dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bajeras

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Zamknięty obieg wody w zabawce

    Wiem,że to nie forum o majsterkowiczach,ale może ktoś mi pomoże.Kupiłam dzieciom kuchnię do zabawy.Jest w niej zlewozmywak,kran bez wody.Na allegro widziałam kuchnie z zamkniętym obiegiem wody,pompuje się przyciskiem i leci woda.Chciałabym zrobić taki obieg w kuchni dzieci,ale mąż nie ma żyłki majsterkowicza i nie wie jak to zrobić.Może ktoś ma pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    moja skromna teoria
    wersja z napędem elektrycznym

    rysunek poglądowy


    więc po kolei
    Potrzebne będą

    pompka do spryskiwaczy od samochodu
    bateria od ups 12V lub zasilacz 12V
    wężyki gumowe
    zbiornik na wodę ( nawet plastikowa butelka )
    silikon
    kabelki
    wyłącznik

    nie wiem czy w tej zabawce jest dziura w zlewie więc jak nie ma to trzeba zrobić

    połączyć dziurę z pojemnikiem i połączenia zasilikonować

    na dole butelki zrobić dziurkę i włożyć wężyk - połączyć z pompką

    z pompki puścić wężyk przez kran

    podpiąć pompkę do zasilania i wyłącznika

    Finito
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie Re: Zamknięty obieg wody w zabawce

    Cytat Napisał bajeras
    Wiem,że to nie forum o majsterkowiczach,ale może ktoś mi pomoże.Kupiłam dzieciom kuchnię do zabawy.Jest w niej zlewozmywak,kran bez wody.Na allegro widziałam kuchnie z zamkniętym obiegiem wody,pompuje się przyciskiem i leci woda.Chciałabym zrobić taki obieg w kuchni dzieci,ale mąż nie ma żyłki majsterkowicza i nie wie jak to zrobić.Może ktoś ma pomysł?
    Żyłkę można kupić w wędkarskim

    Nie wiem, czy koszt doprowadzenia wody nie będzie przypadkiem najdroższym elementem zabawki -- no ale może to dobry moment na edukowanie dzieci nt. opłat za wodę
    Zamiast przycisku możnaby zastosować potencjometr z wyłącznikiem, takie jak były w starych radiach I wstawić zamiast plastikowego kurka czy co tam jest w tej zabawce. Zadanie dla męża

    Możesz też pomyśleć o mniej wypasionej wersji --- w zabawkę wbudować pojemnik po mydle w płynie, zastąpić buteleczkę szerszym zbiornikiem do którego będzie wracać użyta woda. Itd.

    Albo dać dzieciom wiaderko i powiedzieć, że kiedyś to się chodziło do studni i też dało się żyć

  4. #4

    Domyślnie Re: Zamknięty obieg wody w zabawce

    Cytat Napisał voitek

    Możesz też pomyśleć o mniej wypasionej wersji --- w zabawkę wbudować pojemnik po mydle w płynie, zastąpić buteleczkę szerszym zbiornikiem do którego będzie wracać użyta woda. Itd.
    Tak proste że aż genialne
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony