dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    depress

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Początek depresji nie umiem sobie sama poradzić

    Proszę o pomoc (przepraszam wszystkich ale nie piszę pod swoim nickiem)
    Od jakiegoś czasu jest ze mną źle. Rozpadł sie mój paroletni związek.
    Trochę mi żal a trochę czuje ulgę bo od jakiegoś czasu czułam że to bez sensu i tylko sie oszukuję że to miało sens.
    Praca nie daje satysfakcji - właściwie to mam ochotę wstać zza biurka i więcej do niej i do ludzi tam pracujących nie wracać.
    Teraz jestem sama , tylko praca-dom, raczej nie wychodzę i sie z nikim nie spotykam. Wszyscy znajomi mają własne rodziny własne sprawy.
    Coraz gorzej to znoszę - czuje pustkę, bezsens tego wszystkiego. Co wieczór zanim pójde spać to strasznie płaczę. W dzień się jeszcze trzymam ale wieczorem i w nocy - zupełnie nad sobą nie panuję.
    Nie mam apetytu, mam jakieś głupie myśli że może nie warto dalej tak. I po co? Dla kogo? Że bez sensu to wszystko. Ze chciałabym się położyć, zasnąć i tak spać.

    I aż mnie czasem strach łapie na te moje myśli. Nie wiem czy to depresja czy może tylko jakiś psychiczny kryzys.
    Chciałabym sobie pomóc i chyba nie dam rady sobie sama.
    Czy ktoś zna może jakiegoś dobrego psychologa albo psychoterapeutę w Warszawie od takich problemów, kogoś kogo mogłabym poprosić o fachową pomoc?
    Najlepiej na priw.
    Dziekuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, że szukasz pomocy. Co prawda nie znam sprawdzonych adresów, ale życzę, abyś znalazła dobrego terapeutę i aby Twój świat jak najszybciej poskładał sie z powrotem w całość i nabrał sensu.
    Zawsze pamiętaj, że nie jesteś sama - na pewno masz rodzinę, rodziców, rodzeństwo, innych krewnych. Pomyśl o tym z perspektywy Twoich Rodziców - jak bolesne dla Nich byłoby, gdyby Tobie było źle na swiecie i jak wazna dla Nich jesteś.
    Głowa do góry i trzymaj się dzielnie!
    Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    depress

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziekuje. Czasami jak jest bardzo źle to nie bardzo daje się rade myśleć jeszcze o innych i o ich perspektywie. Ja nawet bym chciała bo to
    p przestaje się człowiek skupiać na sobie ale na razie mnie to przerasta.
    Ostatnio mam myśli że ludzie mają albo sukcesy w pracy albo w życiu rodzinnym, a czasami to nawet i to i to. A ja nie - i życie zawodowe i prywatne - do dupy.
    I raczej brak perspektyw by się to zmieniło. To znaczy się teraz mam podejście takie że nic nie da rady zmienić. Dlatego szukam pomocy bo jak człowiek lezy w nocy i nie może spać tylko zastanawia się na przykład jaki jest najmniej bolesny sposób skończenia ze sobą, już naprawdę chyba nie jest ok.
    Wiem że to takie głupie myśli ale zdrowa osoba chyba ich nie ma a przynajmniej nie powinna mieć.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    nie przesadzaj, zdrowe osoby też maja prawo mieć "doła", bo gdyby nie miewały, toby zdrowe nie były.
    w Twoim przypadku, to ratuje Cię sukces. chociazby najmniejszy. Ale żeby zmusić się do wysiłku zechcenia osiągnięcia tego sukcesu, to musisz coś zmienić w swoim życiu. Niestety, na dotychczasowej drodze praca - dom go nie osiągniesz. Nie dlatego, że go tam nie ma, ale Ty go po postu nie widzisz. Dlatego wyjedź gdzieś na parę dni, albo idź po pracy do zoo, albo do kina, albo zrób cokolwiek sprzecznego z dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Tylko w ten sposób masz szansę na nowe, świeże spojrzenie na swiat i możliwość zobaczenia barw.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Ja niestety tez nie znam nikogo w wawie, choc mam tam wiele znajomych...
    Sam juz sie przejechalem na kilku "psycho...", bo ..logami to byli marnymi.. W kazdym razie, mi pomogla duzo modlitwa.. szczera rozmowa z Bogiem.. jesli chcesz pogadac o tych kwestiach na priv, to sluze pomoca.. Ludzie czesto mysla ze potrafia pomoc bo skonczyli szkoly, ale niestety wiekszosc z nich idzie na kierunki psychologii po to by poradzic sobie ze swoimi problemami, a to czesto nie jest rozwiazanie.. Nie mowie ze Bog wszystko rozwiaze, ale napewno nie zaszkodzi, w przeciwienstwie do niektorych ludzi...

    Mam nadzieje ze uda ci sie znalezc w tym wszystkim rownowage i sile na to zeby isc dalej, mimo wszystko... Nie daj sie.. bede myslal o tobie "kimkolwiek" jestes..
    pozdr..
    Xiff..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    tutaj masz adresy poradni zdrowia psychicznego

    Warszawa-Mokotów - Poradnia Zdrowia Psychicznego
    ul.Chełmska 13/17 tel. (22) 8412642

    Warszawa-Śródmieście - Poradnia Zdrowia Psychicznego
    ul.Mariańska 1 tel. (22) 6208302

    Warszawa-Wola - Poradnia Zdrowia Psychicznego
    ul.Płocka 49 tel. (22) 6328681

    Warszawa-Ochota - Poradnia Zdrowia Psychicznego
    ul.Pawińskiego 2 tel. (22) 8221488

    Warszawa Praga-Południe - Poradnia Zdrowia Psychicznego
    ul.Gruzińska 6 tel. (22) 6175682

    wybierz najbliższą, zadzwoń, umów sie z psychiatrą na wizytę. Dostaniesz leki antydepresyjne i skierowanie do psychologa.
    Wszystkie te poradnie są finansowane przez NFZ.
    Walcz o siebie, póki możesz

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    depress

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuję

    ps. rady żeby pójść do kina czy na spacer sa trochę niepoważne - choć wierzę że szczere.
    Ja nie mam dołka bo szef na mnie w pracy nakrzyczał albo pokłóciłam się z mężem.
    Starałam się oderwać od problemów, znaleść sens życia , chodzić i na spacerki i do kina - efekt od ponad trzech miesięcy nie mam ochoty nawet wstać z łóżka i zmusić się żeby zjeść coś.
    To już nie ten poziom możliwości pomocy sobie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    zadzwoniłaś?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Depress - jeśli to depresja to możesz sama sobie nie poradzić. Idź do poradni - tam na pewno uzyskasz pomoc.
    Mam koleżankę która na to chorowała .... nie jest to błacha choroba jak się niektórym wydaje - dlatego nie ignoruj, idź do specjalisty i zaczniju to leczyć.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    depress

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzisiaj chce zadzwonić . Wczoraj za późno było.
    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i podane adresy.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Kazdy z nas popada czasmi w czrna dziure. Jesli samej Ci sie nie udaje wyjsc to koniecznie poszukaj pomocy. Zona Tomka1950 jest psychologiem. Z tego co wiem, bardzo dobrym. To tez wazne aby trafic na kogos kto zna sie na rzeczy.
    Jesli to Ci cos pomoze, to radze szukac codziennie czegos pozytywnego w zyciu. Na poczatek niech to beda male rzeczy. Na przyklad - slonko swieci, w sklepie nie bylo kolejki, chlebek byl smaczny... Wiem, ze brzmi to glupia, ale od czegos trzeba zaczac.
    Jesli tak bedziesz trenowac codziennie, to za jakis czas nagromadzisz tych drobiazgow i zaczniesz myslec pozytywnie.
    Na poczatek powiem Ci cos bardzo pozytywnego. JESTES TUTAJ!!! A to znaczy, ze zmiana jest mozliwa. Poki czlowiek zyje, moze dzialac.
    Powiedz sobie - chce byc szczesliwa, zasluguje na szczescie! Pokochaj siebie! Przeciez jestes wyjatkowa, drugiej takiej osoby nie ma na calym swiecie! Tylko musisz chcec byc szczesliwa. Na prawde. Po prostu wybierz szczescie i zobaczysz, ze wszysko i wszyscy zaczna sie do Ciebie usmiechac. Malo tego, sama zaczniesz usmiechac sie do siebie i do ludzi. Tylko musisz zmienic swoje nastawienie i zaczac codziennie zbierac drobiazgi.
    Zobacz obcy ludzie pisza do Ciebie, odpowiadaja Ci. Nie jestes im obojetna. To Ty tez badz dla siebie wazna! Zaslugujesz na wszystko co najlepsze, tylko musisz sie na to odtworzyc i byc wdzieczna za kazdy malutki podarunek od Zycia.
    A zawsze jest cos za co mozna dziekowac Zyciu! Tylko od nas zalezy czy chcemy to dostrzec czy nie.
    Mowie Ci! Ktos Cie kocha i dlatego jestes tutaj! Pokochaj siebie i zobaczysz, ze jestes warta tego aby tu byc.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Czasem w życiu zdarza się coś, co w danym momencie uznajemy za wydarzenie niekorzystne lub wręcz porażkę życiową. Po jakimś czasie okazuje się, że to coś uratowało nas od czegoś o wiele straszniejszego, albo nawet z perspektywy czasu wyszło nam na korzyść.
    Wiem o tym, bo kiedyś rozwój pewnej mojej sytuacji życiowej wydawał mi się tragedią, a po czasie dziękowałam losowi, że właśnie tak się to potoczyło.
    Te ciężkie chwile są też po to, abyśmy umieli docenić te dobre.

    Życzę Ci jak najszybszego powrotu do życia pełnego radości i poczucia sensu istnienia

  13. #13

    Domyślnie

    Chcesz pogadac gg9265011 powodzenia Waldi
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Andisy
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jestem zdania abyś tego nie ignorowała. Nie musi to być zaraz depresja. Ale jesli źle czujesz się psychicznie i nie masz z kim porozmawiać i nie dajesz sobie rady to ja proponuję wziąść się za temat i to na samym początku. Jeśli chodzi o Warszawę to proponuje podejść na Nowowiejską ( Szpital Psychiatryczny ) do psychiatry. Na początek do psychiatry. Nie musisz od razu się zapisywać na oddział jest tam fundacja i nawet nie zakładają karty jeśli tego chcesz. Opowiedz swój przypadek i tam pomogą. Może na początek jakieś lekkie środki farmakologiczne wystarczą. I jeśli będzie potrzeba to zostaniesz skierowana dalej do psychologa.

    A teraz od siebie. Głowa do góry. Spacery i jeszcze raz spacery. Dużo ruchu. Zajmij się czymś. Wiem, że mi łatwo tak mówić. Ale na 100% dasz radę.

    Powodzenia.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja leczyłam depresję w Pracowni Psychorozwoju, tu masz link: http://psychoterapia-kielczyk.pl/. Pracują tam bardzo dobrzy specjaliści. Mi pomogli wyjść z dołka po rozstaniu z mężczyzną, z którym byłam 4 lata i który mnie zostawił z dnia na dzień i bez słowa wyjaśnienia. A myślałam, że nie pozbieram się już, bo całe moje życie legło w gruzach w jednej chwili. Na szczęście terapia pomogła i wcale nie trwała długo, bo jedynie parę miesięcy. Dziś mogę powiedzieć, że po depresji nie ma śladu, mam szczęśliwy dom i fajne życie. Więc wierzę, że tobie też się uda, bo wszystko jest do pokonania, tylko trzeba uwierzyć.

  16. #16
    Banned
    Lokerea

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-410
    Posty
    4

    Domyślnie

    Popieram użytkoniwka Andisy. Spacery to najlepsze rozwiązanie + w moim przypadku słuchawki z muzyką..

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Czas leczy rany...
    Czasem warto zobaczyć z jakiego czasu jest temat/post...
    Tę depresję już jakieś 6 lat temu szlag trafił, albo autorkę wątku szlag trafił (bo już potem nie bywała tu).
    Ale ten problem został...
    Jest przypisany do nas i jak się sprawy tak ułożą to nas dopada...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rentowna

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-076
    Posty
    24

    Domyślnie

    W takim przypadku rzeczywiście dobrze skorzystać z pomocy specjalisty. Możesz też zwrócić się do przyjaciół, znaleźć jakieś hobby, zająć czymś myśli, żeby odwrócić uwagę od problemu i skupić się na czymś innym.

  19. #19

    Domyślnie

    Też przechodziłam trudny okres w życiu, miałam nawet bardzo podobną sytuację do Twojej. Na szczęście poradziłam sobie z tym wszystkim sama wmawiając sobie, że zawsze mogło być gorzej, itd. Depresja sama mnie opuściła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony