dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: przed czy po

  1. #1

    Domyślnie przed czy po

    mam pytanie jak u siebie wstawialiście drzwi wejściowe i bramę garażową przed tynkami czy po chodzi mi o to czy jak będą wcześniej zamontowane to czasem ekipy które będą coś robiły w środku nie poobijają ich

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Lepiej wytynkować otwory przed montażem bramy. Łatwiej ją wtedy wypoziomować i nie ma potem problemy z tynkowaniem wokół prowadnic. Wystawrczy tynk przy samym otworze.
    Drzwi też lepiej przed tynkiem. Tynkarze odrazu obrobią.

    A to czy kto co i jak uszkodzi to obawiam się, że mało jest zależne od kolejności prac U mnie uszkadzali takie rzeczy ze do glowy by mi nie przyszło
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bronson

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    jak chcesz szybko zamknąć budynek to możesz przed tynkami, my tak zrobiliśmy, brama wiadowo a dzwi stalowe KMT, bo z drewnianymi bym nie zaryzykował....

    na dzwiach zostawiliśmy folię, którą dzwi były oklejone a bramę zabezpieczyliśmy folią strech... przeżyło tynkarzy, C.O. i posadzkarzy...

  4. #4

    Domyślnie

    Poobijają.
    Ale nie bardzo sobie wyobrażam, jak można zamontować je po tynkach, nie uszkadzając tynków.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #5

    Domyślnie

    drzwi mają by drewniane ale wcale mnie nie pocieszyliście bo chcieliśmy zamontowac drzwi razem z oknami

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    ....nieuszkadzajac tynkow,tzn????
    A szaflki w kuchni powiesci przed tynkami,bo przeciez tez sie uszkodza przy wierceniu? No chyba ze zle cos zrozumialem,jesli tak to bedzie to sygnal ze mam juz dzisiaj dosyc drinkowania

    Drewniane drzwi jak i okna powinny byc po tynkach,no ale szkoly sa rozne.
    A tak na marginesie jesli chodzi o to kaleczenie tynkow to wszystko zalezy od montarzystow.

  8. #8

    Domyślnie

    Drewniane drzwi jak i okna powinny byc po tynkach,no ale szkoly sa rozne.


    dlaczego?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Drewno po mokrych pracach bo...... drewno przy nadmiarze wilgoci pęcznieje.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Drewno po mokrych pracach bo...... drewno przy nadmiarze wilgoci pęcznieje.
    No wlasnie,to jedna ze szkol.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Okna dachowe mamy drewniane. Były wstawione razem z dachem wiec na początku budowy niemalże. Pilnowałam, dogladałam. Wietrzyłam. Nic się nie stało. Ale widziałam nieraz jak po szybie płynęła woda w środku domu. Ramy też nieraz byly spocone. Były nerwy ale jak pisze, ramy przeżyły bez szwanku.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Drewno po mokrych pracach bo...... drewno przy nadmiarze wilgoci pęcznieje.
    jeżeli to będzie sie działo ze stolarką, to stolarka do du...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ale i taka sie zdarza
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #14

    Domyślnie

    czyli co lepsze metalowe drzwi

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wydaje mi się, ze nie tędy droga. To tak jakby uznać, ze wszystko co z drewna w domu się rozeschnie lub napęcznieje a przecież tak nie jest. O wyborze drzwi drewnianych lub metalowych powinny decydować nie tylko względy montazu. Sa inne czynnki wpływajace na jakość takich drzwi np. ekspozycja na słońce. Myślę że nie mozna popadać w przesadę. W końcu drzwi mają normy, atesty itd. Nie można zakładać, ze drewno to be a stal to przetrzyma lata. Oleina lub lakier na stali tak samo narażone jest na uszkodzenia jak na drewnie.
    Moje drzwi były ładne przez całą budowę a teraz tak je pies zdrapał od srodka ze płakać się chce. Moje zaniedbanie, fakt. Na osłodę pozostaje mi świadomosć że nie wydałam na nie majątku
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    ... tak je pies zdrapał od srodka ze płakać się chce. Moje zaniedbanie, fakt. ...
    psu nalezało zrobic dołem skrzydła taka klapka na zawiasach - jak na amerykanskich filmach ...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    ....a zimą klapka ta byłaby cała obrośnięta soplami lodu a posadzka byłaby ciagle wilgotna bo róznice temperatur by się skraplały Nie na nasze klimaty te udogodnienia. To nie Floryda
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał mayland
    ... tak je pies zdrapał od srodka ze płakać się chce. Moje zaniedbanie, fakt. ...
    psu nalezało zrobic dołem skrzydła taka klapka na zawiasach - jak na amerykanskich filmach ...

    Albo tarzeba mu zrobić manicure

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony