dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 113 z 121
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 2408
  1. #2241

    Domyślnie

    Według mnie takie centralne odkurzacze są naprawdę bardzo wygodne w użytkowaniu. Dla mnie ważna jest gotowość do działania. Zwykłe odkurzacze chowałem rozłożone w szafie i zanim je się podłączyło to mijało sporo czasu. Tutaj można to zrobić*o wiele szybciej.

  2. #2242

    Domyślnie

    proszę o radę czy wally flex/vroom w przedsionku i kuchni sprawdzi się bardziej od elektrycznej szufelki - tzn czy wally flex/vroom będzie miał taką samą siłę ssania co szufelka czy mniejszą? czy te urządzenia dadzą radę wciągać np rozsypany piasek itp?

  3. #2243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Vroom spokojnie da radę. Mam po jednej sztuce w kuchni i wiatrołapie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #2244

    Domyślnie

    a vroom w łazience to dobry pomysł? tak zeby mozna bylo na szybko odkurzyc bez koniecznosci wyciągania tej głównej rury?

  5. #2245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Umieściłem zestaw- waż i resztę w pokoju przy łazience i powiem Ci, że vroom w łazience jest zbędny. Zdecydowanie częściej vroom-a będziesz używał w wiatrołapie czy kuchni niż w łazience.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #2246
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    Instalacja odkurzacza centralnego to kolejna z instalacji, która ma zwiększyć komfort mieszkania w domu.
    Jeżeli jesteśmy w stanie poświęcić na to kilka tysięcy złotych - polecam.
    Jeśli ktoś liczy każdy grosz - zwykły odkurzacz też posprząta.

    Zalety:
    - dokładność odkurzania: dobry odkurzacz centralny wyciągnie nieczystości lepiej niż podobnej klasy odkurzacz standardowy. Nie zrobi tego 10 razy lepiej, chociaż będzie kosztował 10 razy więcej.
    - przyjemność odkurzania: odkurzamy szybciej (większa moc ssąca) i ciszej (i znowu: jest trochę ciszej niż przy cichym odkurzaczu standardowym) i trochę szybciej. dzięki temu odkurzamy częściej, bo jest przyjemniej i w ten sposób w domu jest czyściej
    - wyeliminowanie brzydkich zapachów podczas odkurzania: dla mojej rodziny jest to najbardziej zauważalna różnica: odkurzanie zwykłym odkurzaczem dla właścicieli czworonogów to wygenerowanie smrodu, który w domu unosi się dość długo. Przy OC kompletnie nie ma tego problemu.

    Wady:
    - koszty: cały czas twierdzę, że ceny odkurzaczy i akcesoriów (np. vroom: kaseta, nawija, wąż elastyczny = 800 zł: za co?) są zbyt wysokie jak na to, co zawierają i jaki jest stopień ich skomplikowania
    - konieczność zaplanowania instalacji (no tak, odkurzacz po prostu kupujemy, OC trzeba sensownie zaplanować i oszacować budżet). Dla przykładu, ktoś będzie chciał tańszą jednostkę centralną i przez to nie może pozwolić sobie na wiele gniazd. Zatem z odkurzacza będzie korzystał rzadziej (większe, tygodniowe sprzątania)
    - rura!: jej przechowywanie, zwijanie, rozwijanie jest moim zdaniem największą wadą. Są rozwiązania eliminujące ten problem, ale to kolejny spory koszt (np. kaseta Leo Twist ok. 1800 zł) -> za co? ano znowu: obudowa, nawijak, wąż, gniazdo.
    I to problem rury jest moim zdaniem kluczowy do rozwiązania przy instalacji. Bo tak: długa rura to mało gniazd (i mniejsza jednostka centralna = taniej). Ale! nie chce nam się jej na codzień wyciągać, więc z odkurzacza, pomimo jakichś tam poniesionych kosztów - korzystamy rzadko (na pewno nie po to, żeby zgarnąc kilka okruszków po śniadaniu).
    Jeśli zdecydujemy się na krótszą rurę (np. rozciągliwą 2-8 m) - gniazd musi być więcej, może nawet za dużo. Wtedy wyjęcie dwumetrowej rurki z szafy ma sens, ale gniazd jest więcej, więc instalacja droższa, jednostka droższa, więc pytanie - czy warto.
    UWAGA! Systemy ukrywania rury w gniazdku też nie są panaceum: mają swoje wady, o których można poczytać na forach).

    Podsumowując: ustalmy, co dla nas ważne, jak czysto ma być w domu, jak często planujemy odkurzać, gdzie chcemy odkurzać (czy tylko gniazdami, czy też gadżetami) i zróbmy taką instalację, która spełni nasze oczekiwania. Albo nie róbmy jej wcale i zostańmy przy zwykłym odkurzaczu, bo z półśrodków zadowoleni nie będziemy, a kasy wydamy niemało.

    Polecam skorzystanie z usługo dobrego instalatora, który pomoże instalację zaprojektować (ja nie korzystałem i moim zdaniem to spory błąd!). W przypadku OC to naprawdę ważne, żeby nie wywalić kasy w błoto. Koszt wykonania instalacji do kosztów materiałów wypada tu tak, że moim zdaniem nie warto tego robić samemu. I o ile z projektowaniem innych instalacji nie mamy dużych problemów (bo je znamy - woda, grzejniki, prąd to coś z czego korzystaliśmy na codzień), o tyle odkurzacze, rekuperatory, pompy ciepła zostawiłbym fachowcom.

    I na zakończenie: spodziewałem się dużo większego ciągu. OC nie urywa ręki. Spodziewałem się niższych kosztów - moim zdaniem akcesoria i jednostki centralne są zbyt drogie jak na to, co posiadają: przykład: jakikolwiek nawijak do węża to koszt kilkustet złotych. Jeśli poszukamy podobnego nawijaka do węża basenowego - taki można już kupić za 100 zł.
    Ostatnio edytowane przez zdolnyslazak ; 08-05-2017 o 17:52

  7. #2247
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdolnyslazak Zobacz post
    I to problem rury jest moim zdaniem kluczowy do rozwiązania przy instalacji. Bo tak: długa rura to mało gniazd (i mniejsza jednostka centralna = taniej). Ale! nie chce nam się jej na codzień wyciągać, więc z odkurzacza, pomimo jakichś tam poniesionych kosztów - korzystamy rzadko (na pewno nie po to, żeby zgarnąc kilka okruszków po śniadaniu).
    Jeśli zdecydujemy się na krótszą rurę (np. rozciągliwą 2-8 m) - gniazd musi być więcej, może nawet za dużo. Wtedy wyjęcie dwumetrowej rurki z szafy ma sens, ale gniazd jest więcej, więc instalacja droższa, jednostka droższa, więc pytanie - czy warto.
    UWAGA! Systemy ukrywania rury w gniazdku też nie są panaceum: mają swoje wady, o których można poczytać na forach).
    Nasuwa się pytanie dlaczego w instalacji nie ma np. Wally Flexa lub podobnych akcesoriów? One przeznaczone są m.in. do tego aby odkurzyć te "parę okruchów po śniadaniu". Przy koszcie całej instalacji z jednostką centralną te 300 zł za Wally Flexa to nie duży koszt.

    Więcej gniazd nie zawsze równa się większa jednostka centralna. W takim przypadku, że gniazda były by gęściej rozmieszczone ale instalacja pozostała by takiej samej długości - na pewno dobór jednostki był by taki sam.

    Przy doborze jednostki centralnej nie kierujcie się parametrem "ilość gniazd ssących" bo to bzdura.

  8. #2248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Jak dla mnie jedynym minusem jest koszt, reszta- same plusy. Podłączasz rurę do gniazda, nie musisz ciagać za sobą całego pudła. Wąż jest długi także dostanę się wszędzie. Z biegiem czasu muszę stwierdzić, że nawet codzienne odkurzanie (przy 2 psach to mus) nie jest uciążliwe. Pojemnik też jest spory więc zbyt często nie trzeba go opróżniać. I nie zajmuje dużo miejsca.

  9. #2249

    Domyślnie

    Jak wielu tutaj zrobiłem sobie instalację centralnego odkurzania w domu. Co prawda same szufelki, bo latanie z długą rurą wcale nie jest takie fajne. Wszystko fajnie, do momenty gdy:

    Kupiłem sobie odkurzacz akumlatorowy Dysona (pewnie i są innych firm). Dziś nie widzę sensu używania tych szufelek. Jak mam brać miotłę i zamiatać do szufelki, to dużo szybciej biorę odkurzacz, który nie ma kabla i robię to samo. Już nie wspominając o innych zastosowaniach. Tym samym robienie odkurzacza centralnego uważam za mało przydatne.

  10. #2250

    Domyślnie

    Ja tez nie widzę sensu używania tych szufelek i na szczęście w ostatniej chwili z nich zrezygnowałam na rzecz vrooma. Doszłam do wniosku , ze nie będę latać z miotła przy oc . Poza tym zrobiliśmy instalacje pod hide-a- hose , ale co do jej zalet to będę mogła się najwcześniej wypowiedzieć za kilka miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez carolinee ; 23-02-2018 o 15:16

  11. #2251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Jak wielu tutaj zrobiłem sobie instalację centralnego odkurzania w domu. Co prawda same szufelki, bo latanie z długą rurą wcale nie jest takie fajne. Wszystko fajnie, do momenty gdy:

    Kupiłem sobie odkurzacz akumlatorowy Dysona (pewnie i są innych firm). Dziś nie widzę sensu używania tych szufelek. Jak mam brać miotłę i zamiatać do szufelki, to dużo szybciej biorę odkurzacz, który nie ma kabla i robię to samo. Już nie wspominając o innych zastosowaniach. Tym samym robienie odkurzacza centralnego uważam za mało przydatne.
    A ile pośmiga na baterii ten Dyson? To pytanie kluczowe jak też ile metrów do sprzątania.

  12. #2252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Jak wielu tutaj zrobiłem sobie instalację centralnego odkurzania w domu. Co prawda same szufelki, bo latanie z długą rurą wcale nie jest takie fajne. Wszystko fajnie, do momenty gdy:

    Kupiłem sobie odkurzacz akumlatorowy Dysona (pewnie i są innych firm). Dziś nie widzę sensu używania tych szufelek. Jak mam brać miotłę i zamiatać do szufelki, to dużo szybciej biorę odkurzacz, który nie ma kabla i robię to samo.
    Wiesz co, to tak jakbyś sobie kupił samochód bez silnika..... Aby jeździć musisz go pchać. A teraz kupiłeś melex-a i dziwisz się że jeździ sam i nie trzeba go pchać więc jest lepszy
    Jakbym zamiótł cały obszar do posprzątania miotłą to szufelka też mogłaby być z kompletu miotły, albo trzeba było podmieść pod pracujący zwykły odkurzacz bo po co go ciągnąć po domu? Jeszcze takich wniosków przeciw CO nie słyszałem

  13. #2253

    Domyślnie

    Uzywalam odkurzac centralny 6 lat, sprawdzal sie swietnie.
    Plus to wygoda - nie trzeba nosic za soba ciezkiego pudla, zwlaszcza na schodach, brak zapachu i halasu
    Minus - dluga rura potrzebuje miejsca (my chowalismy ja pod schodami)
    Szufelka to dla mnie zupelnie zbedny wydatek, nie korzystalismy z niej prawie wcale.
    Mysle, ze vroom jest lepszy od szufelki, niestety kiedy 12 lat temu montowalismy nasz OC nie bylo tej opcji lub my o nie nie wiedzielismy.

  14. #2254

    Domyślnie

    To zamiast szufelki podłącz sobie w tym miejscu vroom - chyba się da ?
    Ja tez jak Vroom zobaczyłam to zaczynam o tym myśleć - zwłaszcza,ze ostatnio to przesuwadło do szufelki ułamało się i trudno ja otworzyć.
    Może by mi się takie cudo pod szafkami kuchennymi zmieściło ?
    Ciekawe ile to może mieć szerokości i czy pracuje w położeniu poziomym? A jak nie to wstawię do szafki kuchennej , tak jak na filmie :
    https://www.youtube.com/watch?v=AnKUByfZi0g

  15. #2255

    Domyślnie

    Prośba do długoletnich użytkowników OC - jakiej firmy waż i akcesoria polecilibyście?
    Ja używam OC od lipca 2011 roku - czyli jakieś 6,5 roku .
    W 2010 roku zakupiłam odkurzacz centralny Beam z 2 rurami i oprzyrządowaniem typu Aspira.
    Niestety na ten moment obydwie rury się rozpadły ( a właściwie ich rączki ) - w zasadzie to powoli rozpadały się od jakichś 3-4 lat ,ale ciągle naprawialiśmy je taśmami izolacyjnym, do tego rura teleskopowa ,która jest pęknięta w miejscu styku z wężem i tego skleić się już nie da.
    Na domiar złego nie można już kupić części zamiennych . Pozostaje mi zakup nowych węzy - każdy po ok. 800 zł :O

    Mam jeszcze z firmy Beam separator ( z tego co pamiętam kosztował ponad 500 zł) - szkoda gadać.
    Użyłam kiedyś tego separatora kilka x do odkurzania pyłów po budowie co doprowadziło do uszkodzenia ich odkurzacza ! Reklamacji nie uznali i musiałam płacić z naprawę..
    W separatorze ta rura karbowana zaczęła pękać po ok. roku w zasadzie leżenia na poddaszu ( ogrzewanym). Metalowa rura teleskopowa do tego separatora ,też sobie leżała na poddaszu. Ma przekrój okrągły - myślałam ze się w razie czego nada do nowego węza karbowanego ( Aspira ma przekrój - taki owalno - prostokątny) - ale niestety przestała się rozsuwać . Dla zainteresowanych służę zdjęciami.
    Tak więc nigdy więcej Beam.

    Proszę o polecenie naprawdę wytrzymałych urządzeń.

    Nadmienię,ze nie jestem zbytnim czyściochem - odkurzanie standardowo 1 x w tygodniu, więc nie można powiedzieć ,ze urządzenie było nadeksploatowane.

  16. #2256

    Domyślnie

    Witam.
    Planuje remont domu i zastanawiam się nad instalacja odkurzacza centralnego. Wydaje mi się bardzo wygodny ( szczególnie system retraflex). Potrzebuję projekt, wycenę, namiar na instalatorów i propozycję jednostki centralnej. Czy możecie polecić jakieś firmy?
    Dom piętrowy, 250m2, woj. mazowieckie

  17. #2257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Spróbuj zapytać w którejś z grup blisko Ciebie:

    http://forum.muratordom.pl/group.php?cat=8

  18. #2258

    Domyślnie

    Electrolux lepszą jakość to miał ...kiedyś.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #2259
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ekania70

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Electrolux lepszą jakość to miał ...kiedyś.
    Potwierdzam, akcesoria firmy spam są wąż bardzo dobrej jakości tak pod względem dokładności wykonania jak i wyglądu. To prawda że niestety sporo kosztują. Kompletny zestaw do sprzątania to wydatek rzędu 1000 zł.
    Taki zestaw Elektrocomfort, kosztuje 650 zł, ma wąż giętki wykonany ze wzmocnionego materiału, ma powiększoną średnicę do 35 mm.
    Są też zestawy do sprzątania z końcówkami węża komunikującymi się ze sobą radiowo, dzięki czemu mamy ultralekki wąż, praktycznie nie do zniszczenia. Wąż obraca się zarówno w uchwycie węża giętkiego, jak i w końcówce w gniazdku, w efekcie czego nie skręca się w czasie sprzątania.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-04-2018 o 17:49 Powód: Lokowanie produktu.

  20. #2260
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zwykly_czlowiek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kermit_theFrog Zobacz post
    proszę o radę czy wally flex/vroom w przedsionku i kuchni sprawdzi się bardziej od elektrycznej szufelki - tzn czy wally flex/vroom będzie miał taką samą siłę ssania co szufelka czy mniejszą? czy te urządzenia dadzą radę wciągać np rozsypany piasek itp?
    Od początku byłem zdecydowany na Vrooma zamiast szufelek (choć żona odwrotnie ). Wychodzi drożej niestety, ale komfort użytkowania i uniwersalność nie do pobicia. Podobnie jak niektórzy inni forumowicze zainstalowałem go zarówno w kuchni jak i wiatrołapie - genialne rozwiązanie, ponieważ nie dość że szybko i wygodnie mogę posprzątać piasek z butów czy okruchy w kuchni (w dowolnym miejscu) to jeszcze sięgam sporej części salonu (szczęśliwie akurat w tych najczęściej "wydeptanych" rejonach), zatem nie muszę tak często sięgać po "duży" zestaw.

    Cytat Napisał Marzanna121 Zobacz post
    Witam.
    Planuje remont domu i zastanawiam się nad instalacja odkurzacza centralnego. Wydaje mi się bardzo wygodny ( szczególnie system retraflex). Potrzebuję projekt, wycenę, namiar na instalatorów i propozycję jednostki centralnej. Czy możecie polecić jakieś firmy?
    Dom piętrowy, 250m2, woj. mazowieckie
    Od razu mówię uczciwie, że porównania nie mam, ale z zakupu u Pana Łukasza i użytkowania Vaccuflo FC570 jestem niesamowicie zadowolony. Odkurzacz bardzo mocny, pracuje bardzo często, nieraz przez długie minuty non-stop i absolutnie nic się z nim nie dzieje. Do odkurzania innych niż twarde powierzchnie (jakiś dywanik, wycieraczka) trzeba praktycznie całkowicie otwierać klapki "fałszywego" powietrza w zestawie sprzątającym, bo wciągnie razem z butami
    Używam od pół roku, do tej pory jeszcze nie musiałem wymieniać filtra, a zawartość kubła usunąłem raz, właściwie z ciekawości (mógł jeszcze spokojnie działać bez opróżniania, jest dosyć wysoki). Jeśli miałbym się czepiać, to jedynie kwestii montażu - po prostu zawiesza się go na płytce wieszaka montowanej do ściany - trochę to dyndało na początku i miałem obawy o rury (przenoszenie jakichś naprężeń), ale okazuje się że jest wszystko w porządku, amortyzatory zdają egzamin.
    Ostatnio edytowane przez zwykly_czlowiek ; 23-05-2018 o 10:36

Strona 113 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony