dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 132
  1. #21

    Domyślnie

    To jeszcze zdążę ją wprowadzić do kuchni,
    dzięki
    cele budzą szacunek

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Szufelka wygląda tak:



    W cokole szafki widać tylko frontowy panel. Ten wystający element, to nożny włącznik odkurzacza.

    P.S. Też mam przygotowane przyłącze do szufelki pod kominkiem . Co do zmiotki, to taki zestaw kominkowy załatwia temat (stojaczek + zmiotka, pogrzebacz, szufelka do popiołu). Ja uważam, że to dobry pomysł .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Re: skąd szufelkę do odkurzacza centralnego? w-wa

    Cytat Napisał Wowka
    - czy pasuje swoim wyglądem do obudowy? Czy nie szpeci?
    - czy będzie wygodna w użytkowaniu?
    - czy wygodnie będzie zmiatać te paprochy z przestrzeni kilku metrów kwadratowych w ten jeden konkretny punkt?
    łojeza!
    nie martw się wowka o moją szufelkę!
    - będzie z boku kominka, a nie od frontu
    - nie wiem, czy będzie wygodna, czy nie, tego się dowiem w praktyce, napewno będę miał więcej możliwości, niż gdybym z niej zrezygnował
    - zawsze sie paprochy zmiata w jeden konkretny punkt, żeby je wyrzucić do śmieci (też jeden konkretny punkt)

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: skąd szufelkę do odkurzacza centralnego? w-wa

    Cytat Napisał mieczotronix
    .... - zawsze sie paprochy zmiata w jeden konkretny punkt, żeby je wyrzucić do śmieci (też jeden konkretny punkt)
    Tak, ale w przypadku ręcznej szufelki lokalizacja tego punktu jest ruchoma a do szufelki z boku obudowy kominka będziesz musiał popychac pojedynczy paproszek przez kilka metrów.

    Cytat Napisał mieczotronix
    .... - nie wiem, czy będzie wygodna, czy nie, tego się dowiem w praktyce, napewno będę miał więcej możliwości, niż gdybym z niej zrezygnował
    Z tym się zgadzam w 100%
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #25

    Domyślnie

    W jednej z instrukcji do instalacji centralnego odkurzania wyczytałem, że instalacja nie może służyć do wybierania popiołu z kominka z 2 wzgledów :
    - popiół ma tendencje do zatykania rur
    - gorący popiół uszkadza rury.
    Pozostaje więc tylko usuwanie paprochów z paliwa (kory) i drobnych pyłów po ręcznym wybraniu popiołu.
    Szufelki w Beamie bywają tylko 2 kolorów : czarne i białe (nie ma brązowych i szarych).

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tak, dlatego więc napisałem - Samego kominka czy też wkładu (nie wiem co masz) i tak ta szufelką nie wyczyścisz

    Do pobierania popiołu służy specjalny separator którego nie da się podpiąć do szufelki. Koniecznym jest standardowe gniazdo ścienne.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ten odkurzacz nie jest do wybierania popiołu z kominka (jak szufelką zresztą go wybrać?)
    tylko wokół kominka podobno dużo się śmieci, jak się przynosi i wkłada drewno itepe. Forumowicze radzili kiedyś zrobić sobie szufelkę w pobliżu kominka. Dlatego robię.
    Nie będę miał paru metrów od kominka do szufelki tylko maksimum pótora.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    ....Nie będę miał paru metrów od kominka do szufelki tylko maksimum pótora.
    Stary...... będziesz donosił drewno do kominka, wybierał popiół do wiadra, czyścił szybę, wynosił popielnik . ... to zobaczysz na ilu metrach będzie się to sypało....

    Ale jak chcesz, podoba się tobie i co najważniejsze możesz sobie na to finansowo pozwolić to dlaczego nie....

    Nieustannie pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #29

    Domyślnie

    Kupując szufelkę trzeba też od razu kupić około 60cm specjalnego elastycznego węża do przyłączenia szufelki z rurą sztywną, która wychodzi ze ściany lub podłogi.
    Ponadto przy samej szufelce potrzebne jest kolanko 90 stopni (nie łuk, lecz ostre).
    Kolanko nie jest klejone do szufelki - tylko na wcisk, aby można było szufelkę wymienić.

  10. #30

    Domyślnie

    Właśnie wyobraziłem sobie (cytat Wowki) "popychanie jednego paproszka przez kilka metrów" Choćby dla tego widoku warto taką szufelkę zamontować A tak na poważnie, to chyba jednak wygodniej jest mieć niż nie mieć. Ja założę w trzech miejscach (buty, kuchnia, kominek) (a może jeszcze przy wyjściu na taras ???).

  11. #31

    Domyślnie Podłączenie szufelki odkurzacza centralnego

    Witam.
    W jaki sposób macie wyprowadzony koniec rurociągu O.C. do podłączenia giętkiego przewodu od szufelki automatycznej, tzn. czy wychodzi on ze ściany czy z podłogi?
    Pozdr.

  12. #32

    Domyślnie

    o mnie wszystko z podlogi potem literka n z ruru i jest w szufelce

  13. #33

    Domyślnie

    Szufelki nie można przykleić bezpośrednio do rury sztywnej, lecz poprzez około 50cm specjalnego elastycznego peszla, który można kupić tam gdzie sprzedają elementy instalacji centr. odkurzania.
    Umożliwia to wyciągnięcie szufelki z cokołu mebla, dla wymiany, lub konserwacji.
    Połączenie peszla z rurą sztywną - na klej, z szufelką - na wcisk.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Szufelki nie można przykleić bezpośrednio do rury sztywnej, lecz poprzez około 50cm specjalnego elastycznego peszla, który można kupić tam gdzie sprzedają elementy instalacji centr. odkurzania.
    Umożliwia to wyciągnięcie szufelki z cokołu mebla, dla wymiany, lub konserwacji.
    Połączenie peszla z rurą sztywną - na klej, z szufelką - na wcisk.
    Pisałem o giętkim przewodzie, ale mi chodzi o koniec rurociągu -ze ściany czy z podłogi?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    U mnie jest z podłogi.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  16. #36

    Domyślnie

    U mnie też z podłogi.
    Ale nie widzę przeszkód aby było ze ściany.
    Zależy jak prowadzone są rury w budynku.

  17. #37

    Domyślnie

    Kurcze, a ja mam dwie szufelki i o ile ta w kuchni na razie ma wyprowadzoną rurę z podłogi w miejscu ciągu szafek kuchennych, do której planuję zrobić przedłużkę to druga jest zrobiona w cokole w wiatrołapie i jest (jeszcze nie sklejona) ale dopasowana rura sztywna do szufekli, która jest z kolei dopasowana do wyciętego cokołu. Nie wiedziałem o takim sposobie podłączenia tzn wężem elastycznym i raczej byłoby trudno to zrealizować bo miejsca na wąż jest za cokołem za mało, ale może są jakiej gumowe tuleje, które stanowiłyby połączenie rozłączne a jednocześnie szczelne.
    Co w tym temacie można by zrobić?

  18. #38

    Domyślnie

    Zapomniałem napisać, że mój system to kanadyjski Vacu Maid.

  19. #39

    Domyślnie

    Pozwalam sobie jeszcze raz napisać. Właśnie sprawdziłem strony Vacu Maida, Beama, Borysowski i w żadnym z systemów nie ma czegoś co można by potraktować jako elastyczne podłączenie szufelki, więc pytanie do Pana Rudnickiego skąd to wziąć skoro żaden producent tego nie przewiduje.

  20. #40

    Domyślnie

    Ja kupowałem na stoisku BEAMa na Bartyckiej w W-wie.
    Widocznie nie jest to fabryczny wyrób BEAM.
    Ten peszel wzmocniony jest spiralnym stalowym drutem.
    Kupuje się go na metry (nie na sztuki).

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony