dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie modne kolory wnętrza...

    witam, przepraszam z góry, ale nie szukałem na forum, bo sprawa pilna, a potzrebuję wybrać kolory ścian do domu, nie wiem natomiast co teraz modnego. Czy sufity białe czy kolorowe, czy pokoje 2 kolorowe, czy jedno, czy modne kolory ciepłe czy raczej zimne. dzieki za każdy odpis

  2. #2

    Domyślnie

    A gdyby sto osób powiedziało ci, że modne są fioletowe sufity i ściany w zieloną kratkę, to zrobiłbyś tak?? Pomaluj sobie dom tak, żeby ci się podobało i żebyś się w nim dobrze czuł. Większe (a może i mniejsze też) sklepy z farbami mają często plastyka, który przyjedzie do domu z wzornikami, podpowie, zaproponuje, pokaże... Skorzystaj z tego.
    Już w domku!!!

  3. #3

    Domyślnie

    myślalem, że może tu się ktos taki odezwie tak na poważnie, 1 z artystów powiedział nam, że teraz modne są kolory zimne, 1-kolorowe pokoje, więc chciałem to skonfrontować z Waszymi opiniami i sugestiami. Wiadomo, decyzja należy zawsze do nas, ale dobrze mieć rozeznanie

  4. #4

    Domyślnie

    A dlaczego chcesz urządzać dom tak żeby było modnie a nie żeby się Tobie podobało Swoją drogą zauważyłam że bardzo niemodny i często krytykowany stał się kolor wenge a ja meble w kuchni i tak zrobiłam sobie wenge bo mi się podobają (ba! nawet podłogę mam wenge ) To samo z kolorem ścian.. gdy na pytanie parkieciarzy na jaki kolor będę malować ściany odpowiedziałam że prawie wszędzie będę chciała mieć białe to się skrzywili i skwitowali: "ale tak to się kiedyś malowało teraz modne są kolory" Tylko co mnie to obchodzi skoro mi się białe podobają?
    Ja bym Ci radziła pogrzebać na różnych stronach związanych z urządzaniem wnętrz gdzie znajdziesz mnóstwo zdjęciowych inspiracji i sam dojdziesz do tego co się Tobie podoba

  5. #5

    Domyślnie

    Moda na kolory we wnętrzach trwa zazwyczaj jeden sezon, więc jak chcesz być super- modny to czeka cię malowanie co rok

  6. #6

    Domyślnie

    ciekawe czy farby lateksowe się dobrze zamalowywują

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Ja też nie widzę żadnego powodu, żeby przy doborze kolorów kierować się modą
    Myślę, że źle czułabym się w "modnym" wnętrzu, które nie odpowiadałoby mi kolorem

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj
    u mnie sypialnia dwa odcienie fioletu ściany jasniejsze skosy ciemniejsze , ponieważ z cały dom mam w kolorach venge więc farby w kolorach zimnych od jasnego beżu do ciemnego beżu , góra różne odcienie brzoskwini ( raczej ciepły kolor ) Mi osobisćie nie podobają się takie kolory jak niebieski , różowy i różne odcienie zieleni
    pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Ja mam w każdym pokoju jeden kolor ścian (sufity białe)
    i wydaje mi się, że dwukolorowe ściany "wyszły już z mody),
    chociaż o gustach nie powinno się rozmawiać
    A kolorystyka? Zależy od wystroju mieszkania
    i stylu, w jakim jest ono urządzane, ale....
    i tak wszystko zależy od upodobań osobistych
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  10. #10

    Domyślnie

    Nie bede prawil kazan na temat mody i tego co sie komu podoba. A najbardziej popularne kolory to od dawna zolte, brzoskwiniowe i pomaranczowe chociaz ostatnio bardzo popularne sa odcienie bezu - od zupelnie jasnych az do brazow. Pozostale kolory raczej intensywne i czesto zdarza sie pokoj dwukolorowy (choc mnie osobiscie to sie niezbyt podoba, no chyba ze minimalna roznica w tonacji a nie tak ze dwie na zielono a dwie na niebiesko).

  11. #11

    Domyślnie

    na dziś nasza opcja:
    salon: beż + kominek beżowo-brązowy
    gabinet: biały sufit+limonkowy kolor ścian
    sypialnia - ????
    mały pokój - biały sufit + żółty
    średni pokój - 1 kolor ale bez pomysłu..

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał eranet
    na dziś nasza opcja:
    salon: beż + kominek beżowo-brązowy
    gabinet: biały sufit+limonkowy kolor ścian
    sypialnia - ????
    mały pokój - biały sufit + żółty
    średni pokój - 1 kolor ale bez pomysłu..
    a jakie będzie przeznaczenie średniego pokoju? No bo inny kolor do pokoju np. 5 latka, a inny do pokoju gościnnego...

    w sypialni polecam coś spokojnego i ciepłego (np. wanilia, jasna brzoskwinia), choć widuje się tu na forum piękne sypialnie w bardzo ciemnych brązach czy szarościach z czerwienią - nie wiem jak się w takich wypoczywa, ale na pewno jest na co popatrzeć

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał eranet
    na dziś nasza opcja:
    salon: beż + kominek beżowo-brązowy
    gabinet: biały sufit+limonkowy kolor ścian
    sypialnia - ????
    mały pokój - biały sufit + żółty
    średni pokój - 1 kolor ale bez pomysłu..
    kolorystykę w salonie mam podobną - beż ( w tym również kominek) a jedna ściana brązowa - "jesień borowikowa" (chyba duluxa) - bardzo fajny zestaw. Sufity mam wszędzie białe - tak wg mnie of kors, jest najlepiej. Sypialnię mam zielono-żóltą u synka brzoskiwniowo-żólto. Czyli jestem już passe, bo mam dwukolorowe ściany Gabinet i kuchnia- morela, wiatrołap - czerwony ( jesień jarzębinowa) a korytarz zielony. A co tam!

  14. #14

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że "nieśmiertelne" są po prostu delikatne, jasne odcienie kolorów. "Nieśmiertelne" dla właścicieli

    Czy to będzie brązowy, czy pomarańczowy czy zielony to już tylko zależy od gustu właściciela, od tego co już w domu ma (meble, dodatki), ale niskie nasycenie koloru pozwoli nie znudzić się własnym domem za szybko.

    Do delikatnych odcieni można łatwiej dobrać mocniejsze akcenty w postaci mebli, drobiazgów, pamiątek, czy nawet książek na półkach. Jasny i delikatny odcień można poza tym łatwo przemalować w razie gdyby jednak się znudził.

    Teraz modne jest właściwie wszystko, bo nurtów w urządzaniu wnętrz jest bardzo wiele. Super nowoczesne szarości betonu i stali, ciepłe beże ścian i brąz drewna, czy mocne, soczyste kolory na ścianach i meblach we wnętrzach stylizowanych na lata '60 (chyba, zawsze mi się mylą te lata ). Modne jest to co sie podoba mieszkańcom. Byle nie przesadzić.

    Ja np. wiem, ze sufity na 100% nie będą u mnie białe. Będą miały kolor bardzo jasnej kości słoniowej, beżu, ale na pewno nie białe. Tak mi się podoba, ociepla wnętrze. W nosie mam modę. No i zero mocnych kolorów. Jak pomalowaliśmy sypialnię na bordowo, to spaliśmy potem w salonie na kanapie.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    oto najnowsze trendy wg dulux'a
    http://www.dulux.pl/i_lt_index.html

  16. #16

    Domyślnie

    no to pomalowane już i u mnie...dopiero 1 raz, więc wszystko można poprawić
    gabinet: zielony
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=30syq1k&s=4
    salon: beż
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=29ql6k4&s=4
    mały pokój żółty
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2a0nf46&s=4
    sypialnia:
    delikatnie zółta
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=oi89zb&s=4
    kuchnia:
    delikatny beż
    średni pokój - łososiowy

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał eranet
    no to pomalowane już i u mnie...dopiero 1 raz, więc wszystko można poprawić
    gabinet: zielony
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=30syq1k&s=4
    salon: beż
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=29ql6k4&s=4
    mały pokój żółty
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2a0nf46&s=4
    sypialnia:
    delikatnie zółta
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=oi89zb&s=4
    kuchnia:
    delikatny beż
    średni pokój - łososiowy
    eranet proszę cię koniecznie podaj mi co to za kolor w gabinecie - ja ogólnie choruję na wszelkie zielenie, ale ta jest cudna taka soczysta i jasna!!!

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: modne kolory wnętrza...

    Cytat Napisał eranet
    witam, przepraszam z góry, ale nie szukałem na forum, bo sprawa pilna, a potzrebuję wybrać kolory ścian do domu, nie wiem natomiast co teraz modnego. Czy sufity białe czy kolorowe, czy pokoje 2 kolorowe, czy jedno, czy modne kolory ciepłe czy raczej zimne. dzieki za każdy odpis
    ja bym pomalalowala pokoje na takie kolory jakie mi sie podobaja i miala w ... glebokim powazaniu mode
    Dzis modne szarości i pomarańcze a za pół roku modna bedzie zgniła zieleń i kolor "sraczkowaty"
    I co? co sezon chałupe malowac?
    na pewno nadal mode (choc juz oklepane) sa beze, jasne szarosci , brazy, caffe late i cappucino - i moden beda pewnie jeszcze wiele lat .

    ps. teraz "modne" sa takie farby sygnowane przez pania ewe minge - takie błyskajace
    widzialam na zywo dom p[omalowany ta farba - bleeeech ohyda - no ale modne! maluj !

  19. #19

    Domyślnie

    wszystkie farby mam z firmy STO, nr 36402 to ta zieleń, choć na próbniku wygladała troche inaczej (spokojniej)... wydaje mi się, że nie da się zasnąć w gabincie

  20. #20

    Domyślnie

    Witam bardzo ładne kolorki...
    ja mam poddasze dwu kolorowe: jedwabny popiel i jagodowe lato (ciemny róż),
    pokój synka jest trójkolorowy: lato pszeniczne- żółty + wiosenna koniczyna - zielony + zima mroźna - niebiski = śliczny efekt,
    sypialnia zapach mchu - taka zgnita khaki zieleń i na jednej ścianie tapeta brązowa z turkusowymi kwiatami.....
    pokój przyszłego członka rodziny : pastelowy wrzos
    przedpokój pół na pół jednwabny popwiel i krem jasny bardzo oraz na jednej ścianie w ciagu schodów jesień borowikowa= czekoladowy brąz z drzewkiem kremowym pod oświetleniem
    przedpokój mały 3,1 m2 orzechowa jesień- odcień brązu
    kuchnia połaczona z salonem kremowa bardzo jasna, salon także ze wstawkami borowikowej jesieni czyli czekoladowego brązu w miejscach oświelonych...... na ścianach
    Pozdrawiam serdecznie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony