzo dziekuje Ci za wszystkie rady ....poczekamy sezon grzewczy i zobaczymy co bedzie sie dzialo

    Jeszcze czekam na schody tez debowe , olejowane (wykonawca inny), mam nadzieje, ze nie bedzie takich problemow

    Pozdrawiam
    Ania

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Co znaczy, ze zaczyna go łódkować? wiem co masz na mysli ale czyz czasem to bedzie jeszcze bardziej widoczne ? No i z tym olejowaniem 3 razy....nie mialam zielonego pojecia , ze to niepoprawnie....i ze teraz bedzie sie rysowal.........rece mi opadaja.....Ghost - napisz prosze szczerze....
    czy jest wielka tragedia?


    Dzieki



    jarekkur, tak tez zrobimy ...dziekuje

    [/quote]
    Ano znaczy to, że parkieciarz prawdopodobnie ułożył zbyt suchy parkiet.
    Podłoże zapewne nawet jeżeli w tym przypadku ma swoje 2% to na parkiet przesuszony rzędu 4% jest to za duzo. W zwiazku z tym drewno ciągnie wilgoć z podłoża aż do około 9-10%. To i tak może oznaczać kłopoty. Jezeli zaś podłoże nie było sprawdzane na wilgotność i ma więcej niż 2% np. 2,5 lub wiecej to łódkowanie bedzie się powiększać. W takim przypadku moze dojść do przepychanki wśród klepek co doprowadzi do zerwqnia spoiny klejowej i nawet podniesienia się parkietu.

    Jaka jest wigotność w pomieszczeniu na poziomie parkietu i temperatura? Obserwować parkiet. Czy łódkowanie staje się wyraźniejsze?
    Budynek nie podpiwniczony! Może nastapiło podciąganie kapilarne wilgoci z gruntu. Wystarczy źle lub niedokładnie wykonana izolacja przeciw wilgoci!
    Ogrzewanie nie pomoże w sytuacji zbyt wilgotnego podłoża. Deszczułki parkietu wydłużają się od spodu, dlatego boki unoszą się do góry (menisk wklęsły). Gdyby wilgoć szła z góry z pomieszczenia deszczułki miałyby kocie grzbiety (menisk wypukły).
    Musicie sprawdzić wilgotność ścian na poziomie parkietu najlepiej w rogach ale nie tylko. Obserwować czy nie ciemnieją (wilgoć) w dolnych partiach.
    Czasami wzmożoną wilgotność można zaobserwować na włosach. Wystarczy zawiesić włos damski dłuższy w rogach ścian i zobaczyć czy się prostuje. To nie wiele jednak da. Najlepiej zorganizować odpowiedni sprzęt. Kiedyś pisałem jak można zmierzyć wilgotność i klepki parkietowej i podłoża w domowych warunkaćh. Warunek posiadanie mikrofalówki i dokładnej wagi do 200G.
    Czy parkieciarz klepkę którą zabrał do domu zapakował szczelnie w worek foliowy? jedna klepka nie da obrazu całej posadzki.
    Jak wygladał parkiet przed cyklinowaniem, przypuszczam, że też był wyłódkowany. Jeżeli jednak był prosty to wskazywałoby na przedostanie się wilgoci do podłoża a to już grubsza sprawa. Narazie to tylko domysły.
    Parkieciarz odpowiada w całości za ułożenie materiału który nie nadawał się na podłogę. To on jes fachowcem a nie wy. W ogóle wszystko na opak.
    _______________________________________________
    vanitas nanitatum et omnia vanitas

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    howgh!..ale jesli to tylko suchy parkiet..to moooże..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #67

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was wie, gdzie kupic polecany w tym wątku cleaner? Solarz montowal w pokojach szafy i niestety parkiet, mimo, że byl oblozony gazetami jest taki matowy po skonczonej robocie

  8. #68

    Domyślnie

    Ja poleam Bona cleaner , cudownie pachnie i do tego tak delikatnie . Ja to jestem uzależniona od tego zapachu. Płytki tez tym myje.

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eleni78

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Międzyzdroje
    Kod pocztowy
    72-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja mam parkiet lakierowany i od dłuższego czasu do czyszczenia i konserwacji używam środków firmy RZ. Koncentrat do bieżącego czyszczenia jest rewelacyjny, czyści skutecznie bez smug i nadaje podłodze właściwości antypoślizgowe, co przy moich małych ancymonach jest sporą zaletą Atutem jest również piękny zapach. Jak podaje producent 550 ml koncentratu wystarcza na 700 m2 a więc całkiem sporo.

  10. #70

    Domyślnie

    Jeżeli mowa o pielęgnacji parkietu,to zdecydowanie rozejrzyj się za dobrymi środkami jak chociażby wspomniany Bona Cleaner,który jest skuteczny i cena też niezbyt wygórowana,sprawdzi się do każdego rodzaju parkietu.

  11. #71

    Domyślnie

    Od 3 lat myję tylko parą. Mam parownicę Karchera. Naparowuję szmatkę (nie puszczam pary bezpośrednio na parkiet) i tak myję. Efekt - zero smug, parkiet ładnie błyszczy, nie wycierają się zadne mazy. Wcześniej używałam cleanera Bona i dopiero jak się te wszystkie powłoki zmyły to parkiet wygląda dobrze. Traktowany środkami wyglądał dobrze tylko chwilę po wyczyszczeniu, później robił się matowy, a pod światło widać było różne smugi, np. wytarte od kolan dzieciaków, łapki, itp. MIałam też polerkę/froterkę (odkąd czyszczę parą polerkę sprzedałam). Pielęgnacja środkami oraz polerowanie wymagały sporo czasu i pracy, a efekt był krótkotrwały. Odkąd używam tylko parownicy nie ma żadnych problemów z parkietem. No i zero chemii
    Tylko tu i teraz.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    asizo, parkiet olejowany czy lakierowany?

  13. #73

    Domyślnie

    agatah, lakierowany
    Tylko tu i teraz.

  14. #74

    Domyślnie

    asizo, jeśli mogę zapytać, jaki to model parownicy? Na ceneo mają tak marne opinie (wykonanie, serwis), że na razie zrezygnowałam z zakupu.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia-ako Zobacz post
    asizo, jeśli mogę zapytać, jaki to model parownicy? Na ceneo mają tak marne opinie (wykonanie, serwis), że na razie zrezygnowałam z zakupu.
    Model sc 2500 c

    Nie wiem skąd złe opinie. Moja teściowa użytkuje inny model (tańszy) juz 7 lat. Ja swoją od ponad 3 lat bardzo intensywnie i wszystko gra. Nie była jeszcze w serwisie. Kiedyś woziliśmy jakąś myjkę do serwisu, już po gwarancji, i naprawa niemal od ręki. Ja nie mam na co narzekać (albo mam szczęscie)
    Tylko tu i teraz.

  16. #76

    Domyślnie

    Dzięki. Będę musiała się przymierzyć. Mam parkiet lakierowany i właśnie zmęczyłam starcie z niego Sidoluxa (oby ich .... Na opakowaniu zero wzmianki, że to trzeba co jakiś czas zmywać ). Nigdy więcej. A podłoga i tak wygląda średnio.

  17. #77

    Domyślnie

    U mnie to w ruch idzie pronto lub też prontopodobne i podłoga całkiem nieźle wygląda, nic sie z nią nie dzieje.

    Kasia - a co z tym sidoluxem?
    mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim - łódź

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroka

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    93-554
    Posty
    17

    Domyślnie

    Myję zwykłym płynem z biedronki i sprawdza się, pewnie są jakieś inne lepsze produkty ale mój parkiet jest raczej stary więc niewiele mu juz pomoże

  19. #79

    Domyślnie

    Pronto próbowałam. Nie zdało egzaminu. Boję się, że nic nie zda.

    Z Sidoluxem problem jest taki, że owszem po pierwszym myciu byłam zachwycona, natomiast po którymś z kolei zaczęły mi zostawać ślady po stopach na parkiecie i nie można tego było niczym ruszyć - wyglądało jakby był tłusty. A że mam parkiet ciemny lakierowany (nigdy więcej ) to wszystko widać jak na dłoni. Okazuje się, że po ok 5 myciach, podłogi należy potraktować środkiem do zmywania Sidoluxu (chyba Cleanlux) i następnie zacząć cały proces mycia od nowa. Ja dziękuję, wysiadam.

  20. #80

    Domyślnie

    To lipa straszna... Może to właśnie kwestia koloru parkietu, że jest ciemny?? Przy jasnym może by tak nie było.
    mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim - łódź

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony