dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robert426

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Błędy w obmiarach działki

    WITAM SERDECZNIE mój pierwszy post dotyczy niezgodności wymiarów działki z wymiarami w ksiedze wieczystej brakuje ok 200m spr wygląda nastepująco podpisałem umowę przedwstępną na zakup działki z domem wg. K.W.i wypisu z rejestru gruntów powinno być 2000metrów a po przeliczeniu metrów wychodzi 1800metrów Wiem że muszę wezwać geodetę i wyznaczyć nowe granice działki ale CZY KTOS WIE jak wygłąda procedura poprawki w KW i ile to trwa PROSZĘ o INFO DZIĘKI

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Podstawą do wpisu powierzchni w KW jest wypis z ewidencji gruntów. Jeśli to samo masz i tu i tu (2000 m kw.) to co chcesz zmieniać?
    Przyda się natomiast geodeta, który w wyniku pomiarów ustali, gdzie się podziało to 200 m kw. Być może wgrodzili się sąsiedzi, być może pomiary były prowadzone dawno i niedokładna techniką, być może "mechanicznie" zmieniono zapis z arów na metry kwadratowe? W końcu 1 ar może oznaczać, że jest 51 m kw., ale również, że tych metrów jest aż 149! Na tym jednak polegają zaokrąglenia.
    P.S. Skoro właściciel wie o różnicy powierzchni, to wynegocjuj cenę tak, jakby było 1800 m kw. A kupisz formalnie tyle, na ile opiewają obecne dokumenty. Pomiary zrobisz wtedy, kiedy będzie Ci to potrzebne i będziesz miał trochę czasu "do poczekania". To co chcesz zrobić musi bowiem potrwać: wyniki pomiarów geodety muszą być zgłoszone do starostwa, tam dokonane zostaną zmiany w ewidencji gruntów, dopiero wtedy będziesz mógł wziąć wypis i napisać zgłoszenie zmian w KW. Potrwa to kilka miesięcy...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Błędy w obmiarach działki

    Cytat Napisał robert426
    WITAM SERDECZNIE mój pierwszy post dotyczy niezgodności wymiarów działki z wymiarami w ksiedze wieczystej brakuje ok 200m spr wygląda nastepująco podpisałem umowę przedwstępną na zakup działki z domem wg. K.W.i wypisu z rejestru gruntów powinno być 2000metrów a po przeliczeniu metrów wychodzi 1800metrów Wiem że muszę wezwać geodetę i wyznaczyć nowe granice działki ale CZY KTOS WIE jak wygłąda procedura poprawki w KW i ile to trwa PROSZĘ o INFO DZIĘKI
    Pytanie podstawowe - na podstawie jakich pomiarów wyszło Ci te 1800m. Czy wziąłeś sobie miarkę i sam mierzyłeś?
    Ja bym zaczął od geodety, który dokładnie wyznaczy granice działki (sprawdzi istniejące) i na tej podstawie wyznaczy powierzchnię tej działki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Błędy w obmiarach się zdarzają, z postów na forum, wynika że często. Mozesz załatwić to jak podpowiedziano ci wyżej w poście lub zrzucasz na sprzedającego obowiązek ustalenia ile tak na prawdę ma grunt, ponieważ nie chcesz płacić za 2000 skoro masz mieć 1800. Ja rozumiem ze właściciel twierdzi że jest 2000 a w KW stoi ze 1800? No to niech udowodni że tak jest i sprostuje na swój koszt KW. Jeśli natomiast wynika ci to z mierzenia własnoręcznego to raczej ty powinieneś udowodnić sprzedającemu że myli się co do wielkości albo nie kupować tej działki. Wydaje mi się, że różnica 200m, które gdzieś się zgubiły, zwłaszcza jeśli tak stoi w papierach jest podstawą do rozwiązania umowy przedwstępnej bez konsekwencji - chyba że wiedziałeś o tej różnicy a mimo to ją podpisałeś.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli działka jest na stoku (górce), to pomiary w terenie nie zawsze odpowiadają "rzeczywistym", co wynika z "metodologii" dokonywanych pomiarów, ale z reguły pomiar z "terenu" wychodzi wyższy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robert426

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za info ale chodzi o to że właściciel nie wiedział ze brakuje ok 200m(przynajmniej tak twierdzi) a ja podpisałem umowę przedwstępną. Nie chciałbym aby pożniej okazało sie ze zapłaciłem za metry których nie ma to jeszcze co rok podatek od gruntu.Dodatkowy problem to 9 spadkobierców i teraz nie wiem czy jak geodeta wyznaczy nowe granice to wszyscy muszą mieć nowe dokumenty z Sądy czyli spadek Kw wypis z rejestry gruntów bo wtedy to do konca roku nie załatwię nic Wiadomo spr. w sądzie trwaja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony