dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 134
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie MARKI NAJSZYBCIEJ PSUJąCYCH SIę SPRZETóW AGD I RTV

    Pomyślałam że założę nowy watek gdzie będziemy wpisywać marki i rodzaje sprzętów które bardzo szybko po zakupie się zepsuły, są przereklamowane, nie spełniają naszych oczekiwań itd........

    Zacznę pierwsza.


    Zmywarka marki whirlpool ADG 8340ma skończone 3 lata i właśnie się zepsuła koszt naprawy 900 zł, lepiej chyba kupić nową

    Pralka marki indesit , przy wirowaniu tak huczy że lepiej wyjść z domu , diagnoza amortyzator lub łożysko, przy łożysku wymiana wraz z całym bębnem , podobno części na stałe połączone nie da się wymieniać poszczególnych elementów

    zastanawiam się gdzie jakość sprzętu z naszych ;lat młodości, pralka pierwszy automat sprawna przez 20 lat, telewizor coś koło tego ..........itd..

  2. #2

    Domyślnie Re: MARKI NAJSZYBCIEJ PSUJąCYCH SIę SPRZETóW AGD I RTV

    Cytat Napisał Paty
    zastanawiam się gdzie jakość sprzętu z naszych ;lat młodości, pralka pierwszy automat sprawna przez 20 lat, telewizor coś koło tego ..........itd..
    takich sprzętów już nie ma.
    sprzęty obecnie robione są by pochodziły jakieś max 7 lat i wymiana. Gwarancja jest dawana na tyle, na ile producent jest pewny, że sprzęt się nie zepsuje

    Na dłużej to ponoć Miele jest pomyślane, ale też i cena za ten sprzęt taka, że wyjdzie na jedno z wymianą innej amiki czy czegoś w tym stylu co kilka lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Lodówka Ardo - porażka!!! Po dwóch latach użytkowania sypie się w niej właściwie wszystko od uszczelek począwszy na agregacie skończywszy. Cieszę się, że już niedługo się z nią rozstaję

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...

  5. #5

    Domyślnie polar pdp885

    U mnie w pralce polar pdp 88b po 5 latach zaczęła cieknąć woda. Przetarł się gumowy odpływ wody - obcierał o silnik - wada konstrukcyjna. Naprawa we własnym zakresie - koszt materiału 25 zł. I za to lubię produkcje zlokalizowane w Polsce - niskie koszty części zamiennych

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...
    Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.


    Jesli chodzi o AGD to slyszac opinie znajomych nigdy bym nic nie kupila Ardo, Ariston, Amica, Polar, Beko, Indesit. Z Mastercooka i Candy - nie kupilabym lodowki i pralki.

    W zasadzie to wybierajac sprzet AGD bralam pod uwage Siemens, Samsung, Gorenje, Zanussi, Electrolux, Bosh (chociaz te dwie ostatnie marki skiepscily sie troche ostatnimi czasy).

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinnab
    Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.


    Jesli chodzi o AGD to slyszac opinie znajomych nigdy bym nic nie kupila Ardo, Ariston, Amica, Polar, Beko, Indesit. Z Mastercooka i Candy - nie kupilabym lodowki i pralki.

    W zasadzie to wybierajac sprzet AGD bralam pod uwage Siemens, Samsung, Gorenje, Zanussi, Electrolux, Bosh (chociaz te dwie ostatnie marki skiepscily sie troche ostatnimi czasy).
    Mój monitor LCD po roku zepsuł się po raz pierwszy - został naprawiony, po 2 tygodniach zepsuł się ponownie. Napęd DVD Samsunga spalił się zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Nie wiem gdzie Samsung ceniony jest za jakość i parametry, ale z pewnością nie u mnie.

    Co do AGD to Siemens i Bosch to jedna i ta sama firma

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Mój monitor LCD po roku zepsuł się po raz pierwszy - został naprawiony, po 2 tygodniach zepsuł się ponownie. Napęd DVD Samsunga spalił się zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Nie wiem gdzie Samsung ceniony jest za jakość i parametry, ale z pewnością nie u mnie.

    Co do AGD to Siemens i Bosch to jedna i ta sama firma
    Co do Samsunga to ostatnio sprzedawca tlumaczyl mi ze to zalezy ktora fabryka produkowala. Samsung ma dobre piekarniki, ale za to fatalne pralki.
    Telewizory LCD ma swietne, slyszalam z wielu zrodel, wystarczy tez popatrzec na opinie na ceneo. Mozliwe ze urzadzenia do komputerow robione sa gdzies indziej i dlatego sa kiepskie.

    A co do Bosha, Electroluxa i Siemensa - tak wiem ze to jeden koncern, tak jak Volkswagen, Seat i Skoda Jednak z tej calej trojki Electrolux jest najslabszy, a Siemens najlepszy

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    I najdroższy

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lucyna1
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    382
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Tanio znaczy drogo . Tak zawsze powtarzali moi rodzice -swiete słowa.
    Jak chcemy miec cos dobrej jakości to niestety musimy za to zapłacić. Zadna firma która ceni swoje wyroby nie obniży cen bez powodu.
    Podziwiam ludzi którzy kupuja wynalazki typu BEko, Ardo, Indesit itp.
    W branzy AGD jest tak ,ze producent który robi najlepsze RTV nie sprawdza sie jako poducent pralek czy kuchenek. Każda firma specjalizuje sie w jakiejs dziedzinie. Czasami tylko firmuja swoim logo artykuły innych producentów.
    To co jest do wszystkiego jest do niczego

  11. #11

    Domyślnie

    Bosch i Siemens to ta sama firma

    Electrolux to już inny koncern, ale ten sam co Zanussi i AEG
    Ariston i Indesit to też jeden koncern

    a wracając do tematu
    - ja osobiście wystrzegam się włoskich marek, nigdy mi się nie sprawdziły w użytkowaniu

  12. #12

    Domyślnie

    pralka ARDO po dwoch latach farba poschodzila, pompka zepsula i przelacznik programow.

  13. #13

    Domyślnie mastercook

    nie polecam zwłaszcza okapów kuchennych
    mój zepsuł się już po roku od zakupu i po długich bojach z producentem dostaliśmy nowy, ale też nie działa najlepiej. Wyłącznik od początku włacza się jak zechce....

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: mastercook

    Cytat Napisał Zagoniona
    nie polecam zwłaszcza okapów kuchennych
    mój zepsuł się już po roku od zakupu i po długich bojach z producentem dostaliśmy nowy, ale też nie działa najlepiej. Wyłącznik od początku włacza się jak zechce....
    Ale o jaką firmę chodzi?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Mi się wydaje że o Ardo - tak by było logicznie...

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i grzegorz

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    PAWŁOWICE
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: polar pdp885

    Cytat Napisał blady
    U mnie w pralce polar pdp 88b po 5 latach zaczęła cieknąć woda. Przetarł się gumowy odpływ wody - obcierał o silnik - wada konstrukcyjna. Naprawa we własnym zakresie - koszt materiału 25 zł. I za to lubię produkcje zlokalizowane w Polsce - niskie koszty części zamiennych
    Zgadzam się. Miałam to samo
    kasia
    ...dobre rady zawsze w cenie...
    Dziennik
    Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    no to ja dodam pralke AMICI,
    mam lodówke ELEKTROLUXA z dwoma agregatami (niby takie super) ale nawet z instrukcja nie jestem w stanie ustawic temperatur: czy bym obnizala czy podnosilam zawsze na wyswietlaczu jestta sama + - 2st. ?
    efekt taki ze zamrazalnik gora jest caly w lodzie a lodowka chlodzi jak chce (swoja droga instrukcja do d...)
    z zasady stara,m sie nie kupowac na P ani Philipsa ani Panasonica (zawsze mi sie psuje z samego startu)
    i na końcu radio Grundiga

  18. #18

    Domyślnie

    pralka Ardo FLS 105L, regularnie co 6 miesięcy coś nawala, najpierw przestała działać wogóle , poszedł jakiś moduł jeden
    niedawno przy wirowaniu coś tam sie telepie w środku, odgłos jakby się pasek rozszczepiał i jedna urwana część waliła po obudowie
    cudownie

  19. #19

    Domyślnie

    mój ojciec pracuje w salonie z meblami kuchennymi, mają też w swojej ofercie sprzęt agd, ojciec jeździł na masę szkoleń, zna się na agd. Kiedy kupowalam sprzęt do swojego mieszkania powiedział: Nie kupuj nic ARDO, ARISTON. Amica sie polepszyła. A najlepszy sprzęt jest LIEBHERRA, tylko drogi!

  20. #20

    Domyślnie Re: mastercook

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Zagoniona
    nie polecam zwłaszcza okapów kuchennych
    mój zepsuł się już po roku od zakupu i po długich bojach z producentem dostaliśmy nowy, ale też nie działa najlepiej. Wyłącznik od początku włacza się jak zechce....
    Ale o jaką firmę chodzi?

    przepraszam, dałam w temacie postu, a na niego pewnie nikt nie patrzy. Oczywiście chodzi o okap Mastercook. Mam taki ładny półokrągły, tyle że awaryjny jak napisałam. I chodzi nie najciszej o czym w sklepie nie można było sie przekonać.

    Za to polecić mogę Wirpool zmywarkę "szósty zmysł" - super serwis gwarancyjny, za sprawą córci wysiadł włącznik, przyjechali naprawili, przeprosili... Kuchnia Elektrolux`a bezawaryjna jak dotąd

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony