dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Armatura kfa czy grohe?

    Czy jest sens dopłacac do armatury grohe czy kfa jest tez na poziomie grohe?Proszę o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    krakow chyba jeszcze nie doszlusowal do grohe ....

  3. #3

    Domyślnie

    Słyszałem, taką opinie że KFA w polskich warunkach może
    więcej wytrzymać niż GROHE ze względu na jakość wody.

  4. #4

    Domyślnie

    W mieszkaniu miałam kfa przez kilka lat i było ok,w przeciwieństwie do deante, które się posypało.

    Jak kupowałam baterie do domu, z kasą było już trochę krucho. Zdecydowałam się więc na kfa, seria nefryt, z myślą, że ewentualna wymiana baterii za parę lat to żaden problem. Zadowolona jestem z wszystkich baterii oprócz natryskowej z deszczownią (model duna). Grzmot taki i trochę kłopotliwa regulacja. Na drugi raz wzięłabym chyba do prysznica podtynkową.

    Kfa ma raczej klasyczne wzornictwo, ale mnie takie bardziej odpowiada, niż "dizajnerskie", poza tym baterie są naprawde ergonomiczne i wygodne.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tez wybrałam KFA. Ze względu na pozytywne opinie w kilku różnych sklepach oraz tu na forum.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam i kfa(większość) i grohe(WC dolne). Zadna różnica mi się w oczy nie rzuciła

  7. #7

    Domyślnie

    KFA do polska firma produkująca od 4 lat w Chinach jak większość producentów , ale najtańsza bateria Grohe jest lepsza od najleprzej serji KFA pomimo że Grohe też ma częściową produkcję w Chinach ale tych najtańszych serij baterii .Tak więc polecam Grohe ze średniej półki cenowej .A osobiście polecam Kludi . ( Sprzedaje te towary na rynku hurtowym i wiem coś o tym co jest faktem a co mitem )

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    salmon969, a co powiesz o Paffoni ? Dzisiaj sprzedawca polecił mi tą firmę.

    BTW, sprzedajesz tylko na rynku hurtowym ? Może jakieś PROMO dla forumowiczów ?

  9. #9

    Domyślnie

    Paffoni Włoska firma dobre produkty nieco mało sprzedaje(po gwarancji może być ciężko z częściami ) się w Polsce tak więc upewnij się czy posiada serwis w domu klijęta .Najlepiej przed kupnem weś tel do serwisu i upewnij się że serwis faktycznie jest

  10. #10

    Domyślnie

    dzabij pisz na PW

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Warto zainwestowac w zucchetti?? Seria Pan bardzo podobna do paffoni stick.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Armatura kfa czy grohe?

    Cytat Napisał szarak
    Czy jest sens dopłacac do armatury grohe czy kfa jest tez na poziomie grohe?Proszę o opinie.
    to ja mam inne pytanie: czy hansgrohe to sub-producer grohe czy zupełnie inna firma?
    Co sądzicie o bateriach tej firmy? zastanawiam się nad serią "talis S"

  13. #13

    Domyślnie

    carringtontomas
    Grohe to zupełnie inna firma hoć w pewnym stopniu hansgrohe jest jej odłamem . Jakościowo tak samo .
    markoto
    tak warto mieć zucchetti dobra stara z renomą , firma Włoska ale tak samo jak wcześniej sprawć czy ma serwis itp

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał salmon969
    KFA do polska firma produkująca od 4 lat w Chinach
    Dobre
    Byłam w fabryce KFA w Krakowie i wiecie co tam robili? Produkowali armaturę!!! No niesamowite, nie? I wszyscy pracownicy byli biali!

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie Re: Armatura kfa czy grohe?

    Cytat Napisał carringtontomas
    Cytat Napisał szarak
    Czy jest sens dopłacac do armatury grohe czy kfa jest tez na poziomie grohe?Proszę o opinie.
    to ja mam inne pytanie: czy hansgrohe to sub-producer grohe czy zupełnie inna firma?
    Co sądzicie o bateriach tej firmy? zastanawiam się nad serią "talis S"

    talis S - świetne beterie i ładny design

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    o, przepraszam, miałam talis E czyli serię Elegance



    talis S wygląda inaczej, ale generalnie firma warta polecenia

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Niestety kfa niektóre tańsze serie robi faktycznie w Chinach, a w zasadzie nie tyle robi co sprowadza i sprzedaje pod swoją marką, na szczęście nie wszystko. Z tym, że dla "naszej wody" kfa ma być niby lepsze to IMHO niezła bujda, skoro HG używa lepszych materiałów do produkcji głowicy to powinno być lepsze do każdej wody.
    Na podstawie obserwacji u siebie i znajomych mogę powiedzieć, że kfa wytrzymuje ok. 7-8 lat, potem zaczyna przeciekać, łapać luzy, kapać. A wodę mamy nie najgorszą. Z HG nic takiego się nie dzieje i po 10 latach, wyglądają jak nowe i tak działają. Grohe niestety nie znam tak długo działających, ale po 5 latach nadal mają tę "aksamitność" w ruchach , to mi się w Grohe najbardziej podoba.
    Do tego HG nie zawsze jest najdroższy, np. zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną jest porównywalny cenowo do kfa, oczywiście porównywalne modele. Ja poszedłem w HG, nie mamy jeszcze wszystkiego ale wolę na raty i pomalutku do celu.
    Tym nie mniej kfa w średnich i wyższych seriach jest o niebo lepszy od chińczyków, króre potrafia mieć dziury w korpusie i sikać na boki (kuzynka nie przyfarciła w losowanku i płaciła 2x za montaż, bo tego gwarancja nie obemuje - -drugie kupiła już kfa i jest zadowolona.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  18. #18

    Domyślnie

    Był ostatno hydraulik u mnie, który opowiadał mi , ze wykanczali bloki TBSu, a poznieważ oddawali je "gotowe do zamieszkania" zamawiali również armature- dokładnie 107 sztuk z KFA. Bloki stoją 2 lata- 45 armatur juz zostalo wymienionych na inne a reszta sie szykuje. Mowił ze najsmieszniejszy przypadek byl taki gdy stalo sie naprzeciwko baterii i po odkreceniu wody mgiełka na ciebie leciala ( bateria nie przeciekala na uszczelkach tylko centralnie posrodku miala mikroskopijne dziurki). Zrobcie z tym co chcecie- ale ja chyba bym nie kupowala tego. Pan hydraulik zaznaczyl, ze kiedys baterie KFA byly super- a teraz?? No ale pewnie jak kto trafi (jak ze wszytskim chyba), chociaz do mnie te 45 szt przemawia.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropi
    Niestety kfa niektóre tańsze serie robi faktycznie w Chinach, a w zasadzie nie tyle robi co sprowadza i sprzedaje pod swoją marką, na szczęście nie wszystko. Z tym, że dla "naszej wody" kfa ma być niby lepsze to IMHO niezła bujda, skoro HG używa lepszych materiałów do produkcji głowicy to powinno być lepsze do każdej wody.
    Na podstawie obserwacji u siebie i znajomych mogę powiedzieć, że kfa wytrzymuje ok. 7-8 lat, potem zaczyna przeciekać, łapać luzy, kapać. A wodę mamy nie najgorszą. Z HG nic takiego się nie dzieje i po 10 latach, wyglądają jak nowe i tak działają. Grohe niestety nie znam tak długo działających, ale po 5 latach nadal mają tę "aksamitność" w ruchach , to mi się w Grohe najbardziej podoba. Do tego HG nie zawsze jest najdroższy, np. zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną jest porównywalny cenowo do kfa, oczywiście porównywalne modele. Ja poszedłem w HG, nie mamy jeszcze wszystkiego ale wolę na raty i pomalutku do celu.
    Tym nie mniej kfa w średnich i wyższych seriach jest o niebo lepszy od chińczyków, króre potrafia mieć dziury w korpusie i sikać na boki (kuzynka nie przyfarciła w losowanku i płaciła 2x za montaż, bo tego gwarancja nie obemuje - -drugie kupiła już kfa i jest zadowolona.

    co to idealnego wyglądu po latach to tak dobrze wg mnie nie jest - twarda woda robi swoje już po kilku latach. Natomiast rzeczywiście te baterie "chodzą" lżej i ciszej.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    KFA to prawie w 100% chiny - podobnie jak większość producentów.

    W europie to chyba z tych znanych to już tylko Oras robi...............ale te ceny................

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony