dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ciepłe grzejniki latem

    Witam.
    Może ktos z Was mi pomoże zanim wezwę serwisanta.
    Mój problem polega na tym że od niedawno odkryłem iż przy nastawie pieca (vitopend 100) na samą CWU w momencie gdy piec grzeje wodę grzejniki robią się... ciepłe Do pieca podłączony mam regulator pokojowy - jest oczywiście cały czas w pozycji OFF. Domyśla się ktoś co może być tego przyczyną? Jakiś nieszczelny zawór czy coś? Czy to wina instalacji czy też samego pieca?

  2. #2

    Domyślnie

    Kocioł może puszczać nadmiar ciepła z zasobnika na grzejniki.
    hydraulik.net.pl

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Nie napisałeś czy kocioł jest dwufunkcyjny (przepływowe grzanie cwu) czy też jest to kocioł z zasobnikiem cwu.
    Przyczyną może być uszkodzony zawór 3-drogowy przełączający ciepła woda lub C.O. Następną przyczyną możne być recyrkulacja wody grzewczej podczas grzania ciepłej wody do instalacji C.O. brak zaworu zwrotnego.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Następną przyczyną możne być recyrkulacja wody grzewczej podczas grzania ciepłej wody do instalacji C.O. brak zaworu zwrotnego.
    Czyli druga przyczyna oznacza błąd w wykonaniu instalacji?

    Kocioł jest jednofunkcyjny z zasobnikiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Zakręć zawór powrotu z instalacji grzewczej,wtedy ciepła woda nie będzie cofać się grawitacyjnie do CO.
    Przed zimą nie zapomnij go odkręcić.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Tedii. Ale czy na dłuższą metę jest to typowa czynność do obsługi tego kotła? Czy jednak jest coś skopane a zakręcenie zaworu to jedynie działanie zastępcze? Bo w sumie przy poziomie dzisiejszej techniki nie wydaje mi się że nie ma tam żadnych zabezpieczeń przed cofaniem się do instalacji CO gorącej wody...? Może to laickie pytanie ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Przy V100 woda cofnąć sie nie może w żaden sposób, chyba że jest uszkodzony zawór 3d( za zaworem są osobne obiegi).
    Spróbuj poprzełączać na zmianę kilka razy CO na CWU i odwrotnie.
    Będziesz słyszał cieche terkotanie zaworu. Może po prostu sie lekko zakamienił. a taka operacja może pomóc. Jeśli nie to niestety serwis i wymiana lub czyszczenie zaworu (jesli to model nowszy to na silniku krokowym, jak starszy to cewka).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony