dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Co prawda nie mam osobistych doświadczeń z architektami ze Śląska, ale moje siostra wraz z mężem zamawiała indywidualny projekt w biurze projektowym www.myip.pl Nie dość, że stworzyli piękny projekt, to jeszcze postarali się o to by nie wymagał wygórowanych nakładów finansowych.

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr_Piotr

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    5

    Domyślnie Godny polecenia architekt- Jaworzno woj. Śląskie

    Witam wszystkich, czy jest tutaj ktoś z Jaworzna bądź okolic kto korzystał z usług lokalnych architektów i jest w stanie polecić kogoś godnego zaufania? Myślę nad gotowym projektem i jego adaptacją, ale chciałbym skonsultować to bo być może lepszym rozwiązaniem byłby projekt indywidualny. Na terenie gdzie mam działkę występują szkody górnicze dlatego też przeróbka ewentualnego projektu może być kosztowna. Szukałem jakichś reklam bądź ofert, ale wolałbym posłuchać opinii ludzi którzy korzystali z ich usług i byli zadowoleni. Pozdrawiam

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " może lepszym rozwiązaniem byłby projekt indywidualny "
    wg mnie ( podkreślam wg mnie ) różnica pomiędzy Projektem Indywidualnym, a Gotowym z adaptacją jest zasadnicza z wskazaniem na Indywidualny :
    Projekt Indywidualny jest dedykowany dla konkretnej działki budowlanej ( w tym trudnych działek ), dla Twoich potrzeb i w oparciu o Warunki Zabudowy / Plan Miejscowy.
    Projekt gotowy - dedykowany jest dla anonimowego odbiorcy w oderwaniu od danych z działki budowlanej i WZ / PM - stąd jego "adaptacja", która obejmujące Architekturę ( zmiany funkcjonalne ), Konstrukcję ( wg Architektury + strefa klimatyczna, posadowienie, ... ), Instalacje Sanitarne ( wg założeń dot. typu instalacji i przy jednoczesnym spełnieniu wymagań budowlanych w zakresie między innymi energooszczędności obiektu )
    Pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr_Piotr

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie tematem

    Stąd też i ja wolałbym projekt indywidualny bo zdaję sobie sprawę ile przy gotowym projekcie było by ewentualnych zmian. Widziałem że jest Pan architektem, może mógłby Pan napisać jakie są koszty takiego projektu indywidualnego na terenie Śląska? Chodzi o dom podpiwniczony, parterowy z poddaszem użytkowym i garażem wybudowanym bądź wolno stojącym. Oczywiście nie chodzi mi o dokładne koszty bo na to sklada się masa rzeczy, ale chciałbym wiedzieć w jakiej kwocie taka usługa się mieści.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie gdize polecacie szukac architekta do projektu indywidualnego?

    Chodzi o okolice Dabrowa Gornicza/Sosnowiec/Katowice.

    Mam problem bo o ile projekt mam na papierze wstepnie zapalnowany to boje sie, ze trafie na osobe ktora nie bedzie w stanie solidnie dla mnie zaprojektowac domu energooszczednego.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    porządny architekt na tekst "mam projekt na papierze" ucieknie.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    porządny architekt na tekst "mam projekt na papierze" ucieknie.
    Czemu niby? Bo wiem ile chce pomieszczen i w jakich wymiarach?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do tego jakie chcesz pomieszczenia i o jakich wymiarach nie jest potrzebny rysunek-projekt.
    Natomiast rysując i narzucając układ architektowi, ograniczasz i jemu i sobie pole manewru.

    Jeśli chcesz faktycznie robić ze swojego rysunku projekt, to de facto potrzebny ci konstruktor, ktoś kto policzy OZC i branżyści, a nie architekt.
    Architekt jest od tworzenia architektury, a nie do podstemplowania się pod cudzym rysunkiem.
    Co nie znaczy, że nie znajdziesz architekta od pieczątek - szukaj wśród tych co robią adaptacje gotowców.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Do tego jakie chcesz pomieszczenia i o jakich wymiarach nie jest potrzebny rysunek-projekt.
    Natomiast rysując i narzucając układ architektowi, ograniczasz i jemu i sobie pole manewru.

    Jeśli chcesz faktycznie robić ze swojego rysunku projekt, to de facto potrzebny ci konstruktor, ktoś kto policzy OZC i branżyści, a nie architekt.
    Architekt jest od tworzenia architektury, a nie do podstemplowania się pod cudzym rysunkiem.
    Co nie znaczy, że nie znajdziesz architekta od pieczątek - szukaj wśród tych co robią adaptacje gotowców.
    Niestety tak to sie konczy, ze pozniej stropian jest 10cm, rekuperacji nie ma gdzie wsadzic a na poddaszu w srodku pokoju jest slup, kociol na paliwo stale jest slyszalny w sypialni.

    Chce czlowieka z glowa na karku z ktory nie bedzie mial problemu z takimi prostymi tematami,.

    A z ktorej strony swiata taras czy jak daleko chce miec od pokoju dziecka do swojej sypialni wole sam decydowac, oczywiscie jestem otwarty na sugestie architekta, napewno doradzi czemu inaczej warto zrobic, moze mnie przekona.

    Wracajac do tematu to chyba nie temat filozoficzny tylko "ŚLĄSKIE - polecany architekt. Adaptacja, projekt ". Mozesz jakiegos solidnego polecic? Otwarty jestem na rozne opcje, moze byc adaptacyjny, byle nie taki co z uporem maniaka namawiajacy na kociol na drewno "bo tanio", albo "rekuperator? a po co to komu?". Niestety juz z takimi przez telefon rozmawialem i mi troche irytacja wzrosla

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    skoro nie filozoficzny temat to może arch. Robert Konieczny(tel.do biura 206-91-26). Sam ostatnio budował swój dom to i może tobie pomoże.A z solidnością daje radę i otwarty na nowoczesność.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    skoro nie filozoficzny temat to może arch. Robert Konieczny(tel.do biura 206-91-26). Sam ostatnio budował swój dom to i może tobie pomoże.A z solidnością daje radę i otwarty na nowoczesność.
    Dobry dowcip. Jak gościu nie ma 1 mln zł. na dom to niech nawet emaila nie wysyła To jest już biuro architektoniczne. Pan Robert to już raczej szef, wizjoner a nie architekt. obstawiam za kompletny projekt 20 k zł. Wydaje mi się, że gościowi potrzebny mniej znana postać, która dostosuje się inwestora. Oczywiście mogę się mylić.
    Pozdrawiam
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Architekt Robert Skitek z forum też budował swój dom i jest ze Sląska.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-z-prześwitem

    Łukasz Ładziński z forum też jest ze Śląska.

    Ale żadnemu nie proponuj przerysowania twojego rzutu
    polecam lekturę nr 3 z poniższej wyliczanki:
    http://blog.rsplus.pl/2016/01/o-co-l...kta/#more-1878
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-09-2016 o 15:33

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    ...Pan Robert to już raczej szef, wizjoner a nie architekt. obstawiam za kompletny projekt 20 k zł....
    ... myślę, że w KWK od 20 k zł może kosztować koncepcja domu / ikony architektury, ale też się mogę mylić ! ale za to jakie piękne domy powstają ...
    ale też i żaden projekt " prostym tematem " nie jest ( chyba, że z tym przysłowiowym słupem w środku pokoju )
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 21-09-2016 o 15:37
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Poświęciłem chyba z godzinę aby przejrzeć portfolio wcześniej znałem barkę. To właśnie są projekty niebanalne. Jest jedno ale, tę kwotę z poprzedniego postu należy przemnożyć razy ileś tam, za całą realizację jak i za projekt. Nie nazwałbym tego projektem domu tylko dziełem sztuki. Kupujesz całą koncepcję, gotowy projekt i nie masz za wiele do gadania. No ale masz projekt od Koniecznego
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanGarnek Zobacz post
    Chodzi o okolice Dabrowa Gornicza/Sosnowiec/Katowice.

    Mam problem bo o ile projekt mam na papierze wstepnie zapalnowany to boje sie, ze trafie na osobe ktora nie bedzie w stanie solidnie dla mnie zaprojektowac domu energooszczednego.
    Jeśli chodzi o pierwszą część zdania to mogę z czystym sumieniem polecić moją architekt z Katowic. "Wszystko da się zrobić". To jej słowa. no prawie wszystko
    Jak chciałem tak zrobiła. Mam płytę, WM, brak kominów, rozkład pomieszczeń, dach płaski (udało się wykorzystać wyjątek ) , stropy lane, ścianę z określonego materiału,schody samonośne, wyrzut spalin przez ścianę itd.
    Ale równie dobrze może ci zaprojektować dom z kominem i z piecem węglowym (nawet mi to proponowała z początku ). Więc nie wiem czy jest specem od energooszczędności. Raczej chce zadowolić klienta niż na siłę promować jakieś rozwiązania.
    Ale też mam trochę baboli. Oj mam. Na budowie da się to jednak wyprostować.
    No i poza tym dobrze się z nią rozmawia. Spotykałem się z kilkanaście razy. Projekt szybko zrobiony, ale biegać po urzędach musiałem ja
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 22-09-2016 o 08:16

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A czy aby ta pani ma konstruktora z Tychów?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    A czy aby ta pani ma konstruktora z Tychów?
    Nie. Biuro na terenie Katowic. Projektant instalacji też.

  18. #58

    Domyślnie

    Jak z szukasz kogoś z Jaworzna, czy Dąbrowy Górniczej z skontaktuj się z OZI Projekt. Mój szwagier robił u nich, cena znośna zrobili dosyć szybko, a podczas budowy na pytania odpowiadali bez problemów.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Witam,
    jestem obecnie na etapie szukania projektanta który wykona projekt indywidualny, póki co z polecenia dostałem kontakt do http://a-plus-b.pl/
    poza powyższym szukam alternatyw..

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony