dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 134

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    A ja jestem bardzo zadowolona z lodówki Brandt. Mam ją od 7-8 lat i nic się nigdy nie zadziało. Mam nadzieję, że tak zostanie, bo ostatnio w MM sprzedawca straszył mnie, że oni tej marki nie prowadzą, bo nie ma serwisu w Polsce i jak się zepsuje nawet jakaś pierdoła, to trzeba ją z Francji ściągać, co powoduje, że ma straszliwą cenę.
    Niestety wspomniana lodówka ostatnio trochę się najeździła - czeka ją jeszcze jeden transport ok. 130km i drżę na myśl, że przeprowadzka może jej zaszkodzić, po tym, co usłyszałam.

    Poza tym odkurzacze Zelmera cieszą się w mojej rodzinie dużą popularnością (mam ja, ma brat i mają rodzice).
    Na jakieś takie wybitne badziewia nie zdarzyło mi się do tej pory natrafić. Mam pralkę Whirpool, miałam kuchenkę gazową Ardo (została w sprzedanym mieszkaniu), telewizor Grundig (gdzie pralka i tv spokojnie mają pod 10 lat). Aczkolwiek mam też nierozpakowane i czekające na przeprowadzkę zmywarkę i okap Beko.. No nic, się okaże, jak się będą sprawować..

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    lodówka siemens po kilku dniach używania zaczęła wydawać dziwne odgłosy,i tak jest do dziś noby chodzi już 3 lata alejak zacznie wydawać dźwieki typu jakby ktoś kruszył lód i przesypywał go prez jakięs rurki albo jakby wiał wiatr z zawrotną prędkoscia,przyzwyczailiśmy się juz do tego choć regularnie co jakiś czas włącza sie alarm i jakiś błąd.
    pralka indesit po 2 praniach trzeba było wymieniać programator bo padł
    według mnie niema sprętu idealnego

  3. #3

    Domyślnie

    Pralka Brandt ładowana od góry około 7 la trwał jej żywot po reanimacji jeszcze pochodziła z rok. Bardzo dobry sprzęt ale mógłby pochodzić dłużej
    Teraz wiem już że 7 lat to wcale nie jest krótko

    Lodówka Philips-Whirpool też bardzo dobry sprzęt ( dzisiejsza firma to Whirpool )

    Okap Amica działł od 2001 roku i działa do dziś, troszeczkę mógłby być dopracowany lepiej jeśli chodzi o detale ( pod wpływem ciepła od kuchenki wszystkie uszczelki się wysuwały )

    Zmywarka Whirpool do zabudowany made in Czech Republic ( działa od 2001 roku do dnia dzisiejszego nie można jej zarzucić niczego złęgo. Nawet powiem że jestem zachwycony

    Piekarnik Amical działa od 2001 roku do dnia dzisiejszego ( parę bubli było. notorycznie pękająca oprawka od żarówki, rożen nawalał, zegar nawalał, jakieś lampki poodpadały) mogło by być lepiej
    Do tego była szklana płyta gazowa na temat płyty też złego słowa nie powiem

    Lodówka do zabudowy Whirpool made in Italy Rok 2001 do dnia dzisiejszego( Funkcjonowanie lodówki the best, lipne plastiki potrafiła się na nich pojawić pajęczyna i żółkły)Posiada bardzo fajną komorę do mięsa gdzie ustalona jest stała temperatura na poziomie "0" niezależnie od lodówki

    Kuchenka mikrofalowa LG made in UK (the best Jestem z niej bardzo zadowolony.

    A na koniec rarytas :
    Pralka Electrolux made in France cena katalogowa 2800,00 zł
    2 lata żywotności

    Moja rada to nie pakować się w kosmicznie drogi sprzęt bo to i tak nie będzie działało 20 lat
    I nie ładować się w bajery rowery "peikarnik sondy do mięsa, ileś tam jakiś dziwnych bajerów z tego się po prostu nie korzysta za za to się płaci

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Podpinam się pod wątek, mam nadzieję, że autorka nie będzie miała mi za złe
    Otóż, mam piekarnik Ariston FB 99 C.1 IX kupiony w maju, ale użytkowany dopiero od miesiąca.
    Zdążyłam w nim upiec mięso kilka razy. Podczas ostatniego pieczenia po jakiejś 1,5 h na termoobiegu (temp około 200st) wyłączył się (nikogo nie pytając o pozwolenie ), a na wyświetlaczu pojawił się napis F 04
    Zajrzałam do instrukcji, a ta odesłała mnie do serwisu. Pani w serwisie oczywiście nie wiedziała co oznacza ten symbol i chciała od razu wysłać serwisanta. Czy ktoś wie o co może chodzić?? Ktoś ma taki piekarnik??
    W sumie na następny dzień włączyłam go na chwilę i działał.

    Pozdr, Kasia
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinnab
    Cytat Napisał nastka79
    Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...
    Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.
    Ja tez mam duzo elektroniki Samsunga i bardzo sobie ja chwale. Pomijajac fakt, ze designem przebija wszystko inne (mowa o LCD i komorkach).
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał alan2
    Cytat Napisał karolinnab
    Cytat Napisał nastka79
    Ja mam złe doświadczenia z Samsungiem (jeżeli chodzi o RTV)...
    Samsung to teraz jedna z najbardziej cenionych za jakosc i parametry marek jesli chodzi o telewizory LCD.
    Ja tez mam duzo elektroniki Samsunga i bardzo sobie ja chwale. Pomijajac fakt, ze designem przebija wszystko inne (mowa o LCD i komorkach).
    A i pralka również,mam może od nie dawna(ponad rok)ale jestem bardzo zadowolona

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam pralkę Polar ( z tyłu napisane na niej Made in Hiszpania :)))) Pierze 3 prania dziennie, przeszła 2 razy naprawę łożysk- jest ładowana od góry i podobno łożyska w takich psuja się częściej. Mam ją juz 11 lat, i jak będę się przeprowadzać do nowego domku, to NAPEWNO zabiorę ją ze soba. Lodówka też Polar, nie do zajechania ( ma 9 lat). Ale teściowa ma taką samą, ten sam model, tylko kupioną pół roku później, i już 3 razy naprawiała. Myślę, że dużo zależy od szczęscia. Znajomi kupili DVD Manta i używają już 4 lata bez problemu, a nasze w ciągu roku było 4 razy naprawiane.... wniosek... co komu pisane..... :)

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie całe AGD jest Electrolux i bardzo sobie chwalę.... zero problemów, odpukać

  9. #9

    Domyślnie

    Nigdy więcej Aristonu i Amica.
    Aristonu mam okap i lodówkę. W pierwszym po roku użytkowania wysiadło oświetlenie. Trzeba by było wymienić cały panel za drobne .... 400 pln. Na szczęście kolega ma pojęcie o elektryce i naprawił.
    Z lodówką też same problemy.
    Piekarnik Amica piecze nierówno - z tyłu bardziej przypieka, co przy pieczeniu ciast, a szczególnie ciasteczek ma duże znaczenie.
    Płyta ceramiczna tej samej firmy - bez żadnego powodu zaczęła się małymi kawałkami kruszyć.

    Natomiast jestem zdziwiona żywotnością pralki Indesit z suszarką. Kupiona z 9 lat temu na dodatek w naprawdę niskiej cenie jak na pralkę z suszarką, od prawie 6 lat używana na zasadzie "dzień bez prania - dniem straconym", a czasami włączana 2 razy dziennie - jak to przy 2 dzieci. Za rok się przeprowadzamy i wszystko wskazuje na to że pojedzie z nami.

    Tamtu

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    My kupilismy lodowke Samsung Side By Side i juz pierwszego dnia pekly w niej sciany w zamrazarce

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    nie wiem czy to awaryjne... właściwie wiem... awaryjne bo iskiernik mi się pieprzy non stop - płyta kuchenna amica, o taka:



    brudzi się to gorzej niż INOX, domyć tego nie ma jak, w otworach po palnikach wieczny syf no i iskiernik który zaczyna sobie strzelać wesoło np w środku nocy bez wyraźnego powodu. Żona marudzi że w nowym domu chce indukcyjną tylko wydaje mi się że gazowa jest tańsza w eksploatacji no i żarło gotowane na ogniu to jednak na ogniu (jam troglodyta więc darujcie atawizmy)

  12. #12

    Domyślnie

    Mam identyczna płytę ale jeszcze nie podłączoną oby działała...dobrze!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał leyla
    U mnie całe AGD jest Electrolux i bardzo sobie chwalę.... zero problemów, odpukać
    Jaki masz model lodówki Electroluxa??

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia27
    Mam identyczna płytę ale jeszcze nie podłączoną oby działała...dobrze!
    działać to ona działa tylko ja mam pierdolca na punkcie jej mycia - może dlatego iskiernik mi się wali. To był na szczęście prezent ślubny od teściów więc nie wydałem na to kasy - sam bym jej nie lupił, nie po dwóch latach użytkowania

  15. #15

    Domyślnie

    Zepsuło się:

    Polar lodówka - zepsuła się w trzecim roku użytkowania, po dwuletniej gwarancji. Naprawa nieopłacalna.

    Polar pralka - gotowanie nie było używane przez kilka lat i jak zostało użyte, to rozsypały się uszczelki, zalało silnik i łazienkę. Do wyrzucenia.

    Einhell klimatyzator - padł w pierwszym roku. Czeka na naprawę.

    Bosch czajnik - zaczął ciec, spaliło się podświetlenie

    Termozeta ekpres - pompa osłabła, naprawa nieopłacalna

    Clatronic opiekacz - pękł uchwyt na pół

    Optimum opiekacz - pękł zatrzask


    --------------
    Ciągle działa:

    Ardo pralka - już prawie 12 lat bez awarii. Przez kilka lat dosłownie wył programator. Chyba jakieś zębatki przeskakiwały. Ostatnio się sam naprawił. Wirowania oczywiście nie włączam bez trzymania pralki, bo ucieka.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #16

    Domyślnie

    my mamy lodowke Beko no frost w chlodziarce i zamrazalniku. Chodzi ponad rok i jak narazie jest super zero problemow zero odmrazania polecam !!!!

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    mam pralkę miele..uzywka przywieziona z reichu..od 7 lat radzi sobie doskonale z praniem..a miała juz spokojnie z piatkę..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Cztałem kilka Waszych wypowiedzi i zaóważyłem kilka mało istotnych spójności ; na jaką h....re ten internet skoro nikt nie czyta opini na temat danej firmy , mianowicie ; Ariston specjalizuje się w pralkach , Beko jest firmą pjagiatową i większość podzespołów jest Firmowych , Polar to Wirpool , co po niemniecku znadzy systemy wodne , Kaddy to Ariston , Indesit zajmuje się systemami chłodniczymi , itd. zapraszam do lektury , a potem można prubować na własnej skurze . Pozdrawiam Jacek .

  19. #19

    Domyślnie

    Po przeczytaniu całego wątku nie dowiedziałem się nic, oprócz tego że każda marka się psuje.
    Trzeba pisać o konkretnych modelach.
    Generalizowanie w stylu: X dobi złe pralki, a Y dobre telewizory jest pozbawione sensu, bo każdy model powstaje u innego podwykonawcy i mogą się różnić jak niebo i ziemia. Tylko etylkietkę przyklejają tą tamą.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Po przeczytaniu całego wątku nie dowiedziałem się nic, oprócz tego że każda marka się psuje.
    Bo tak jest rzeczywiście.Dlatego ,że to wszystko robią ludzie.A ludzie są omylni.
    Niektórzy się mniej mylą i dlatego uchodzą za geniuszy.Jacek Krajewski do tej grupy nie należy, bo się myli ciut więcej niż przeciętnie (ortografia!!)
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony