dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majonez
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Gdansk, Poland, Poland
    Dzielnica
    Klukowo
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Sliczny ))))
    Ja cały czas się waham między murowanką a prefabyrkowanym szkieletem...
    Gratulacje

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur_!

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertgl1
    Cytat Napisał sebsek
    Firma CAL
    Dosyć narzekania !
    Życzę i tak powodzenia i samych miłych chwil w życiu we własnym domu !

    pozdrawiam Robert
    Witam!
    Czytając katastroficzne perspektywy dla domu Pana „Sebseka”, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ktoś tu pęka z zazdrości.
    Jeżeli ktoś posiada dom murowany i wykonuje nadbudowę tego domu w technologii domku letniskowego z tektury, to później ma tego efekty. Dodatkowo o jakości wykonania tych prac, świadczyć może wspomniany przeciekający dach.
    Zamierzam „bezboleśnie” wybudować dom dla mojej rodziny i dlatego od kilku lat rozpoznaję różne firmy i ich technologie. Zaglądam też na fory, a ponieważ mam już pewną wiedzę, irytują mnie takie opinie. Przede wszystkim dom Pana „Sebseka” to nie jest „kanadyjczyk”, tylko dom w technologii skandynawskiej. Różnica jest mniej więcej taka, jak między wiejską chatą a austryjackim bunkrem. W Internecie jest wiele artykułów, które opisują różnice pomiędzy tymi technologiami.
    Jestem przed wyborem firmy do budowy mojego domu, i oglądałem wiele realizacji. Między innymi przez www.danwoodkrakow.pl skontaktowałem się ze sprzedawcą Panem Cezarym Jadachem, który pokazał mi wewnątrz dwa domy w trakcie budowy, oraz jeden po zakończeniu budowy i jeden już zamieszkały od czterech lat. W żadnym z nich nie było efektów, o których tu ktoś napisał. Na piętrze chodzi się po wylewce betonowej o grubości 5 – 6 cm, która jest sztywna i twarda jak płyta chodnikowa. Wylewka ta leży na styropianie o grubości 5-10 cm, a pod nim znajduje się płyta drewniana o grubości 22mm. Taki 12 lub 18 centymetrowy, sztywny, cichy i ciepły piszingier leży na belkach drewnianych o wysokości 22 cm. i szerokości 7 do 10 cm. Belki są rozstawione co 40 cm, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia dźwiękoszczelną wełną mineralna. Taka konstrukcja wytrzyma ruch kołowy ciężarówek. Co tu ma skrzypieć i się uginać pod krokami domowników?
    A’propos ewentualnego zalania a nawet powodzi, co też rozpoznałem, to o wiele szybciej i taniej doprowadzamy dom szkieletowy do stanu pierwotnego, niż dom w technologii murowanej. Tu po prostu wymienia się mokre elementy ścian na nowe, suche i suszy konstrukcję drewnianą. Po powodzi, dom murowany najczęściej nadaje się do rozbiórki, a szkieletowy bez problemu remontujemy.

    Wszystkim, którzy zaczynają dostrzegać zalety szybkiego budowania i prefabrykacji skandynawskiej, życzę aby nie przejmowali się zgryźliwymi uwagami „doświadczonych fachowców”.
    Artur

  3. #43
    rob***
    Guest
    rob***

    Domyślnie

    Wszystkim, którzy zaczynają dostrzegać zalety szybkiego budowania i prefabrykacji skandynawskiej, życzę aby nie przejmowali się zgryźliwymi uwagami „doświadczonych fachowców”.


    Dziękuję za epitet. Nie jestem zgryźliwy, a już uchowaj Boże, fachowiec. Podzieliłem się uwagami jakie mam z punktu widzenia doświadczenia , bo takowe posiadam z racji mieszkania w tego typu budownictwie.
    Podobnie jak Ty, jak i wielu innych kilka lat temu byłem zachwycony tego typu technologią- życie to zweryfikowało, ot, co !
    Niech sobie każdy mieszka gdzie chce i jak chce, ale mój następny dom nie będzie drewniany i żadne opinie dot."kanadyjczyków, skandynawów" etc. tego nie zmienią.
    A Tobie radzę - jak chcesz tego typu dom- obejrzeć już wybudowane, porozmawiać z mieszkańcami, ale "szczerze" i wówczas wyrób sobie opinię.

    Aha, na temat uwag producenta czy sprzedawcy nie będę się wypowiadał. Każdy z nich poradzi Ci "najlepiej"
    O ludzka naiwności.

    Rob

  4. #44

    Domyślnie

    Witam.
    Z podziwem obejrzałam zdjęcia.
    Komentarze po raz kolejny dowodzą, że Polacy kurczowo trzymają się starych znanych rozwiązań i boja się nowości. Tak było z kredytami (które dzisiaj są chlebem powszednim, moim także), tak jest i z nowymi rozwiązaniami technicznymi.
    Osobiście dałabym wszystko, aby uniknąć miesięcy trudów w stawianiu domu. Szkieletowa budowa jest idealnym rozwiązaniem. Kwestia znalezienia odpowiedniego wykonawcy jest taka sama czy budujemy normalnie, czy nie.
    Nie mieszkam w domu, który wybudowałam sama. Kupiłam "gotowca", bo nie chciałam tracić życia na szukanie kompromisów pomiędzy tym co bym chciała, a tym na co mnie stać. Gdybym jednak miała budować się od zera, z pewnością zwróciłabym się do Ciebie o poradę. To rozwiązanie wydaje mi się idealne.
    Carpe diem!
    Pozdrawiam

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    MIŁOŚCI na każdy dzień...
    życzy Aleksandra z rodziną


  6. #46

    Domyślnie

    Ja mam takiego dwudziestoletniego "prefabrykanta" skandynawskiego z akcji "zborze za domy" i jak do tej pory nadal stoi i ma sie dobrze... pomimo ze mam mase "gniotow" ktore wynikly z kompletnej nieznajomosci "rzeczy" ekipy ktora to robila a ktora pierwszy raz na oczy zobaczyla co kryje sie w tir-ach ktore przyjechaly (zasiedziali sasiedzi opowiadali jak to sie odbywalo). Tylko ze te uszczerbki budowlane nie maja nic wspolnego z technologia czy wykonaniem elementow, a raczej z optyka montazu i niewiedzy np do czego sluza plyty g-k ktore przeznaczone byly na sufity czyli plyty poszly do ludzi a na sufity poszla bardzo znana i lubiana plyta pilsniowa, to samo bylo z plytami stropowymi .. nie wiedziano jak to ugryzdz, no to zrobili polaczenie plyt stropowych z plytami wiorowymi zamiast wylewki - miedzy drugim i trzecim poziomem.... efekty "sluchowe" jak przy stropach drewnianych, ale bez skrzypienia.

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    Witam wszystkich śledzących wątek i zapraszam do obejrzenia paru zdjęć z wnętrza domu które wreszcie udało mi się dodać.

  9. #49

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku i życzę miłego mieszkania we własnym domku.
    Pięknie tam u Was i wokół i w środku.

    Pozdrawiam,
    BetaGreta

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Witt500

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Bardzo ładny domek

    Kanadyjczyk, kanadyjczykowi nie równy. Dom mojej rodziny w metodzie kanadyjskiej budowała super firma z 15 letnim doświadczeniem ze stanów. I niby wszystko dobrze poszło, ale dach przeciekał prze dłuższy czas do czasu gdy nie wzieła całego domu w audyt firma tylko z 10 letnim doświadczeniem z Polski.

    Dom kanadyjski jest głośny, ale kanadyjczyk który ja widziałem to jedno wielkie pudło rezonansowe. Ale to było 17 lat temu i sposób budowy i wykańczania. Wszyscy (dosłownie) uczyli się na naszym domu.
    Teraz będziemy budować i wgre wchodzą tylko dwie opcje (po przeczytaniu kilkuset wątków i kronik budowy) murowany czy prefabrykowany budowany przez jedną firmę.

    Mnie strasznie podobał się początek, przygotowanie do inwestycji, prace fundamentowe, prace melioracyjne.

    Czy wszystko to projektował jeden projektant?

    Z fotorelacji wynika, że najsłabiej radzili sobie Panowie od słupków.

  11. #51

    Domyślnie

    Cały projekt domu był przygotowywany przez Danwood, jedynie projekt fundamentu robił ktoś inny.

    Co masz na myśli pisząc że Panowie od słupków radzili sobie najsłabiej?

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marza+

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie pięknie, też się przymierzamy :)

    Witam,
    kto tak pięknie Wam wybudował dom? Sami jesteśmy na etapie poszukiwań domu z prefabrykatów, działka już jest

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marza+

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Re: Dom prefabrykowany

    Cytat Napisał sebsek
    Witam wszystkich,
    Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać jak wygląda montaż domu z prefabrykatów to zapraszam do mojej galerii:
    http://picasaweb.google.pl/sebsek/Budowa
    Domek pod Krakowem, powierzchnia 190 m + garaż 40 m
    Witam,czy dom przez Was wybudowany, był z oferty Unibudu, czy też wg Waszego projektu?
    Pozdrawiam
    Ps. Właśnie "przymierzamy się" do Unibudu

  14. #54

    Domyślnie

    Domek Privat 190 z katalogu Danwoodu/Unibudu z dodanym garażem i zmianami we wnętrzu.

  15. #55

    Domyślnie Szkieletowy

    Witam wszystkich
    Jeśli ktoś chciałby zobaczyć od początku jak powstaje "Miła Chwila" w technologii szkieletowej to zapraszam na moją stronę:

    www.zkoscielniak.pl

    Chętnie odpowiem na pytania związane z budową
    Pozdrawiam

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pinki2
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja mam pytanie do autora jak sprawdza się ten domek po 3ch latach ?

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    To ja ponowie pytanie.
    Też jestem bardzo zainteresowany jak się mieszka w takim domu. Kiedyś trafiłem na informacje o tym, spotkałem się z przedstawicielem na Wielkopolskę (Krzysztof Szumski) - pan był bardzo rzeczowy w tym co mówił i sprawił, że zacząłem realnie brać pod uwagę tą technologię, mimo, że początkowo byłem gorącym zwolennikiem ceramiki. A obecne promocje sprawiają że oferta wydaje się być coraz bardziej atrakcyjna.
    W sobotę jedziemy z żoną obejrzeć gotowy dom wybudowany przez danwood.
    Jeżeli są tu również inne osoby, mieszkające w domu z prefabrykatów w szczególności z naciskiem na osoby mieszkające w domach postawionych przez danwood to również prosił bym o informacje "jak się mieszka".
    Ostatnio edytowane przez slawas86 ; 22-11-2011 o 09:19

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pinki2
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Lightbulb Ponawiam się z pytaniem ?

    Jak wygląda mieszkanie i eksploatacja po prawie 4 latach ?

    może ktoś z Państwa ma własne doświadczenia z danwoodem na co zwracać uwagę podczas stawiania tych klocków ?
    W sieci ciężko jest coś znaleść o danwood - unibud poza firmową stroną, oglądaliśmy kilka budów ich domów ale wiadomo, że podczas budowy inwestor jest zachwycony wszystkim łacznie z rejestracjami busów danwoodu z literką D że niemieckie i świetne.

    z żoną w najblizszym czasie będziemy składać dokumenty o pozwolenie na budowę.

    Jeszcze odpowiem na pytanie co skłoniło nas do wybrania prefabrykowanego domu z danwoodu:

    a) jednak nieco niższa cena (tu uwaga dla potencjalnych inwestorów wszystko co jest poza standardem jest bardzo u nich drogie i lepiej zrezygnować z jakiegoś elementu wykończenia i samemu sobie kupic - przy realizacji pod klucz)
    b) czas realizacji (zobaczymy jak wyjdzie finalnie)
    c) robi to jedna firma (tzn ona odpowiada za swoich podywkonawców) i wiadomo z kim rozmawiać w razie reklamacji dzieki temu unikniemy zabwy z np. nieszczelnm oknem gdzie firma od okien będzie utrzymywać, że np. jest źle zrobiona wylewka pod oknem, a firma od wylewki, że jest źle osadzone okno

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pinki2
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    No i dom oddany przez Danwood

    zapraszam do mojego dziennika budowy

    http://forum.muratordom.pl/entry.php...#comment145590
    Ostatnio edytowane przez pinki2 ; 12-08-2013 o 11:26

  20. #60

    Domyślnie 5 lat za nami

    Minęło właśnie 5 lat od momentu wprowadzenia się do domu. Po tym czasie z całą pewnością mogę stwierdzić, iż na pewno budując ponownie dom wybrałbym tą samą technologię i zapewne także Danwood, gdyż nie mogę na nich narzekać. Po jakimś czasie wyszedł problem ze sterowaniem bramy garażowej oraz osadzeniem drzwi wejściowych i również bez problemu szybko zareagowali i na gwarancji wymienili napęd bramy oraz poprawili drzwi. Jedyne o co mogę mieć jakieś pretensje to to że za dopłatą (słoną dopłatą) oferują rekuperator litewskiej firmy Komfovent o sprawności rzędu 50-60%, który w zimie raczej działa bardziej jako ochładzacz domu niż wentylacja mechaniczna. Biorąc kilkanaście tysięcy dopłaty powinni tak jak przy innych elementach patrzeć na jakość, a tu wyraźnie tego zabrakło.
    Reasumując mogę jednozancznie stwierdzić, iż na pewno nie ma się co bać domów prefabrykowanych, które jeszcze pewnie przez długi czas będą w naszym kraju pewną egzotyką

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony