dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zolii

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    2

    Domyślnie Zalane piwnice przed odbiorem w nowym budynku.

    Witam,

    jakiś czas temu zakupiłem mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera. Zbliża się niedługo termin odbioru jednak podczas ostatniej wizyty na w budynku
    zauważyłem wilgoć na ścianach i podłogach w piwnicy. Według mojej oceny doszło do dość poważnego zalania.
    Moje mieszkanie znajduje się na parterze (niski parter). Obawiam się, że wilgoć powstała podczas zalania może w późniejszym czasie uszkodzić mi podłogi, które planuje położyć po odbiorze mieszkania. Z tego co wiem to budynek jest już odebrany przez nadzór budowlany.

    Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Poinformować nadzór? Domagać się gwarancji/rekompensaty od dewelopera?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Tomasz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Po przekazaniu kluczy sprawdzić wilgotność wylewki (są odpowiednie metody); jeżeli będzie niezgodna z normami - gnębić dewelopera o wysuszenie i potencjalną rekompensatę za koszt utraconych możliwości. Wymiana korespondencji pisemnie, nic na telefon. Opinia rzeczoznawcy będzie tutaj kluczowa.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zolii

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij Zobacz post
    Po przekazaniu kluczy sprawdzić wilgotność wylewki (są odpowiednie metody); jeżeli będzie niezgodna z normami - gnębić dewelopera o wysuszenie i potencjalną rekompensatę za koszt utraconych możliwości. Wymiana korespondencji pisemnie, nic na telefon. Opinia rzeczoznawcy będzie tutaj kluczowa.
    Czy po przekazaniu kluczy (odbiorze mieszkania) nie będzie za późno na takie działanie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony