dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie poradźcie bliźniak i pozwolenie na budowę na współwłasności

    Proszę o pomoc
    Posiadam działkę - współwłasność z bratem.
    Otrzymaliśmy warunki zabudowy na "dwa budynki jednorodzinne ednolokalowe w zabudowie bliźniaczej" Decyzja ta jest na dwie osoby.
    Złożyliśmy do urzędu wnioski na pozwolenia o budowę, każdy osobno i każdy na swój dom. Tak wyszło że domy są takie same, będą się stykać ścianami
    garażowymi ale są zupełnie odrębnymi budynkami"
    Pan w urzędzie powiedział, że może nam wydać tylko jedno pozwolenie. Dlaczego?
    Ja uważam, że na działce mogą stać dwa budynki, bo przecież jest to zgodne z
    warunkami zabudowy. Czy ktoś może mi pomóc? i Wytłumaczyć o co tu chodzi?

    nie mamy pozwolenia budowę. a warunki zawarte w art. 32 ust 4 pkt 1 i 2 oraz art 33 pr. bud. zostały spełnione
    Urząd nie chce nam dać dwóch oddzielnych pozwoleń na budowę tylko jedno wspólne, powodem jest "projekt nie jest zgodny z decyzja o warunkach zabudowy"
    czy oni mają rację?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: poradźcie bliźniak i pozwolenie na budowę na współwłasn

    Cytat Napisał katarzyna6007
    Pan w urzędzie powiedział, że może nam wydać tylko jedno pozwolenie. Dlaczego?
    A skąd my mamy wiedzieć, dlaczego on nie chce wydać pozwolenia? Jakoś umotywował odmowę? Poproś go o decyzję odmowną na piśmie z odpowiednimi paragrafami.
    Jeżeli mówią, że projekt nie jest zgodny z WZ - poproś o wskazanie, w któym miejscu nie jest zgodny.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowe w przypadku WZ wydaje się dla warunków okreslonych w WZ, a tam "stoi", że warunki wydano na 1 dom (bliżniak) budowany wspólnie przez 2 inwestorów. Wy zaś chcecie (tak wynika z wpisu)pozwolenie na budowę 2 domów budowanych przez 2 inwestorów.
    Zgodnie z przytoczonym par.33 można otrzymać zewolenie na jedą "połówke" bliźniaka, ale dalej pozwolenie bedzie "opiewać" na 2 osoby.
    Popełniono jakiś błąd na etapie określania warunków zabudowy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    otrzymalismy warunki zabudowy dla jednej działki na dwie osoby: "dwa budynki mieszkalne jednorodzinne jednolokalowe w zabudowie bliźniaczej" czy ktoś mi powie co to oznacza ???!!!jak pisalam, chcemy zbudować dwa domy połączone garażami złozono dwa wnioski na każdą z osób na każdy dom
    wydaje mi się że to jest zgodne z tymi warunkami zabudowy, więc dlaczego oni mówią że nie

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    My też mamy działkę wspólną z siostrą męża i budujemy na niej bliźniaka, ale pozwolenie mamy razem. W czym ci to przeszkadza, że będzie jedno pozwolenie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzyna6007
    otrzymalismy warunki zabudowy dla jednej działki na dwie osoby: "dwa budynki mieszkalne jednorodzinne jednolokalowe w zabudowie bliźniaczej" czy ktoś mi powie co to oznacza ???!!!jak pisalam, chcemy zbudować dwa domy połączone garażami złozono dwa wnioski na każdą z osób na każdy dom
    wydaje mi się że to jest zgodne z tymi warunkami zabudowy, więc dlaczego oni mówią że nie
    Bo otrzymaliście 1 (jedne) WZ dla 2 osób, a chcecie 2 Pozwolenia. Wystapcie razem o jedno pozwolenie - tak jak w WZ - a otrzymacie bez problemów.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie

    chcemy dwa pozwolenia, bo chcemy potem podzielic dzialke. a poza tym to chcemy wziac kredyt tylko na nasz dom, a pewnie bank podejdzie do tego jak do jednej inwestycji, a poza tym "jak mowia jasólki nie dobre sa spółki"

  8. #8

    Domyślnie

    jesli bedzie jedno pozwolenie na 2 osoby to czy możliwe jest potem przeniesienie jedna na drugą osobę ? tak zeby powstaly dwa pozwolenia? to troche kombinacji ale cos takiego mi zasugerowano w urzedzie, ale czy to rzeczywiscie wyjdzie na to czego ja chce?

  9. #9

  10. #10
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    i tak po podzielenie działki zmieni się numer działki i trzeba będzie uzyskiwać nowe pozwolenie na budowę więc nie ma o co się bić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony