dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Można też skorzystać z usług biura nieruchomości. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, chociaż dużo zależy też od miasta. Znalezienie klienta z biurem nieruchomości jest o tyle wygodne, że sami nie musimy jeździć i pokazywać mieszkania - jest to męczące uwierzcie mi. W takim wypadku trzeba zwracać uwagę czy biuro ma licencję i ile lat działa na rynku. Im dłużej tym lepiej.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Jedynym sensownym sposobem na wynajęcie nieruchomości jest tzw najem okazjonalny. Wygląda to tak , iż podpisujesz z najemcą umowę najmu a następnie u notariusza najemca składa odpowiednie oświadczenie dotyczące wyprowadzenia się z mieszkania w przypadku np niepłacenia czynszu wskazując adres gdzie się wyprowadzi.

    W jakim celu to się robi - ano w takim, iż z takim oświadczeniem będzie możliwa szybka eksmisja lokatora.

    Niestety w każdym z przypadku czy to zwykłej umowy najmu czy też umowy najmu okazjonalnego nie obędzie się bez sądu.

    Zatem co zrobić - po pierwsze udać się do prawnika który przygotuje umowę i załatwi wszystko u notariusza

    po drugie - znaleźć takie biuro nieruchomości które co miesiąc będzie kontaktował się z najemcami sprawdzając czy uregulowano opłaty i pobierając czynsz

    To drugie możesz sobie odpuścić o ile masz kogoś zaufanego w miejscu położenia nieruchomości który w razie problemów przyjedzie do najemcy i załatwi co ma.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie słyszałam wcześniej o najmie okazjonalnym Wydaje się być dobrym rozwiązaniem

  4. #24
    Banned
    justynkamm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-011
    Posty
    20

    Domyślnie

    Jestem już o krok od zdecydowania się na kupno mieszkania, w którym możliwe jest wydzielenie poddasza jako oddzielne lokum i np. wynajęcie jako mieszkanie albo biuro. Czy faktycznie iść tą drogą, wynająć ? Moje mieszkanie byłoby na 1 piętrze.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzegorz Broda

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-170
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jak masz taką możliwość to bym kupował. Zawsze to drugie mieszkanie (zrobione na poddaszu) może być przeznaczone dla dorosłych dzieci, a wynajęcie to też dobra sprawa, miała byś na oku
    A tak z ciekawości, gdzie taka inwestycja, jestem ciekaw jak to wygląda z tym oddzielnym wejściem na poddasze.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GSai

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-743
    Posty
    2

    Domyślnie odstępne kaucja czynsz

    Cytat Napisał MRS.CONSTR. Zobacz post
    Ja tez jestem zainteresowana tym tematem.
    Czytajac ogloszenia zaczelam sie zastanawiac nad jedna sprawa ,mianowicie zawsze jest napisane odstepne plus liczniki.Zastanawiam sie czy czynsz ujety jest w odstepnym ,czy traktowany jako liczniki .
    Potocznie też się z takim błędem spotkałem.
    Odstępne w znaczeniu czynsz to spotykany błąd językowy, wynikający z tego że ludzie używają słów których nie znają znaczenia.
    Odstępne - polega na tym, że strony podpisujące umowę mogą zastrzec prawo odstąpienia od niej za zapłatą oznaczonej sumy pieniężnej.

    Polecam serwis gdzie wyrażnie czynsz to czynsz, kaucja to kaucja.
    http://roomlooking.com/mieszkania-do-wynajecia
    Ostatnio edytowane przez GSai ; 27-06-2016 o 10:52 Powód: korekta

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GSai

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-743
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynkamm Zobacz post
    Jestem już o krok od zdecydowania się na kupno mieszkania, w którym możliwe jest wydzielenie poddasza jako oddzielne lokum i np. wynajęcie jako mieszkanie albo biuro. Czy faktycznie iść tą drogą, wynająć ? Moje mieszkanie byłoby na 1 piętrze.
    Mój kumpel właśnie tak zrobił. kupił jako przeznaczone na biuro i zamieszkał. Obecnie mieszka w tym biurze, jeszcze od kilku lat nie miał wizyty. i odpukać.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartek158

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-217
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja przez jakiś czas korzystałem z pomocy pośrednika ale się zniechęciłem. W interesie pośrednika jest aby podpisać umowę i pobrać prowizję. Czy będzie to uczciwy najemca to już nie jego problem. Później rozważałem współprace firmami zarządzającymi mieszkaniami ( Mzuri i Proama chyba) ale nie przekonało mnie to - bo właściwie to i tak cała odpowiedzialność była na mnie jako na właścicielu . Ogólnie jedna z firm od zarządzania Freeland zaproponowała wynajęcie mieszkania ode mnie z możliwością podnajmu na długie terminy - to mnie w maksymalnie możliwy sposób zabezpieczało. Niestety nawiązanie współpracy na tych zasadach trochę się ciągnęło , ponad miesiąc , niechętnie przejmują całą odpowiedzialność za mieszkanie. Dwoje z moich znajomych też chciało wynajęli aby od nich nieruchomości ale na jedno z mieszkań się nie zgodzili a z drugim kolegą umowę podpisali - trudno powiedzieć czemu niektóre mieszkania odrzucają. Miałem też ze dwie propozycje wynajęcia z możliwością "podnajmu" na krótkie terminy ( coś jak hotel) ale nie przekonuje mnie , myślę że mogło by dochodzić do wyprawiania imprez , jak to w hotelach.
    Ostatnio edytowane przez bartek158 ; 12-02-2017 o 16:40

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony