dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: Podjazd

  1. #1

    Domyślnie

    Zastanawiam się z czego zrobić podjazd do garażu. Spadek jest lekki od garażu do drogi. Podłoże jest gliniaste. Wybrałem trochę gliny i wsypałem piachu. Teraz nie wiem czy ułożyć płyty, które później będę musiał wyrzucić, czy też położyć warstwę żwiru. Podjazd jest dosyć długi.
    Pozdrowienia.

  2. #2

    Domyślnie

    Sebo a jakie płyty - drogowe?

    Jeśli masz płyty a przypuszczasz, że będzie tam jeździł cięzki sprzet do dobre rozwiązanie. Jeśli jest inaczej to pomyśl o kostce choć drogo to wyjdzie - a moze takie betonowe płyty ażurowe w których wystaje trawa. Układasz tylko pod koła samochodu - 2 alejki.

    Dobrze ubij i dużo piachu , bo ta glina to przekleństwo. Potem podsypka piach z cementem. Obsiej trawą i pielęgnuj.
    Pozdrawiam


  3. #3

    Domyślnie

    Znalazłem płyty Jumby po 25 zł. Takie popularne płyty z dziurami w środku.
    Nowe kosztują około 50 zł za sztukę.
    Jak już zamieszkam to nie będą one ozdobą

  4. #4

    Domyślnie

    Wykosztujesz się na te płyty, ciężkie to cholerstwo, transport ułożenie - takie płyty to dobre do kombinatu. Cz yna pewno chcesz je mieć u siebie?

    Pomyśl nad czymś bardziej delikatnym
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Ażurowe płyty betonowe są ładne a ich układanie nie jest skomplikowane
    A na gline oprócz piachu przydałoby się też trochę gruzu, szczególnie jeżeli będą jeździły ciężkie samochody

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Postaraj sie zrobic rozwiazanie docelowe, jak cos ci ma siadac to mozesz dac flizeline (niestety droga).

  7. #7

    Domyślnie

    W tym cały problem. Zrobisz docelowe a maszyny i samochody wszystko zniszczą. Może okazać się, że pod podjazdem będą musiały później iść jakieś instalacje. Trzeba będzie rozbierać.
    Jeżeli chodzi o flizeline to co znaczy droga ? Czy ktoś tego używał ?

  8. #8

    Domyślnie

    Proponowalbym troche inaczej - nawiez zwiru lub drobnego tlucznia ( ok. 16 - 25mm), jezdzi sie po tym bardzo dobrze, a po zakonczeniu budowy masz dobrze utwardzony podklad pod kostke czy inna nawiezchnie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Pod spodem geowloknina bo inaczej ciezar samochodu wtloczy zwir w ziemie i bedziesz mial bloto + gory i doliny.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak klasc geowloknine ?
    Na piasek czy zawijac piasek w geowloknine tworzac "belki piaskowe".

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Mam podobny problem,z tym że do garazu będzie prowadził wjazd spadający ku niemu. /Działka jest trochę niżej od poziomu ulicy /pseudoulicy-bo to zwykła bita droga/.Podsypaliśmy gruzu,trochę ziemi,trzeba by jeszcze dopieścić to żwirem .Też mam obawy,że zaczną się robić koleiny,ale może podczas budowy ciężkie samochody to utwardzą a ewentualnie przed położeniem kostki sie to wyrówna.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To czy sie zrobia gory i doliny zalezy od utwardzenia podloza i od rodzaju gruntu. Jak masz gline to raczej na pewno bedziesz miala doliny i zwir wtloczony w ziemie.

    Sebo:Co do geowlokniny to najlepiej zapytaj sie przedstawiciela producenta. Ja bym polozym na piasku (ziemi) i na to nasypal zwir i gruz i utwardzil.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    pod ziemię nasypałam gruzu /dużo gruzu,ponieważ spadek jest ok 1 m/,na ziemię żwir i narazie do budowy wystarczy.Później zobaczę jak się bedzie taka powierzchnia zachowywać .

  14. #14

    Domyślnie

    Zainteresowana tematem podnosze wątek..
    Czy pod podjazd wykonuje się fundament? Pytam, bo ostatnio tak usłyszałam i się zdziwiłam Jak to było u Was?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatca
    Zainteresowana tematem podnosze wątek..
    Czy pod podjazd wykonuje się fundament? Pytam, bo ostatnio tak usłyszałam i się zdziwiłam Jak to było u Was?
    Kiedyś, na jakichś targach budownictwa, widziałem specjale ażurowe skrzynki z jakiegoś tworzywa, do budowania ścieżek podjazdowych.
    Te skrzynki byly podobne do plastikowych transporterów na butelki, tylko niższe i o grubszych ściankach. układało się takie skrzynki w ścieżkę na koło, zasypywało ziemią, wyrównywalo i siało trawkę. W ten sposób cała ścieżka była zabezpieczona przed tworzeniem się kolein, a jednocześnie trawa na niej miała znakomite warunki wzrostu i caly podjazd praktycznie nie różnił sie od zwykłego trawnika.
    Kto był producentem - nie pamiętam. Ale jak ktoś ma możliwości przeglądania katalogów z targów, to na pewno znajdzie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  16. #16

    Domyślnie

    Witam!

    Mam takie oto pytanie,docelowo planujemy położyć kostkę granitową,ale póki co trzeba jakoś podjazdy i chodnik zagospodarować.Pomyślałem,aby wylac jakieś ścieżki betonowe,odpowiednio obniżone,tak by później położyć na tym kostkę.Pytanie czy tak,mozna zrobić,jak to wyglada od strony technicznej??

    pozdrawiam

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Trochę odświeżę temat - układał ktoś tę geowłókninę? chcę zrobić drogę tymczasową na budowę, więc nie chcę ani korytować (bo tam drogi w przyszłości nie będzie), więc nasuwa się rozwiązanie z geowłókniną. przetestował ktoś podobne rozwiązanie? (a może podobne, ale z wykorytowaniem?)
    w jaki sposób układać geowłókninę, w poprzek, wzdłuż etc? jaki zakład na brzegach?
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    Witam!

    Mam takie oto pytanie,docelowo planujemy położyć kostkę granitową,ale póki co trzeba jakoś podjazdy i chodnik zagospodarować.Pomyślałem,aby wylac jakieś ścieżki betonowe,odpowiednio obniżone,tak by później położyć na tym kostkę.Pytanie czy tak,mozna zrobić,jak to wyglada od strony technicznej??

    pozdrawiam
    Ten beton musiałby być dość nisko , lepiej będzie wybrać ziemię nasypać kruszywa to będzie porządna podbudowa pod docelową kostkę .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony