dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Barwniki do farb - jak uzyskać kolor

    Witajcie, mam problem otóż chcę wymieszać farbę z barwnikiem ale nie wiem jakim - chcę otrzymać kolor typu kawa z mlekiem - cafe latte - czy ktos doradzi jakiego barwnika użyć?

  2. #2

    Domyślnie Re: Barwniki do farb - jak uzyskać kolor

    Cytat Napisał Lataren
    Witajcie, mam problem otóż chcę wymieszać farbę z barwnikiem ale nie wiem jakim - chcę otrzymać kolor typu kawa z mlekiem - cafe latte - czy ktos doradzi jakiego barwnika użyć?
    a nie lepiej po prostu iść do mieszalni ?
    w niektórych barwią przyniesione ze soba farby....trzeba tylko poszukać....
    BOHO
    Warszawa

  3. #3

    Domyślnie

    wybrać kolor z palety jakiegoś producenta farb i skożystać z mieszalnika farb...

    Pozdrawiam
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: Barwniki do farb - jak uzyskać kolor

    Cytat Napisał Lataren
    ... chcę otrzymać kolor typu kawa z mlekiem ...
    beż - wiecej pigmentu
    brąz - mniej

  5. #5

    Domyślnie

    Ja kiedys robilam to na oko

    W jednym pokoju chcialam blady zolty, potem fioletowa farbe na regal do innego wnetrza. Zolty od razu zdecydowalam sie na eksperymenty i zalozylam ze ma wyjsc spod "mojej reki" i "na moje oko". Wyszedl fajny, po prostu dodawalam i sprawdzalam co wychodzi az do pelnego zadowolenia.

    Natomiast fiolet to zamowilam w mieszalni (jakies 50zl za pol litra o ile dobrze pamietam), z probnika i mialo byc tak pieknie . Pomalowalam regalik raz i wyszedl paskudny blady roz (mial byc ciemny, ciemny fiolet ). Poszlam do Castoramy, kupilam buteleczke barwnika za 4,5zl czy jakos tak i znow "na oko" osiagnelam efekt taki, jaki chcialam dolewajac ten barwnik do wymieszanej profesjonalnie farby

    Podobno z probnika trzeba wybierac jakos specjalnie tj. chyba ciemniejszy kolor bo na duzej powierzchni wyjdzie jasniejszy (jak u mnie ten blady roz) - niech mnie ktos poprawi jesli bzdury gadam.
    www.koty.wroclaw.pl - adopcje kotów, psów we Wrocławiu

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nilfina
    Podobno z probnika trzeba wybierac jakos specjalnie tj. chyba ciemniejszy kolor bo na duzej powierzchni wyjdzie jasniejszy (jak u mnie ten blady roz) - niech mnie ktos poprawi jesli bzdury gadam.
    To zależy chyba od próbnika. Myśmy kiedyś wybierali, wybierali i wybrali tak, że po pomalowaniu wyszło za ciemno

  7. #7

    Domyślnie

    Z próbnika i potem mieszalnika raczej wychodzi za ciemny. Wynika to z tego, że drukowane przykłady kolorów są otoczone białą obwódką, lub przykłada się je do jasnej, zagruntowanej ściany. I to rozjaśnia je optycznie. Jak pomalujemy większy kawałek lub całą ścianę jest za ciemno (o dziwo, gdy do tak pomalowanej ściany przyłożymy próbnik okaże się, że właśnie ten kolor wybraliśmy, nikt nam ciemniejszego nie dorabiał).
    Moja rada to eksperymentować. Dodawać porcjami barwnik i testować na możliwie dużej powierzchni. Do skutku. Najlepiej w miejscu, które zasłoni później szafa, lustro, kanapa....
    Zostaw sobie też trochę tak zmieszanego koloru na późniejsze poprawki, bo dorobić identyczny będzie już trudniej.

  8. #8

    Domyślnie Re: Barwniki do farb - jak uzyskać kolor

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Lataren
    ... chcę otrzymać kolor typu kawa z mlekiem ...
    beż - wiecej pigmentu
    brąz - mniej

    Mam rozumieć przez to, że trzeba zmieszać dwa pigmenty?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie mieszać pigmentów, tylko dodawać je do farby. Ich ilość zależy tylko od Ciebie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Pigment do farb zakupiłam bodajże w Liroy Merlin (razem z farbą Nobiles extra biel). Kupiłam pigment- kolor beżowy , dolewałam stopniowo , mąz mieszał mieszalnikiem na wiertarce .... i tak do momentu kiedy uzyskałam kolor jasna kawa z mlekiem.
    Po wszystkiemu nie zapomnij o odlaniu do słoika conajmniej 1 litra farby ...na poprawki (obicia, zabrudzenia które wychodzą w trakcie użytkowania). Niestety to jest minus farb które mieszamy sami- nie zdołasz choćbyś nie wiem jak się starała zmieszać drugi raz tego samego odcienia .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Niestety to jest minus farb które mieszamy sami- nie zdołasz choćbyś nie wiem jak się starała zmieszać drugi raz tego samego odcienia .
    Z tego też powodu trzeba mieszać od razu tyle ile potrzeba i mieć nadzieję, że poprawek będzie mało, aby to co zostanie starczyło na nie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    obliczenie ilości farby to nie jakaś wielka filozofia ... ja zawsze biorę pod uwagę raczej dolną granicę wydajności podaną przez producenta i doliczam "na zapas" jeszcze jakieś 10% .. nie zdarzyło mi się , żeby na cos mi brakło...a słoiczki z resztkami które zostały ładnie opisane stoją w spiżarce
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    słoiczki z resztkami które zostały ładnie opisane stoją w spiżarce
    Mnaim, mniam. Proponuję zmienić lokalizację. Widziałem już dwie ofiary takich pomyłek.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    allle... no chyba jak ktoś przeczyta " jasna - salon" to nie pomysli że to dżem agrestowy
    ale masz rację... wypadki chodzą po ludziach ... trza przenieść do garażu
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15

    Domyślnie

    Ważne jest, aby nie były to też pojemniki kojarzące się z czymś spożywczym. Leczenie jednego z imprezujących właśnie w garażu, który przez pomyłkę łyknął elektrolit wlany w butelkę po winie było długotrwałe.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie


    nieźle...trza zakazać dzieciakom- żadnych imprez w garażu
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    MY MALOWALISMY 3 POKOJE NA GORZE MNIEJ WIECEJ NA TAKIE KOLORY:
    -jaskrawo zolty - kanarkowy
    - jasno zielonkawy - pistacjowy
    - wyplowialo rozowy - majtkowy

    ceszte farb a bylo w sumie 10 litrow zlalismy do jednego wiadra, dolalismy barwnik o nazwie UGIER i wyszlo pewnie to czego Ty oczekujesz

    dokladna recepta jest nie do odtworzenia
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #18

    Domyślnie

    A ja zmieszlbym bialy z brazowym,poprostu,bez zadnych barwnikow i pigmentow,dwa kolory tego samego rodzaju farby.W kazdym sklepie maja tablice mieszania kolorow danego producenta,napewno cos da sie dobrac.Robilem to juz wiele razy,efekt byl idealny,proporcje podane na tablicach zgadzaja sie w 100 %.
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janek333

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Teraz juz wiem, jak nabijać posty. Dzięki za ,,fachową poradę".

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek333 Zobacz post
    Teraz juz wiem, jak nabijać posty. Dzięki za ,,fachową poradę".
    A ty to skąd się zerwałeś z tym postem???Topik z 2008 roku a ty ni z gruchy ni z pietruchy. Foch bez uzasadnienia.Może najpierw wytłumacz o co ci kaman.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony