dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie Korzenie po wycięciu drzew-usuwać????

    Witam, mam działke w lasku brzozowym, dom stan surowy, lesniczy wycin anam drzewa i tu pytanie: co z pozostawionymi w ziemi korzeniami??? Jak wycinalismy drzewa pod dom to korzenie usuwała nam koparka teraz spytalam lesniczego i on stwierdzil, ze nie ma potrzeby bo i tak nawieziemy ziemie do wyrownania terenu wiec korzenie zasypiemy a wtedy one zgnija. Cos dziwne mi sie to wydaje...ale ja sie nie znam...co o tym myslicie????

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    po wycieciu drezw na pewno zostaly pniaki, prawda? a przynajmniej ich resztki.. Wywierć w nich kilka otworów i wypełnij saletrą amonową, a następnie zakryj szczelnie ziemią. Po 2-3 latach ulegną całkowitemu rozkładowi (nieco szybciej niż "naturalnie"

  3. #3

    Domyślnie

    brzoza zwłaszcza po ścięciu fantastycznie odbija chyba z korzenia i to może być nawet daleko od pnia.
    Ku przestrodze ja ścinałam kiedyś latem kilka młodych brzóz żeby rozgęścić i po ścięciu posmarowałam roundapem żeby nie odrastały. Późną jesienią patrzę ci ja na 2 piękne pozostawione w sąsiedztwie brzozy a one puszczają zielone pąki, w październku ?? a to niestety było ich ostatnie tchnienie, załatwiłam je niechcący na śmierć bo miały ten sam system korzeniowy, co te kóre ścinałam i posmarowałam........nie mogłam odżałować , ale za głupotę i niewiedzę sporo się płaci
    Pozdrawiam Duśka

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje za podpowiedz Sprobuje z ta saletra

  5. #5

    Domyślnie uciążliwe korzenie

    No właśnie co z korzeniami po ścięciu drzew? Mam podobny problem. Kupiliśmy działkę budowlaną na której wcześniej rosły drzewa. Część wyciął poprzedni właściciel a część została usunięta przez nas. Pozstały korzenie!!! Zaznaczam że jest ich dużo. Te świeżo ściete pniaki widac i nie ma problemu ale jedne zdążyły pozarastać trawą Na wiosnę buduję i nie mam czasu na wiercenie otworów w pniach i sypanie tam czegoś i czekanie aż same spruchnieją. Trzeba je usunąć już teraz bo budowa na wiosnę. Wcześniej chcemy zrobić ogrodzenie o wszędzie pełno korzeni. Proszę o pomysły co z tym zrobić? Koparą????

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Sylwia u mnie w ruch poszła koparka Teraz jest czysto

  7. #7

    Domyślnie Ozdoba

    Myślę, że korzenie mogą być fajną ozdobą do ogrodu. Należy je wykopać, dokładnie wymyć z ziemi i zabejcować W prawdzie nie robiłem tego, ale widziałem w jednym ogrodzie taki korzeń, fajnie wygląda

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwett27
    Sylwia u mnie w ruch poszła koparka Teraz jest czysto
    dzięki chyba też użyjemy koparki, tzn. wypożyczymy Pana Koparkę do tej roboty


    Cytat Napisał jyxp
    Myślę, że korzenie mogą być fajną ozdobą do ogrodu. Należy je wykopać, dokładnie wymyć z ziemi i zabejcować W prawdzie nie robiłem tego, ale widziałem w jednym ogrodzie taki korzeń, fajnie wygląda
    wiem że fajnie wygląda taki korzeń bo rodzice kiedyś mieli (chyba z orzecha włoskiego) no zjawiskowa ozdoba do ogrodu dobry pomysł - również dzięki, będzie pamiątka.

  9. #9

    Domyślnie

    Zdecydowanie wykopać. Potem będą tylko przeszkadzać. U siebie odkopałem korzeń i jak buliłem drzewa to razem z korzeniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianek9999
    Zdecydowanie wykopać. Potem będą tylko przeszkadzać. U siebie odkopałem korzeń i jak buliłem drzewa to razem z korzeniem.
    jasne że wykopać tylko problem jak? bo dużo tego a niektórych korzeni już prawie nie widać bo działka pozarastała chwastami. Przyjedzie koparka pewnie... już dzwoniliśmy chcą 70 zł za godzine kopania , jakoś damy rade ...a widzę że tutaj Pan z okolicznych Świerklan. Pozdrawiam!!!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwiap-w29
    Przyjedzie koparka pewnie... już dzwoniliśmy chcą 70 zł za godzine kopania
    to i tak nie jest źle. U nas biorą po 90 i 100zł

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    to i tak nie jest źle. U nas biorą po 90 i 100zł
    bo ten mój koparkowy to na pewno jakiś nieudolniak i dwa trazy dłużej wszystko będzie przekopywał no zobaczymy ale to z najbliższej okolicy więc go biorę a gdzieś indziej nawet się nie orientowałam ale myśle że będą podobne ceny (małe miasteczko)

  13. #13

    Domyślnie

    ...i jestem bardzo zadowolona bo koparkowy szybciutko uwinął się z robotą. Wykopał z ziemi to co miał i nawet to czego nie miał (bo trzy drzewka miały zostać) ale widać zbyt zachłanny był. Jednak wziął tylko 112 zł za dwie godziny więc mu wybaczyłam Poza tym wyrównał nieco teren. Tak więc w portfelu troszkę zostało ale działka łysa. Ale na dobre wyszło bo posadze sobie nowe brzozy i będą rosły tam gdzie sama zechcę

  14. #14

    Domyślnie

    A czy ktoś może coś napisac o sposobie z saletrą amonową? Może lepiej rzeczywiście potraktować korzenie randoupem? Czy wtedy go rozcieńczać, czy walić koncentratem z grubej rury? Ja mam takich korzeni (brzoza, grab, czereśnie) wyciętych przy samej ziemi ponad 100. Co myślicie? Proszę o radę.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mój mąż bierze łopatę i kopie, kopie, kopie, okopuje w kółeczko. Podkupuje i już Wyciągnięte Trochę pracy kosztuje, ale działa
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBAPIGORA
    A czy ktoś może coś napisac o sposobie z saletrą amonową?
    no przeciez napisałam - powyżej..

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    brzoza zwłaszcza po ścięciu fantastycznie odbija chyba z korzenia i to może być nawet daleko od pnia.
    Ku przestrodze ja ścinałam kiedyś latem kilka młodych brzóz żeby rozgęścić i po ścięciu posmarowałam roundapem żeby nie odrastały. Późną jesienią patrzę ci ja na 2 piękne pozostawione w sąsiedztwie brzozy a one puszczają zielone pąki, w październku ?? a to niestety było ich ostatnie tchnienie, załatwiłam je niechcący na śmierć bo miały ten sam system korzeniowy, co te kóre ścinałam i posmarowałam........nie mogłam odżałować , ale za głupotę i niewiedzę sporo się płaci
    Te brzozy nawet nie musiały być zrośnięte korzeniami (swoimi). Grzyby mikoryzowe mają zdolność transportu w obrębie roślin połączonych grzybnią nie tylko minerałów i wody, ale również niektórych herbicydów.

    Tak jest w przypadku nie używanej już w Polsce atrazyny. Zdarzały się przypadki, że opryskiwane były pola, albo pastwiska, a obumierały drzewa kilkanaście-kilkadzisiąt m. od miejsca oprysków.

    Możliwe, że z Roundupem jest tak samo.
    http://forum.muratordom.pl/jak-stwor...ia,t180442.htm
    Wszystkie problemy świata można rozwiązać w ogrodzie.

  18. #18

    Domyślnie

    no dobra, a co zrobiliście z tymi wyrwanymi już korzeniami? w jaki sposób się ich pozbyliście?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Myślę że po siedmiu latach to nic z nich nie zostało ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony