dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A to musi być:
    - urodzony w Sosnowcu.
    -mieszkający w Sosnowcu
    -czy też mający biuro w Sosnowcu

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewita.sce

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie musi ,
    ale taki który wykona projekt
    umiejscowienie na działce
    i co jeszcze nie wiem nie znam się na tym
    ale też chciałabym wiedzieć ile to kosztuje
    bo nie znam sie na tym

  3. #23

    Domyślnie jaki architekt- Katowice

    Kupiłem fajną działka położoną praktycznie przy samym lesie, no i teraz jestem na etapie szukania projektu. Interesuje mnie dom jednorodzinny ze sporym tarasem oczywiście od strony lasu, do tego dobrze byłoby mieć na piętrzę (lub poddaszu) duży balkon, z którego roztaczałby się widok na to wszystko (najlepiej wychodzący z sypialni). Przejrzałem bardzo dużo projektów w sieci, ale nic naprawdę ciekawego nie znalazłem. Poza tym wiadomo że nie każda technologia nadaje się żeby budować akurat w takim miejscu. Zastanawiam się nad projektem indywidualnym, no ale tu potrzebny będzie dobry architekt – pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez daniel.m ; 04-02-2014 o 11:21

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    Gotowy projekt nie wystarczy do złożenia w starostwie wniosku o pozwolenie.
    I tak będzie trzeba wynająć projektanta, który wszystko zaadaptuje, czyli dostosuje projekt do warunków lokalny.
    Koszty adaptacji są co najmniej takie same jak koszty gotowego projektu, do tego dochodzi jeszcze projekt przyłączy, mapa do celów projektowych i całe załatwianie spraw w urzędach.

    Czy otrzymałeś już wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (to się załatwia w gminie). Od tego trzeba zacząć bo kupisz projekt i nie będzie on zgodny z miejscowym planem zagospodarowania; np. dach będzie zbyt pochyły albo budynek będzie zbyt duży jak na tą działkę i wskaźnik zabudowy nie wyjdzie.

    Do kosztów projektu gotowego z adaptacją jak dołożysz 5-7 tyś to będzie za to koszt indywidualnego projektu domu.

    To jest często lepsze rozwiązanie ale dzięki temu wybudujesz co będziesz chciał (albo to na co prawo tobie pozwoli )
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.m Zobacz post
    Kupiłem fajną działka położoną praktycznie przy samym lesie, no i teraz jestem na etapie szukania projektu. Interesuje mnie dom jednorodzinny ze sporym tarasem oczywiście od strony lasu, do tego dobrze byłoby mieć na piętrzę (lub poddaszu) duży balkon, z którego roztaczałby się widok na to wszystko (najlepiej wychodzący z sypialni). Przejrzałem bardzo dużo projektów w sieci, ale nic naprawdę ciekawego nie znalazłem. Poza tym wiadomo że nie każda technologia nadaje się żeby budować akurat w takim miejscu. Zastanawiam się nad projektem indywidualnym, no ale tu potrzebny będzie dobry architekt – pomożecie?
    Ostatnio odebrałem zamówiony projekt od architekta Dudy z Katowic i muszę przyznać,że zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie,tak więc mogę go spokojnie polecić.
    Też zastanawiałem się nad kupnem gotowego projektu ale miałem podobnie jak ty inne oczekiwania.Poza tym nie chciałem iść za przykładem moich znajomych,którzy kilka lat po postawieniu domu przebudowywali go z racji dysfunkcjonalności i przyjścia kolejnego dziecka na świat.

    Dom buduje się raz w życiu a nie po to, żeby co kilka lat go zmieniać

  6. #26
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Cytat Napisał bushido Zobacz post
    .Poza tym nie chciałem iść za przykładem moich znajomych,którzy kilka lat po postawieniu domu przebudowywali go z racji dysfunkcjonalności i przyjścia kolejnego dziecka na świat.

    Dom buduje się raz w życiu a nie po to, żeby co kilka lat go zmieniać
    Czyli po prostu źle wybrali gotowy projekt, mogli wybrac taki który uwzględnia kolejne dziecko i nie musieliby domu przebudowywać. Czasami ludzie wybierając projekt zachwycają się wizualizacjami a po wybudowaniu okazuje się że dom nie jest funkcjonalny. Zgadzam się z przedmówcą że indywidualny nie musi byc dużo droższy od gotowca + adaptacja i co ważniejsze każdy metr jest rozsądnie zaplanowany.

  7. #27

    Domyślnie

    Piotr Kniaziuk dzięki za informację ale jestem świadomy. Poza tym dlatego własnie od samego początku wolę skorzystać z pomocy architekta.

    Kolego bushido jakiś namiar na tego całego Dudę?

  8. #28

    Domyślnie

    Mam tylko tel.668 065 505 kolego danieluale wydaje mi się,że potrafisz obsługiwać wyszukiwarkę i znajdziesz sobie więcej.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    masz kasę - idź w Katowicach do jojko+nawrocki

  10. #30

    Domyślnie

    Ciężko się nie zgodzić. Zamówiłam gotowy projekt typówki.
    Od zewnątrz wszystko było pięknie.
    Niestety funkcjonalność beznadzieja i potem musiałam płacić za własne błędy (poprawki projektowe).
    Co koniec końców było wcale nie opłacalne i tylko przepłaciłam..

  11. #31

    Domyślnie Gdzie w Katowicach znaleźć ciekawe projekty domów jednorodzinnych?

    Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj.
    Poszukuje ciekawych projektów domów jednorodzinnych.
    Interesują mnie przede wszystkim parterowe chociaż nie jest to warunkiem.
    Nie potrzebuje nic wymyślnego i drogiego w budowie, najlepiej ytong bądź keramzyt.

    Oczywiście chciałbym, żeby były od jakiś lokalnych,najlepiej Katowickich architektów.
    Nie chcę bawić się w zamawianie projektu a potem i tak szukać architekta,
    który będzie musiał mi robić adaptację i jakiekolwiek poprawki wynikające z nieprzystosowania do terenu.

    Może ktokolwiek zaoferowałby kogoś/coś na podstawie własnych doświadczeń?

  12. #32
    Banned
    marstan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staniucha Zobacz post
    Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj.
    Poszukuje ciekawych projektów domów jednorodzinnych.
    Interesują mnie przede wszystkim parterowe chociaż nie jest to warunkiem.
    Nie potrzebuje nic wymyślnego i drogiego w budowie, najlepiej ytong bądź keramzyt.

    Oczywiście chciałbym, żeby były od jakiś lokalnych,najlepiej Katowickich architektów.
    Nie chcę bawić się w zamawianie projektu a potem i tak szukać architekta,
    który będzie musiał mi robić adaptację i jakiekolwiek poprawki wynikające z nieprzystosowania do terenu.

    Może ktokolwiek zaoferowałby kogoś/coś na podstawie własnych doświadczeń?
    Sprawdź stronę architekta Dudy z Katowic. Gościu ma fajne projekty i jest rzetelny,zresztą po tym jak mi pomógł wybrać i poprawił swój projekt pod moje widzimisię(nie mówiąc jak inni architekcie,że nie ma co tutaj robić bo projekt jest idealnie dostosowany) Jestem zadowolony i mogę polecić!

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staniucha Zobacz post
    Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj.
    Poszukuje ciekawych projektów domów jednorodzinnych.
    Interesują mnie przede wszystkim parterowe chociaż nie jest to warunkiem.
    Nie potrzebuje nic wymyślnego i drogiego w budowie, najlepiej ytong bądź keramzyt.

    Oczywiście chciałbym, żeby były od jakiś lokalnych,najlepiej Katowickich architektów.
    Nie chcę bawić się w zamawianie projektu a potem i tak szukać architekta,
    który będzie musiał mi robić adaptację i jakiekolwiek poprawki wynikające z nieprzystosowania do terenu.

    Może ktokolwiek zaoferowałby kogoś/coś na podstawie własnych doświadczeń?
    Witam . Bardzo ciekawe projekty domów jednorodzinnych znajdują się np. na stronie: http://www.archdaily.com/category/houses/
    Cechą charakterystyczną tych obiektów, jest to, że każdy z nich jest zrealizowany na podstawie PROJEKTU INDYWIDUALNEGO, tj.
    uwzględniającego potrzeby przyszłych uzytkowników ( Projekt Koncepcyjny uzgadniany z nimi w zakresie formy architektonicznej i rozkładu pomieszczeń ) oraz dostosowany w 100% do Warunków Zabudowy i konkretnej lokalizacji / gabarytów działki, stron świata, ... i zakładanej energooszczędności budynku. ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 20-03-2014 o 13:43

  14. #34

    Domyślnie

    Nie chce nic wymyślnego tylko projekt normalnego ładnego domu jednorodzinnego..
    Marstan dałbyś namiar na tego architekta Dudę, zobaczę co oferuje bo wyszukiwarka ma ich kilku

  15. #35

    Domyślnie

    google- tam wpiszesz co cię interesuje i wyskoczą ci wszyscy architekci z tamtych okolic.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.m Zobacz post
    Kupiłem fajną działka położoną praktycznie przy samym lesie, no i teraz jestem na etapie szukania projektu. Interesuje mnie dom jednorodzinny ze sporym tarasem oczywiście od strony lasu, do tego dobrze byłoby mieć na piętrzę (lub poddaszu) duży balkon, z którego roztaczałby się widok na to wszystko (najlepiej wychodzący z sypialni). Przejrzałem bardzo dużo projektów w sieci, ale nic naprawdę ciekawego nie znalazłem. Poza tym wiadomo że nie każda technologia nadaje się żeby budować akurat w takim miejscu. Zastanawiam się nad projektem indywidualnym, no ale tu potrzebny będzie dobry architekt – pomożecie?
    Witam. Chętnie wykonam indywidualny projekt domu jednorodzinnego, dostosowany do Pana potrzeb, lokalizacji działki budowlanej oraz Warunków Zabudowy. Prosiłbym o kontakt mailowy, Pozdrawiam. ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 23-03-2014 o 15:36

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Robert Skitek - jest ze Śląska, buduje swój dom, na forum ma dziennik - możesz podejrzec jego styl. Jego nick na forum jest takie samo jak imię i nazwisko.

  18. #38
    Banned
    marstan

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staniucha Zobacz post
    Nie chce nic wymyślnego tylko projekt normalnego ładnego domu jednorodzinnego..
    Marstan dałbyś namiar na tego architekta Dudę, zobaczę co oferuje bo wyszukiwarka ma ich kilku
    Biuro architektoniczne Duda na Mikołwoskiej,http://www.duda.info.pl. A jeśli chciałbyś mnie jeszcze o coś dopytać to napisz prywatną wiadomość albo najlepiej odezwij się do architekta to wszystkiego się dowiesz. Pozdrawiam!

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ar_chitekt

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-449
    Posty
    11

    Domyślnie

    Przy gotowym projekcie domu można znaleźć w necie sporo informacji, blogów budowlanych i dowiedzieć się jak wyglądał każdy szczegół budowy, jakie można zastosować ulepszenia, ile czasu będzie trwało, jednym słowem wiadomo czego się spodziewać i idealnie wszystko zaplanować.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneta_doa

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dużym ułatwieniem są dodawane przez ludzi zdjęcia z budowy

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony