dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    Tak,w Starostwie-tylko tego się dowiedziałam od urzędasów.
    Mam jeszcze jedno pytanie-czy taki domek może posiadać zadaszony taras?

  2. #42

    Domyślnie

    Miałam już składać zawiadomienie o budowie altanki lub domku gospodarczego i czytam o zmianach w prawie budowlanym-brak pozwoleń na budowę,Ale nurtuje mnie problem braku miejscowego planu zagospodarowania-czy w związku z jego brakiem będę mogła za kilka miesięcy po wprowadzeniu nowych przepisów dostać zgodę na budowę większego domku letniskowego?Czy jednak brak plnu nadal mnie ograniczy?

  3. #43

    Domyślnie

    Jest mały kruczek który można ominąć i postawić domek drewniany nawet 80 m bez pozwolenia.Nie zdradzam jaki ale jest to możliwe.Stawialiśmy takie bez żadnych problemów.Na wiosnę powstanie jeszcze przy nim taras.Domek 6m x 12m wys 3m +dach dwuspadowy ok 40 stopni.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał MSZ80
    Jest mały kruczek który można ominąć i postawić domek drewniany nawet 80 m bez pozwolenia.Nie zdradzam jaki ale jest to możliwe.Stawialiśmy takie bez żadnych problemów.Na wiosnę powstanie jeszcze przy nim taras.Domek 6m x 12m wys 3m +dach dwuspadowy ok 40 stopni.
    czy moze ktos sie orjetuje jaki to kruczek ?

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabrielele

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Mam działkę rekreacyjną

    Cytat Napisał MSZ80
    Jest mały kruczek który można ominąć i postawić domek drewniany nawet 80 m bez pozwolenia.Nie zdradzam jaki ale jest to możliwe.Stawialiśmy takie bez żadnych problemów.Na wiosnę powstanie jeszcze przy nim taras.Domek 6m x 12m wys 3m +dach dwuspadowy ok 40 stopni.
    Też interesuje mnie ten "kruczek". Chyba nie chodzi o to, że tak długo jak starostwo się nie dowie, to można spać spokojnie?

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yanek1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    I temat umarł a szkoda ciekawi mnie co to za kruczek ale rozumiem ze nie mozna tak sobie go tu na Forum przytoczyc wiec jak by co to Prosze o info na [email protected] a czy te przepisy dotyczace pozwolen na budowe juz sie zmieniły czy jeszcze sie nad nimi meczą ??
    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    wiec chyba mam odpowiedz na pytanie ktore nurtuje wsyzstkich
    nalezy wybudowac 2 budynki 1x25m2 i 1x35m2 oddzielone od siebie zabudowana weranda

    weranda jesli dobrze pamietam nie moze jednak przekroczyc 15m2 wiec daje nam to 75m2 przy czym 2 z nich da sie zbudowac dwupoziomowo
    kolejnym poziomem moze byc piwncia jako ze budynki te moga byc podpiwnoiczone sam mam podobna konstrukcje w planach wykorzystujac do tego rozne niekonwencjonalne metody jak hempcrete czy keremazyt

    jesli jest jakis inny kruczek to sam chetnie sie dowiem jaki
    z reszta pma juz panu wyzej wyslalem

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patryk2310

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    [/quote]weranda jesli dobrze pamietam nie moze jednak przekroczyc 15m2 wiec daje nam to 75m2 przy czym 2 z nich da sie zbudowac dwupoziomowo
    kolejnym poziomem moze byc piwncia jako ze budynki te moga byc podpiwnoiczone sam mam podobna konstrukcje w planach wykorzystujac do tego rozne niekonwencjonalne metody jak hempcrete czy keremazyt


    shima jeśli możesz to wyślij mi tez dokladne informacje planu Twojej budowy domków. Jestem też ciekawy czy dwupoziomowo oznacza ze mozna mieć pięterko. Napisz mi również informacje dotyczące materiałow wykorzystanych do stawiania ścian itp znajdujacych sie pod ziemią (jak postawić piwnice zeby nam jej nie zalalo i nie bylo problemow z wilgocia na wiele lat). Bede wdzieczy za te informace na adres: [email protected]

    Ma ktoś oczyszczalnie ścieków przy takim domku? Jakie są koszty takiej eko-oczyszczalni i ile trzeba czekać na pozwolenie? Czekam na wszelkie informacje.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zamiast komentarza – kilka zapisów z obowiązującego prawa:
    Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35
    m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

    2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

    4) altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich;
    Oraz, co najważniejsze definicja budynku gospodarczego:

    budynku gospodarczym - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych służących mieszkańcom budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego, budynku rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia, a w zabudowie zagrodowej przeznaczony również do przechowywania środków produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych,

    Dla lepszego zrozumienia, istotne pogrubiłem i pokolorowałem
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    casablanca

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chciałabym postawić domek letniskowy na działce rekreacyjnej i mam już niezły mętlik w głowie jeśli chodzi o pozwolenia budowy/zgłoszenia itp...
    Czy przy założeniu, że postawie domek 5x5 mogłabym zgłosić, że chcę zbudować altankę?????????????? żeby uniknąć ubiegania się o pozwolenia na budowę

    sSiwy12 - tzn, że domek mogłabym nazwać gospodarczym ze względu na planowaną "rekreację indywidualną"? i wtedy nawet mogłabym się pokusić o 35 m2

    oświećcie mnie - proszę

  11. #51

    Domyślnie

    Mam zamiar postawić domek letniskowy 5x7 m, konstrukcji szkieletowej z poddaszem użytkowym, Nie wiem czy wystarczy zgłoszenie czy muszę mieć pozwolenie.
    Może ktoś mi pomoże to rozgryść

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał arel-a100 Zobacz post
    Mam zamiar postawić domek letniskowy 5x7 m, konstrukcji szkieletowej z poddaszem użytkowym,
    Na zgłoszenie, tylko wolnostojący parterowy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy możesz postawić wolnostojący PARTEROWY budynek rekreacji indywidualnej przeznaczony do czasowego pobytu osób o łącznej powierzchni zabudowy do 35 m2 ( wlicza się elewacja więc musisz wszystko rozliczyć) na tzw zgłoszenie. . Parterowy więc przemyśl co do poddasza ( może go później zaadaptować ale raczej bez okien w szczytach). Na zgłoszenie możesz też postawić większy ale już trzeba mieć projekt. Jakby coś to pytaj jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez wiesiek6308 ; 21-02-2016 o 15:47

  14. #54

    Domyślnie

    Ja również noszę się zamiarem postawienia domku rekreacyjnego na zgłoszenie. Przejrzałam przepisy i wiem, że ma być parterowy i poddasze raczej odpada. Co prawda nie pytałam jeszcze o to w moim Starostwie. A gdyby domek miał antresolę to co? Nadal będzie parterowy?
    I jeszcze chciałam dopytać - powierzchnia tarasu nie jest wliczana w ogólna powierzchnię zabudowy? Czy mogę niejako taras dokleić do budynku o pow. 35 m2?

  15. #55

    Domyślnie

    Sama sobie odpowiem i może się komuś jeszcze się to przyda. Powierzchnia tarasu wlicza się do powierzchni zabudowy.
    Tutaj link do wyroku sądu w tej sprawie, który nakazał rozebranie pewnej konstrukcji...

    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/34E2D63342

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony