dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał fabians
    A stare od nowych jak są z tego samego drewna np sosna to nic się nie dzieje tylko z czasem drewno ciemnieje od promieni słonecznych i należy je troszkę więcej zeszlifować aby się dobrać do naturalnego odcienia drewna.
    Nie wiem ile tych drzwi jest, ale szlifowanie do zywego to kawał roboty.
    Może lepiej już delikatnie przyciemnic te nowe bejcą i polakierowac, żeby pasowały do starych?
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  2. #22

    Domyślnie

    Efekt nie będzie taki sam. A jak chce się coś zrobić porządnie to trzeba się poświęcić. Albo nająć dzieciaka z sąsiedztwa niech czyści na feriach to sobie zarobi na nową karę graficzną do komputerka.. ha ha

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tych starych drzwi nie jest dużo : raptem dwie sztuki, w tym jedne dwuskrzydłowe. A więc nie tak dużo do szlifowania, a i tak w tej chwili nic innego na budowie robić nie mogę.
    A więc po pierwsze: zeszlifować delikatnie lakier ze starych drzwi,
    po drugie: pomalować podkładem celulozowym
    po trzecie: położyć lakier (ze dwie warstwy).
    Czy tak?
    Dziękuję bardzo za wszystkie porady Jak coś, to wiem teraz do kogo się zwrócić

  4. #24

    Domyślnie Re: Jak i czym wykończyć drzwi sosnowe

    Witam Was ponownie, duzo pozniej niz sadzilam, ale w koncu moje drzwi - surowa sosna z allegro wreszcie sa gotowe, moge sie chwalic:







    Surowe skrzydlo + oscieznica kosztowala ok 380 zl z transportem, do tego wypelnienie - lacobel lub sklejka (tu sklejka i calosc malowana, te z szybkami nie sa jeszcze gotowe) i farba + robocizna. Mysle ze skrzydlo z robocizna kosztowalo nas 550-600 zl.
    I to drewno, a nie plastry miodu pokryte plastikiem, ktore za 2 lata bedzie masakrycznie wygladalo...

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Popcarol drzwi wyglądają super. Podzielam Twój pogląd na temat drzwi z plastra miodu, dlatego również kupiliśmy drewniane surowe. Z ościeżnicą i transportem 290 zł/szt. Teraz trzeba je tylko wykończyć, wstawić szybki, pomalować. Może za jakiś czas też będę miała czym się pochwalić
    Czym malowałaś swoje drzwi? Ile warstw i czego?
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaaniaaa
    Popcarol drzwi wyglądają super. Podzielam Twój pogląd na temat drzwi z plastra miodu, dlatego również kupiliśmy drewniane surowe. Z ościeżnicą i transportem 290 zł/szt. Teraz trzeba je tylko wykończyć, wstawić szybki, pomalować. Może za jakiś czas też będę miała czym się pochwalić
    Czym malowałaś swoje drzwi? Ile warstw i czego?
    Pozdrawiam
    Malowanie bylo masakryczne, najpierw capon (okazuje sie ze niepotrzebnie), ale balam sie bo drzwi staly ze 4 miesiace - ze mi sciemnieja. I nawet 5 warstw farby akrylowej do drewna i metalu nie pamietam nazwy producenta chyba na n - biala polmatowa, droga (wiaderko 9l za 316 zl chyba).
    dzieki tylu warstwom powloka jest twarda
    pozdrawiam

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaaniaaa
    Popcarol drzwi wyglądają super. Podzielam Twój pogląd na temat drzwi z plastra miodu, dlatego również kupiliśmy drewniane surowe. Z ościeżnicą i transportem 290 zł/szt. Teraz trzeba je tylko wykończyć, wstawić szybki, pomalować. Może za jakiś czas też będę miała czym się pochwalić
    Czym malowałaś swoje drzwi? Ile warstw i czego?
    Pozdrawiam
    a gdzie tak tanio drzwi dostaliscie i jakie?

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysweetbabys
    a gdzie tak tanio drzwi dostaliscie i jakie?
    Drzwi kupowaliśmy na Allegro już jakiś czas temu. Lite drewno - sosna surowa. Nie chciało nam się wierzyć, że mogą być takie tanie, a że nie mieliśmy daleko, pojechaliśmy je obejrzeć. Gość mieszka w Cichym pod Brodnicą, ale nie mam niestety już z nim kontaktu...
    Byliśmy zachwyceni, bo właśnie takich szukaliśmy. Cena z ościeżnicą , bez szybek i klamek.
    Wyglądały tak:

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    jaki wychodzi całkowity koszt wykonania drzwi wewnętrznych sosnowych :

    1) zakup drzwi (market) - 400 zł
    2) ościeżnica regulowana - ???
    3) materiał do pomalowania ościeżnicy i drzwi - ???
    4) czas poświęcony na wykończenie drzwi (malowanie, itp) - ???
    5) prawidłowy montaż drzwi - ???

    czy o czymś zapomniałem?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Thewild

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czym zabezpieczyć surowe drzwi sosnowe przez zabrudzeniami? Najbardziej zależy mi na zachowaniu naturalnego koloru drzwi. Kupiłam pokost lniany, ale chyba nie był to dobry zakup, bo z tego, co czytam pokost chroni raczej przed wodą, czynnikami atmosferycznymi (a drzwi są wewnętrzne) niż przed zabrudzeniami. W przyszłości będę pewnie malować te drzwi farbą akrylową, dlatego też ważne, by to, co teraz użyję dało siępóźniej zamalować

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony