dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 71 z 121
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 2408
  1. #1401
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron
    A możecie powiedzieć w jakiej kolejności kłądziecie instalacje. tzn np. najpierw wodną, ogrzewanie podłogowe a później instalacje odkurzacza?
    ja mam położoną instalację do odkurzacza przed co i cw
    rury do odkurzacza powinny mieć jak najmniej załamań i iść najkrótszą możliwie drogą ... hydraulik układając rury do CO lub CW zawsze poradzi sobie

  2. #1402

    Domyślnie

    Mam jeszcze jeden problem na poddaszu wychodzi mi że zostanie tylko 1cm betonowej wylewki nad rurą od odkurzacza.

    Czy ten 1cm wystarczy?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #1403
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Odaro
    1cm to raczej mało, ale najlepiej spytac o to wylewkarzy. może jak będziesz miał panele to wystarczy.
    Białe rury nadają się pod wylewki (szczególnie krajowe). Zrobiłem masę instalacji na białym osprzęcie pod wylewki i problemów niema.

    Piogron
    Tak jak ci odpisał Darekzet

    Robak
    Rura od szufelki powinna wystawać min 2 max 3 cm nad podłogę. Tylko jak będziesz ja przecinał to uważaj na przewód sterujący.

  4. #1404

    Domyślnie

    jewrioszka i wtedy na to idzie kolanko i też taka sama zwykła rura w stronę cokołu?
    sukam jakiegoś opisu rysunków aby zakończyć temat szufelki, ale jakoś mi nie idzie
    a że mam troszkę wolnego i dużo chęci chciałbym sam to zrobić

    no i jeszcze jedno - w wiatrołapie wstępnie miała być druga szufelka - tez w cokole, ale jednak nie będzie szafki i teraz jest tak, że rura wuchodzi z podłogi ok 20 cm od ściany; gdzieś widziałem takie jakby pudełka w których można założyć szufelkę, ale nie wiem generalnie co gdzie i jak
    może pomożesz?

    i jak z tym osprzętem, może być różych producentów gniazda ssące, inny szufelek a jeszcze inny jednostki
    no i jaką jednostkę polecasz dla 5 osobowej rodzinki; gniaz jest 6, w tym jedno w garażu; do tego 2 szufelki; rur ok. 35-40 metrów

  5. #1405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak
    jewrioszka i wtedy na to idzie kolanko i też taka sama zwykła rura w stronę cokołu?
    sukam jakiegoś opisu rysunków aby zakończyć temat szufelki, ale jakoś mi nie idzie
    a że mam troszkę wolnego i dużo chęci chciałbym sam to zrobić
    Szufelkę automatyczną to łączysz chyba na giętkiej rurze a całość ma być demontowana do serwisowania.

    Mnie ciekawi inne pytanie czy taka szufelka zmieści się w murze o grubości 25cm.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #1406
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Robak
    Przepraszam za niedopatrzenie (robię to codziennie i pominąłem oczywistość), tak jak pisze Odaro. To wszystko łączysz zestawem składającym sie z (patrząc od rury) kolanko krótkie (takie jak przy gniazdach), 5-7 centymetrowy kawałem rury sztywnej, rura elastyczna i znowu 5-7 centymetrowy kawałem rury sztywnej i kolanko krótkie. To wszystko sklejasz ze sobą o przyklejasz do rury. Musisz pamiętać aby nie przyklejać szufelki. (ten element łączysz na wcisk) Można oczywiście wszystko zrobić na sztywnej rurze, ale wtedy jest trudno wszystko wymierzyć)

    Szufelka zmieści się w murze 25cm.

    Komorę na szufelkę musisz wykonać samodzielnie.

    Jeśli chodzi o osprzęt to jest raczej normalizacja (z wyjątkiem Borysowskiego czyli Arctecnici)
    Jeśli chodzi o wybór sprzętu to z tego co mam w ofercie polecam jednostki true cyclonic model 480.
    Nie mogę tu robić reklamy, jak będziesz chciał to wyślę ci uzasadnienie na prv lub pogadamy jak zadzwonisz.

  7. #1407

  8. #1408

    Domyślnie

    Byłem na to napalony ale sprzedawca odradzał mi to rozwiązanie bo taka szufelka słabo działa i jest mało estetyczna bo cała musi być na wierzchu
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #1409

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka
    Robak
    Przepraszam za niedopatrzenie (robię to codziennie i pominąłem oczywistość), tak jak pisze Odaro. To wszystko łączysz zestawem składającym sie z (patrząc od rury) kolanko krótkie (takie jak przy gniazdach), 5-7 centymetrowy kawałem rury sztywnej, rura elastyczna i znowu 5-7 centymetrowy kawałem rury sztywnej i kolanko krótkie. To wszystko sklejasz ze sobą o przyklejasz do rury. Musisz pamiętać aby nie przyklejać szufelki. (ten element łączysz na wcisk) Można oczywiście wszystko zrobić na sztywnej rurze, ale wtedy jest trudno wszystko wymierzyć)

    Szufelka zmieści się w murze 25cm.
    A jak wielki otwór wys x szerokość powinienem wykuć w ścianie żeby zmieścić się z szufelką, elastyczną rurą i sztywnym przyłączem.

    Z obu stron ten otwór planuje ładnie obrobić drewnianą płytą tak żeby można ją było demontować.
    Czyli montaż w tej płycie byłby podobny jak w cokole szafki.

    A wogóle czy to dobry pomysł


    Cytat Napisał jewrioszka
    Jeśli chodzi o osprzęt to jest raczej normalizacja (z wyjątkiem Borysowskiego czyli Arctecnici)
    Jeśli chodzi o wybór sprzętu to z tego co mam w ofercie polecam jednostki true cyclonic model 480.
    Nie mogę tu robić reklamy, jak będziesz chciał to wyślę ci uzasadnienie na prv lub pogadamy jak zadzwonisz.
    To ja poproszę na priva
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #1410

    Domyślnie

    Mam od dwóch miesięcy odkurzacz BEAM , i moje odczucia są mieszane :
    - hałasu silnika rzeczywiście nie ma, ale mimo wszystko zassysane powietrze generuje naprawdę duży szum, nieco tylko cichszy niz praca normalnego odkurzacza - jest głośno! (o tym nikt nie pisze zazwyczaj),
    - rura - to jest porażka ! - 9 metrów...niewygodna w noszeniu, no i i gdzie ją trzymać, ciągle się zastanawiamy ?!

    Zalety - faktycznie dobrze się odkurza i nie wzbija tumanów na wylocie. Więcej zalet nie widzę, i jak za towar za ponad 4 tys. to się teraz bym dwa razy zastanowił, czy na pewno warto...Jak ktoś nie ma za bardzo kasy - to moim zdaniem nie warto się szarpać.

  11. #1411
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Wiem, nie jestem obiektywny , ale.

    Szum faktycznie jest, nie uniemożliwia on jednak rozmowy. Tradycyjny odkurzacz raczej ja uniemożliwia.

    Co do węża, to lepiej jest go ciągnąć za sobą , niż nosić (patent 10-latki), dzięki temu się wstępnie prostuje. potem pozostaje juz go tylko nawinąć na wieszak.

    Pozostaje jeszcze teleskop, najlepiej nabyć do niego specjalny uchwyt. Koszt ok 15zł.

  12. #1412
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    nie będziemy mieć
    przez mysl mi to przeszło, ale ...

    nie przewiduję dywanów ani wykłądzin w domu
    ewentualnie małe dywaniki, które co tydzień można przetrzepać na dworze, bądź szybko odkurzyć

    nie przewiduję latać godzinami po całym domu, by tylko odkurzyć


    odpukac, alergików nie ma
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  13. #1413
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    amen

  14. #1414

    Domyślnie

    a u nas w sypialniach bedą wykładziny i trzeba sie zabezpieczyc w sprytny odkurzacz

  15. #1415

    Domyślnie Re: Odkurzacz centralny. Tak czy nie?

    Cytat Napisał wesolutki
    Ja korzystam z odkurzacza centralnego ponad 2 lata i jestem zadowolony wróć !!!!!!!!!!!!!!!!! żona jest zadowolona
    A moja żona jest najbardziej zadowolona z czegoś innego ...

  16. #1416

    Domyślnie

    Witam,

    Zdecydowałem się na zakup i montaż odkurzacza centralnego "Beam" w domu z poddaszem użytkowym. Na chwilę obecną mam wylanego tylko "chudziaka". Planuje na chudziaku ułożenie folii, styropianu, ogrzewania podłogowego.

    Przyszły wykonawca zaproponował aby rury poziome odkurzacza ułożyć bezpośrednio na chudziaku (może istnieć możliwość ich przymocowania do niego). Następnie położyć na całość folie (tak aby jej nie uszkodzić) i na to odpowiednio dociąć i położyć styropian aby paswał do ułożobych rur. Na tym zostanie ułożone ogrzewanie podłogowe i wylany jastrych. Powyższe prace oraz położenie rury pionowej na poddasze oraz rur z gniazdami końcowymi proponuje ułożyć po tynkach ze względu na to, że tynkarze mogą taką instalację podczas swoich prac zniszczyć a dodatkowo cięzko jest ustalić jaka powinna być głębokość rur do gniazd nie mając grubości tynków (może być ona różna ze względu na np.: niezbyt równe ściany).

    Proszę Was o informację czy proponowane powyżej prace są zgodne ze sztuką układania instalacji ? Co ewentualnie byście zmienili ?

  17. #1417

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichydom
    Witam,

    Zdecydowałem się na zakup i montaż odkurzacza centralnego "Beam" w domu z poddaszem użytkowym. Na chwilę obecną mam wylanego tylko "chudziaka". Planuje na chudziaku ułożenie folii, styropianu, ogrzewania podłogowego.

    Przyszły wykonawca zaproponował aby rury poziome odkurzacza ułożyć bezpośrednio na chudziaku (może istnieć możliwość ich przymocowania do niego). Następnie położyć na całość folie (tak aby jej nie uszkodzić) i na to odpowiednio dociąć i położyć styropian aby paswał do ułożobych rur. Na tym zostanie ułożone ogrzewanie podłogowe i wylany jastrych. Powyższe prace oraz położenie rury pionowej na poddasze oraz rur z gniazdami końcowymi proponuje ułożyć po tynkach ze względu na to, że tynkarze mogą taką instalację podczas swoich prac zniszczyć a dodatkowo cięzko jest ustalić jaka powinna być głębokość rur do gniazd nie mając grubości tynków (może być ona różna ze względu na np.: niezbyt równe ściany).

    Proszę Was o informację czy proponowane powyżej prace są zgodne ze sztuką układania instalacji ? Co ewentualnie byście zmienili ?
    No jakbym słyszał swoich hydraulików to samo proponowali i po tygodniu jednak przekonali mnie do tego żeby gniazdka pod odkurzacz zrobić po tynkach ale u mnie tynkarz zgodził się że przyjdzie i naprawi wszystko po hydraulikach

    Natomiast co do kładzenia foli na rury to jakoś nie mogę się na to zgodzić i zamierzam zrobić tak jak jest w projekcie czyli papa termozgrzewalna 2x i nie dam zrobić w tej izolacji żadnej dziury.

    Ale sam jestem ciekaw jak macie u Siebie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  18. #1418

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników "MIOTEŁKA DO KURZU" firmy beam oraz "SZCZOTKA MOP", czy warto wydać na te urządzenia ponad 100 zł za każde z nich , czy raczej są to gadżety które większość czasu leżą w koncie? Dodam że u mnie płytki, panele i parkiet to 270 m2, na których będą leżeć co najwyżej małe dywany, więc jest co myć.

    Mam jeszcze radę dla planujących instalację, jeśli macie duży taras to pomyślcie też o nim. Ja niestety nie pomyślałam i teraz kombinujemy z mężem jak dorobić gniazdko. na szczęście dopiero za dwa tygodnie robimy elewację więc będziemy kuć od zewnątrz, ale niestety pójdzie więcej materiału. ale jak widzę ile syfu zbiera mi się na tarasie to myślę że warto.

  19. #1419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila79
    Mam pytanie do użytkowników

    Mam jeszcze radę dla planujących instalację, jeśli macie duży taras to pomyślcie też o nim. Ja niestety nie pomyślałam i teraz kombinujemy z mężem jak dorobić gniazdko. na szczęście dopiero za dwa tygodnie dopiero robimy elewację więc będziemy kuć od zewnątrz, ale niestety pójdzie więcej materiału. ale jak widzę ile syfu zbiera mi się na tarasie to myślę że warto.
    Piasek i ziemia z tarasu nie powoduje szybszego zużycia odkurzacza?

    Nie lepiej zamieść po prostu taras zwykłą szczotką
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  20. #1420

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał Kamila79
    Mam pytanie do użytkowników

    Mam jeszcze radę dla planujących instalację, jeśli macie duży taras to pomyślcie też o nim. Ja niestety nie pomyślałam i teraz kombinujemy z mężem jak dorobić gniazdko. na szczęście dopiero za dwa tygodnie dopiero robimy elewację więc będziemy kuć od zewnątrz, ale niestety pójdzie więcej materiału. ale jak widzę ile syfu zbiera mi się na tarasie to myślę że warto.
    Piasek i ziemia z tarasu nie powoduje szybszego zużycia odkurzacza?

    Nie lepiej zamieść po prostu taras zwykłą szczotką
    parkiet też można zamieść zwykłą szczotką

    Ja mam separator więc myślę, że może będę robić to przy jego pomocy o ile da się do niego podłączyć zwykła końcówkę odkurzacza a nie tylko tą wąską. Niestety kupiłam OC dopiero tydzień temu a na budowie ostra wykończeniówka i nie miałam czasu jeszcze tego sprawdzić czyj est taka możliwość. A jeśli się nie da to pewnie i tak będę z niego korzystać, bo to co robią na tarasie moje dzieci to istny koszmar ze szczotą zajechałabym się na 40m2 (może jak już uprzątnę teren wokół domu będzie lepiej)

Strona 71 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony