dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie płyta gipsowo-kartonowa dotyka folii

    Robię właśnie sufit na poddaszu i mam pytanie czy może dotykać płyta gipsowo-kartonowa do folii niskoparoprzepuszczalnej, która znajduje się pod wełną mineralną? Mam na skosach bardzo mało miejsca, ponieważ wchodzą w okna i nawet 2 cm to dla mnie dużo...

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście, że może. Prawie zawsze folia paroizolacyjna leży na płycie g-k.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Zdecydujcie się - mówicie o folii paroizolacyjnej (populanej żółtej), czy niskoparoprzepuszczalnej stosowanej czasami na dachach.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    ale zdaje się w pytaniu jest mowa o folii paroprzepuszczalnej (niskoparoprzepuszczalnej) a nie paroizolacyjnej... a więc tej między dachówką a wełną...
    ja niestety nie odpowiem bo nie wiem

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    No właśnie - autor pisze o niskoparoprzepuszcalnej a więc mogłoby się wydawać, że tej między dachówką a wełną, ale z drugiej strony pisze, że z tą folią to mu się płyty stykają a nie wełna (co byłoby błędem).

  6. #6

    Domyślnie

    mowa o folii paroprzepuszczalnej (niskoparoprzepuszczalnej) a nie paroizolacyjnej
    Zależy jak bardzo niskoparoprzepuszczalna i czy bliżej jej z tą niskoparoprzepuszczalnością do paroprzepuszczalności czy do paroizolacyjności? :D

  7. #7

    Domyślnie

    Folia niskoparoprzepuszczalna jest elementem tzw membrany wentylacyjnej dachu i stosuje się ją podwójnie nad wełną pod pokryciem dachu.Folia wysokoparoprzepuszczalna również jest elementem wentylacji dachu tyle że stosuje się ją pojedynczo.Z opisu trudno jednoznacznie stwierdzić o co autorowi pytania chodzi.Być może o folie paroizolacyjną,chroniącą ocieplenie od strony pomieszczenia przed wilgocią.Z natury ta dotyka płyty choć są lansowane technologie by robić stelaż na zafoliowanej wełnie.Jeśli zaś autor maił na myśli to że w niektórych miejscach nie miał wystarczającego miejsca na wełnę,np na połączeniu dwóch połaci to jest to kwestia tego że izolować cieplnie w tym miejscu będzie tylko drewno.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na autora wątku - może wreszcie się wypowie o jaką folię mu chodziło.

  9. #9

    Domyślnie

    Sorki- już się pogubiłem Chodziło mi o folię, która jest między wełną a płytą- zwykle jest to żółta folia ale akurat u mnie jest to folia srebrna stropex 70- czy może do niej dotykać płyta? Wszędzie jest wentylacja bo są wieszaki i profile ale akurat na skosie nie mam miejsca, żeby zrobić przerwę między folią a płytą. Wydawało mi się, że jest to folia niskoparoprzepuszczalna ale już się zaplątałem. Myślałem, że wysokoparoprzepuszczalna jest pod blachodachówką...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalek77
    Sorki- już się pogubiłem Chodziło mi o folię, która jest między wełną a płytą- zwykle jest to żółta folia ale akurat u mnie jest to folia srebrna stropex 70- czy może do niej dotykać płyta? Wszędzie jest wentylacja bo są wieszaki i profile ale akurat na skosie nie mam miejsca, żeby zrobić przerwę między folią a płytą. Wydawało mi się, że jest to folia niskoparoprzepuszczalna ale już się zaplątałem. Myślałem, że wysokoparoprzepuszczalna jest pod blachodachówką...
    Bo wysokoparoprzepuszczalna powinna być pomiędzy balchodachówką (czy innym kryciem dachu) a wełną. Więc dobrze myślałeś.

    A co do foli - pewnie jest to sławna folia aluminiowa. Może się ona stykać z płytą g-k. Ale z tego co pamiętam, to aby pełniła swoją rzekomą funkcję odbijania promieniowania cieplnego powinna być lekka przerwa między nimi. Ale jak dotyka, to będzie pełnić typową rolę folii paroizolacyjnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony