dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Cieknie brodzik... Co zrobić?

    Zauważyłem, że spod brodzika wycieka mi woda.
    Po zrobieniu badań - okazuje się, że chyba jest coś nie tak z jakąś
    uszczelką z rury kanalizacyjnej (ew. pęknięta rura).
    Syfon jest O.K.

    W sumie tych rur jest ok. 30...40cm pod brodzikiem, poźniej idzie do pionu.

    Nie ma możliwosci zajrzenia pod brodzik bez kucia kafelek.

    Czy jest może jakis środek, aby go wlać do syfonu i uszczelnić rury???

    D.

  2. #2

    Domyślnie

    Daruj sobie wszelkie środki do uszczelniania - nawet jeśli takie istnieją (ja nie słyszałem o takich działających "na zimno", to napewno będą działać tylko chwilowo i za jakiś czas problem znowu się pojawi. Albo co gorsze - dziura nie uszczelni się w 100%, woda będzie podciekać i gnić, a Ty dowiesz się o tym dopiero za jakiś czas.
    best regards

  3. #3

    Domyślnie

    Szkoda roboty... ja tez tak mialem... poczekalem ze 2 miesiace i samo sie zamulilo... teraz ani kropli wody

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Może to wcale nie cieknie z rur, tylko z kabiny!
    Ja też długo nie mogłem zlokalizować miejsca wycieku, ale okazało się, że silikon przy szybie nie przylegał do szyby (czego nie było widać) i tamtędy wciekała woda w profil kabiny i wyciekała w innym miejscu. Po uszczelnieniu był spokój na kilka miesięcy. Teraz znowu cieknie Kabina KABI...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie było to samo.

    Dzień pierwszy:
    Zdemontowaliśmy brodzik, przyjechał mój wujek (zajmuje się wykańczaniem łazienek zawodowo) zlokalizował wyciek zmienił uszczelkę, sprawdził czy wszystko oki.

    Dzień drugi:
    Brodzik nie zamontowany, nie mam gdzie się wykąpać, podłoga pod brodzikiem się suszy, żeby grzyb nie wylazł w późniejszym okresie.
    Na szczęście sąsiad użyczył mi łazienki

    Dzień trzeci:
    Wujek zamontował brodzik od nowa, sprawdził po zamontowaniu czy nic nie przecieka na uszczelkach, i kazał zostawić żeby podkład pod brodzik stężał.
    Zrobiłam sobie "święto lasu"

    Dzień czwarty:
    Wujek przyjechał sprawdził czy wszystko się trzyma, znowu spr. czy nie cieknie, poskakał po brodziku czy nie osiada pod większym ciężarem - było oki.
    Wziął się za montowanie kafelek, które wcześniej musiał rozbić żeby brodzik wyciągnąć (na szczęście miałam kilka w piwnicy, bo mi zostały), uszczelnił silikonem krawędzie.
    Znowu nie mogłam się wykapać i poszłam do sąsiada - dostałam dość ciekawą propozycje , ale nie skorzystałam.

    Dzień piąty:
    Nareszcie mogę wsiąść prysznic u siebie z sąsiadem - ha ha ha ... żartowałam !!

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie ciekło, też myślałem, że coś z rurami pod brodzikiem, ale okazało się, że hydraulicy źle położyli uszczelnienie brzegu kabiny.
    Wywaliłem stary silikon, dałem nowy i jest OK.

  7. #7

    Domyślnie

    Mi też ciekło, ale na styku brodzika ze ścianą. Do brodzików akrylowych jest silikon sanitarny NEUTRALNY. Ponoć zwykły sanitarny nie przykleja się do dobrze akrylu. Paradoksalnie mi ciekło właśnie przy silikonie neutralnym, a jak zamieniłem na zwykły sanitarny to na razie mam spokój

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek117

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów,

    pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat bo mam dokładnie ten sam problem. Sprawdziłem dokładnie uszczelnienie zarówno kabiny jak i brodzika, również pod naciskiem. Poza tym zrobiłem test lejąc wodę bezpośrednio na brodzik i wyciek jest. czyli na pewno nie z silikonu. Syfon wydaje się być ok.

    Wyciek jest najprawdopodobniej na łączeniu rur albo rur z kolankami. Podłączenie jest takie że odpływ w wylewce jest około 50 cm od syfonu, przez co mam 2 kolanka (jeszcze w dodatku nie dokładnie na 90 stopni i tutaj też może być problem) i jeszcze rura miedzy kolankami nie jest jednolita, też na uszczelce. Dodatkowo sprawę pogarsza fakt że brodzik mam bardzo płytki przez co nacisk na brodzik powoduję pewnie odkształcania na łączeniach i wycieki. Proszę zaopiniujcie jak to najlepiej rozwiązać:
    1. Ściągnąć brodzik i sprawdzić/wymienić uszczelki - to już robiłem, nie pomogło
    2. Jakoś dodatkowo uszczelnić na zewnątrz miejsca połączeń, tak aby nie ciekło nawet gdy się odkształca - może jakąś masą podobną do gumy albo silikonu
    3. Usztywnić rury i kolanka aby nie było odkształceń, ale obawiam że że pod naciskiem na brodzik powiedzmy 100 kg to nie dużo pomoże
    4. Wymienić rury i kolanka na jedną giętką rurę, stosuje się takie rozwiązania?
    5. Nie bawić się w wszystkie powyższe i przesunąć odpływ bezpośrednio pod syfon brodzika (co mi sie nie uśmiecha ze względu na kucie posadzki, izolację i płytki

    Dziękuję z góry za rady i pozdrawiam!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Myślę, że najlepsze jest rozwiązanie z giętką rurą. Mam taką fabrycznie i nic nie cieknie. Za to ciekło mi na łączeniu brodzika ze ścianą

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    ...Za to ciekło mi na łączeniu brodzika ze ścianą
    ...i ?
    Pytam bo walczę z tym. Po zasilikonowaniu parę miesięcy spokoju i znowu

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał anpi
    ...Za to ciekło mi na łączeniu brodzika ze ścianą
    ...i ?
    Pytam bo walczę z tym. Po zasilikonowaniu parę miesięcy spokoju i znowu
    Rozebrałem kabinę, oczyściłem z silikonu, kupiłem silikon Soudal neutralny (specjalny do brodzików i wanien z akrylu), teraz muszę to jeszcze raz zasilikonować i zobaczymy co będzie. Jestem dobrej myśli

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony