dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    sSiwy, na Forum Muratora niewielu chyba wierzy w Wielkiego Brata.
    Po moim, dość gwałtownym apelu o nie pisanie o tym, na co nie ma się jeszcze papierów przez pierwsze dwa dni widziałem tylko, jak kolejne wejścia internautów nabijają licznik wejść na ten wątek. Potem była dyskusja - raczej jednoznaczna. I chwilowe "przyczajenie" inwestorki będącej natchnieniem do wpisu (i innych). Potem wszystko wróciło do normy - nie tylko w przypadku jednego dziennika, ale wielu autorów. Cóż, nie doświadczysz, nie uwierzysz. A może przesadzam? Prawdopodobieństwo na razie nie jest duże...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    sSiwy, na Forum Muratora niewielu chyba wierzy w Wielkiego Brata.
    Podzielam ten pogląd, a to, niestety, przykład:
    pati25: Spoko spoko Bedzie ok
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #23

    Domyślnie

    Wyjaśniam w Starostwie powiedziano mi, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby postawić taki domek, ale że mam czekać na formalne pismo od nich i że z reguły do dwóch tygodni odpowiadają na wniosek, chodziło mi o to czy mimo odpowiedzi mam czekać te 30 dni?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja tez zaczełam wczesniej i co??i nic w urzedzie mi powiedziano ..a co pani mysli ze my nie mamy co robic tylko za takimi pierdołami latać ?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wg mojej znajomości prawa budowlanego nie przewiduje ono żadnej formy pozytywnego aktu administracyjnego w przypadku zgłoszenia, tzn. prawo nie przewiduje akceptacji w żadnej formie (pismo, postanowienie, decyzja). Przewiduje natomiast sprzeciw. Moim zdaniem trzeba czekać 30 dni. Inne postępowanie wiąże się z ryzykiem (nie umiem go jednak oszacować).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    U nas pobrali dokumenty (sprawdzili czy wszystko ok )jesli by czegoś brakowało nie przyjeli by wniosku i to tyle .Nie odpowiadają pisemnie czy mozna budowac ten budynek gospodarczy .Poprostu jak po 30 dniach jesli nic dostaniesz to znaczy ze wszystko zostało zatwierdzone pozytywnie

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Cytat Napisał oskar0259
    sSiwy, na Forum Muratora niewielu chyba wierzy w Wielkiego Brata.
    Podzielam ten pogląd, a to, niestety, przykład:
    pati25: Spoko spoko Bedzie ok

    O co ci chodzi ?

  8. #28

    Domyślnie

    Podobnie uważam ja i też tak powiedziałem w starostwie, że jeżeli do 30 dni nie otrzymam odpowiedzi negatywnej to wtedy wolno stawiać, a w odpowiedzi było, że otrzymam pismo. Cóż poczekam to zobaczę czy to pismo przyjdzie i wtedy zobaczymy, co mi w nim napiszą.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    pati25 Chodzi o to, że nie można utwierdzać kogoś w przekonaniu, że łamiąc prawo może być "spokojny", że będzie ok. Wielki Brat może mieć postać sąsiada.

    Drut Urzędnik przyjmuje zgłoszenie bez względu na to czy zawiera ono (zgłoszenie) wszystkie niezbędne "kwity" - bo ma taki obowiązek. W przypadku braku jakiegoś "kwitu" w drodze decyzji otrzymasz zawiadomienie o wymogu uzupełnienia zgłoszenia. Mam nadzieje, ze nie o takim piśmie mówił urzędnik w gminie.
    Przeczytaj uważnie wymogi Prawo Budowlane Art. 30 ustęp 2, 5, 6, 7;
    Art. 41 ust.3; Art. 43 ust. 1 i 2; Art.50 ust.1.1 i Art. 50a ust.2.
    Tam znajdziesz odpowiedź, czy "kwity" przekazane do urzędu są kompletne, oraz odpowiedź czym grozi wcześniejsze rozpoczęcie budowy (nawet tej na zgłoszenie).
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    no widzisz Siwy
    Mi akurat chodziło o to ze jak złozył dokumenty i narysował rzut i przekrój oraz dołaczył mapki to bedzie ok .
    Wielki brat moze miec postac sasiada oczywiscie ale skad niby sasiad na wiedziec ?Czy złozył czy nie złożył dokumenty ?Czy legalnie czy nie legalnie ?
    Przecież urzad nie informuje w tym przypadku sasiadów

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Oczywiscie ja nie namawiam nikogo by zaczynał bez zgłoszenia .Ale przykładowo zaczełam gromadzic dokumenty .Wykonawca tego domeczku był umówiony na dany dzien i gdzy by nie to ze gmina zwlekała z wydaniem wypisu z planu zagospodarownia (miała wysłac do 2 tyg a wysłała po 1,5 miesiaca po moich ponagleniach,bo sobie zapomniano )Wiec miałam ich centalnie gdzieś ...
    Zreszta sasiedzi siedza jak myszy pod miotłą ....sami maja nie legalnie domy ,nie legalne szmba lub ich brak (!) ,domy pobudowane bez pozwolen .Ogólne zdziwnienie było jak powiedziłam ze my wszystko zgłaszamy

  12. #32

    Domyślnie

    Jak się komuś spieszy to Drzymała dawno wymyślił sposób....
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati25
    ja buduję domek letniskowy .A raczej dla urzędu budynek gospodarczy
    Jest on 4,80x 4,80 .Poddasze nie mieszkalne (na papierze oczywiscie )Bedzie miejsce na materac na poddaszu
    Budujemy to na zgłoszenie Sama projket odrecznie zrobiłam itd itd .
    Powyzej 25m2 potrzebne jest pozwolenie na budowe
    Witam wszystkich na forum,

    To jest moj pierwszy post na forum, takze prosze o wyrozumialosc jezeli napisze cos nie tak z zasadami tego forum

    Podobnie jak @Pati25, wraz z zona w najblizszym czasie (1-2 miesiacy) chcemy wybudowac maly domek gospodarczy na dzialce (3000 m2). Oczywiscie domek ma sluzyc czasowo jako budynek mieszkalny, poniewaz za 2-3 lata zamierzamy postawic na tej dzialce dom o powierzchni okolo 150 m2.
    ...i tutaj mam prosbe do @Pati25. Czy moglabys przeslac szkic Twojego budynku gospodarczego oraz napisac cos wiecej o materialach użytych do budowy ? Jaki jest orientacyjny koszt postawienia takiego budynku ? Czy budujesz w systemie gospodarczym ?

    Pozdrawionka dla wszystkich
    Glider33

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał glider33
    Cytat Napisał pati25
    ja buduję domek letniskowy .A raczej dla urzędu budynek gospodarczy
    Jest on 4,80x 4,80 .Poddasze nie mieszkalne (na papierze oczywiscie )Bedzie miejsce na materac na poddaszu
    Budujemy to na zgłoszenie Sama projket odrecznie zrobiłam itd itd .
    Powyzej 25m2 potrzebne jest pozwolenie na budowe
    Witam wszystkich na forum,

    To jest moj pierwszy post na forum, takze prosze o wyrozumialosc jezeli napisze cos nie tak z zasadami tego forum

    Podobnie jak @Pati25, wraz z zona w najblizszym czasie (1-2 miesiacy) chcemy wybudowac maly domek gospodarczy na dzialce (3000 m2). Oczywiscie domek ma sluzyc czasowo jako budynek mieszkalny, poniewaz za 2-3 lata zamierzamy postawic na tej dzialce dom o powierzchni okolo 150 m2.
    ...i tutaj mam prosbe do @Pati25. Czy moglabys przeslac szkic Twojego budynku gospodarczego oraz napisac cos wiecej o materialach użytych do budowy ? Jaki jest orientacyjny koszt postawienia takiego budynku ? Czy budujesz w systemie gospodarczym ?

    Pozdrawionka dla wszystkich
    Glider33
    tez jestem ciekaw jak Tobie idzie i jakie to są koszta

  15. #35

    Domyślnie

    Jestem ciekawa jak zakończyła się budowa budynku,,gospodarczego'' bo właśnie kupiliśmy działkę w podzielonym ośrodku wczasowym i nie dostaniemy pozwolenia na budowę bo nie ma planu miejscowego zagospodarowania.Na pytanie co mogę postawić powiedziano mi ze absolutnie nic.Obok są działki z domkami więc ludzie są w lepszej sytuacji.Ceny domków holenderskich powalają na kolana a potem zrodzi się problem co z nim zrobić.Słyszałam o zmianach w przepisach odnosnie planów zagospodarowania które mają wejść w życie w połowie przyszłego roku ale urzędnicy nic na ten temat nie chcą podpowiedzieć.Podchodzą do tematu-Twoja działka Twój kłopot a my czekamy tylko na Twój błąd.

  16. #36

    Domyślnie

    Pati25-domek wybudowany?Czy przychodzą na jego odbiór?CZy na terenie gminy domek musi mieć 25 czy 35M?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    hej nikt nie przychodzi .Wysyłasz pismo,zgłaszasz chęc budowy i zanosisz projekt i jak gmina nie wniesie sprzeciwu w ciągu chyba 21 dni lub 30 dni to masz prawo zaczać budowę altana lub pomieszczenie gospodarcze max 25 m2 ...

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati25
    i jak gmina nie wniesie sprzeciwu w ciągu chyba 21 dni lub 30 dni to masz prawo zaczać budowę
    Nie gmina tylko starostwo powiatowe. Gminy nie posiadają kompetencji związanych z prawem budowlanym.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie .

    Mam podobna sytuacje tyle że...
    Na mojej dzialce nie ma miejscowego planu zagospodarowania i do budowy domu staralem sie o WZ a pozniej Pnb.
    Teraz gdy chce wybudowac wlasnie taka altane na drzewo , wegiel itp to poweidziano mi ze musze starac sie o kolejną WZ wiec jak to jest?:/
    W ewidencji grunty roolne klasy IIIA

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Cytat Napisał pati25
    i jak gmina nie wniesie sprzeciwu w ciągu chyba 21 dni lub 30 dni to masz prawo zaczać budowę
    Nie gmina tylko starostwo powiatowe. Gminy nie posiadają kompetencji związanych z prawem budowlanym.
    Być moze ,już nie pamiętam gdzie składałam te dokumenty ,tym czasie była moja budowa w krakowie i domku letniskowego poza krakowem ..Pewnie był to starostwo powiatowe a w gminie były inne uzgodnienia .Te dokumenty załatwiałam gdzieś chyba rok temu ...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony