dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie Ceny Trojmiasto (Bojano-Wejherowo i okolice)

    Witam prosze o informacje jak krztaltuja sie teraz ceny ogrodzenie + siarka powlekana + podmorowka okolo 20-25cm (mam do zrobinia 117m) i jak z tym wykopem czy trzeba faktycznie do lini przemarzania ile minimum 60cm co by mnie nie oszukali bo robi sie t ona lata pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    witam
    Może wiecie jaki jest koszt malowania 1m2 siatki ogrodzenia i słupków?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Siatka ocynkowana powlekana 115m - 1100zł
    Słupki z odzysku + farba - 600zł
    2 wywrotki piachu - 300zł
    Cement - 500
    Razem 2500 za same materiały, robocizna własna, łącznie z bramą i furtką. Grodzimy ok 70mb
    Umiem wszystko zepsuć !

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja miałem ok 160mb, w tym osadzanie bramy i furtki , montaż paneli , poziomowanie każdego słupka oddzielnie niwelatorem żeby nie było ząbków. To wyszło mi ok 4500zł.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    autorus rozumiem że to cena bez robocizny?
    Umiem wszystko zepsuć !

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To jest cena robocizny I to raczej standardowa cena 30zł/mb

    Być może u mnie powinno byc taniej bo przecież nie miałem wylewanej podmurówki ale mam nierówną działkę i każdy słupek jak pisałem bym ustawiany niwelatorem. Inaczej musiałbym zatrudnić dodatkowo geodetę który by przez kilka dni musiał przyjeżdżać i być podczas zalewania słupków.
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 05-07-2011 o 05:42
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #27

    Domyślnie

    Wykopuje temat z czeluści.
    Ile płaciliście w zeszłym roku za wykonanie ogrodzenia z siatki za sama robociznę?

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał darsalam Zobacz post
    Wykopuje temat z czeluści.
    Ile płaciliście w zeszłym roku za wykonanie ogrodzenia z siatki za sama robociznę?
    Ja podjąłem się robocizny samemu i to mimo iż jestem zupełnie zielony w tematach budowlanych. Wykonałem ok 25mb (jeden bok mi został do zamknięcia) w dosłownie parę godzin po obejrzeniu 10-minutowego filmiku instruktażowego na youtube. Poważnie to jest tak proste, że nie warto za to płacić.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Ja podjąłem się robocizny samemu i to mimo iż jestem zupełnie zielony w tematach budowlanych. Wykonałem ok 25mb (jeden bok mi został do zamknięcia) w dosłownie parę godzin po obejrzeniu 10-minutowego filmiku instruktażowego na youtube. Poważnie to jest tak proste, że nie warto za to płacić.
    Być może też się sam zdecyduje, mam tego 160 metrów.
    Dzwoniłem do gościa,który się tym zajmuje i zaśpiewał mi cenę 12 000.Szacuje,że sam materiał nie powinien przekroczyć 7000 a więc bierze za sama robociznę coś koło 5000.Wydaje mi się to sporo, tym bardziej,że nie mam lewych rąk

  10. #30

    Domyślnie

    Tylko policz, jak długo to będziesz robił i uwzględnij zabezpieczenie materiału na czas wykonywania ogrodzenia.
    Mojemu sąsiadowi ukradli 90 bardzo ładnych słupków i siatkę. W ciągu dnia stawiał, w nocy rozebrali.
    U mnie ekipa przywoziła słupki i siatkę na bieżąco i w 3dni zrobili 260m ogrodzenia z podmurówką pływającą. Fakt, zapłaciłem 17000, ale sąsiad chyba trochę drożej w sumie wyszedł.

  11. #31

    Domyślnie

    ja też robiłem sam, około 140mb bez podmurówki. Jedynie teściu i ojciec pomagali mi przy rozwieszaniu drutów naciągowych i siatki. Nie jest to specjalnie trudne.
    piotr

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monika9744

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pyrzyce
    Kod pocztowy
    74-200
    Posty
    1

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    To jest cena robocizny I to raczej standardowa cena 30zł/mb

    Być może u mnie powinno byc taniej bo przecież nie miałem wylewanej podmurówki ale mam nierówną działkę i każdy słupek jak pisałem bym ustawiany niwelatorem. Inaczej musiałbym zatrudnić dodatkowo geodetę który by przez kilka dni musiał przyjeżdżać i być podczas zalewania słupków.
    Witam. Mam do ogrodzenia 400mb...Jakiej ceny mogę się spodziewać za położenie siatki bez podmurówki? Chodzi mi o cenę za 1 mb- sama robocizna, materiał mój.Proszę o podowiedź, żeby nie zejść na zawał
    Ostatnio edytowane przez monika9744 ; 25-02-2014 o 17:22 Powód: pomyłka

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregor59

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-829
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    ja też robiłem sam, około 140mb bez podmurówki. Jedynie teściu i ojciec pomagali mi przy rozwieszaniu drutów naciągowych i siatki. Nie jest to specjalnie trudne.
    Witam
    Chce zrobic tak samo.
    130mb bez podmorowki
    Ale jak to jest z terenem?
    Czeba przedtem cos wyrownac?
    Czy jakies inny sposob?
    Chodzi o pas na ktorym beda wmurowane slupki.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamil.w

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Lubichowo
    Kod pocztowy
    93-240
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zależy jaki masz teren.Jak wmiare prosty to nie musisz wyrównywać.
    A łatwiej jest zrobic na "Szklanke" niz wykopywac pod "Ławy" a na moje na "szklanke" ładniej wyglada.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Wykonałem ok 25mb (jeden bok mi został do zamknięcia) w dosłownie parę godzin po obejrzeniu 10-minutowego filmiku instruktażowego na youtube.
    Czy masz może namiary na ten filmik?

  16. #36
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor59 Zobacz post
    Witam
    Chce zrobic tak samo.
    130mb bez podmorowki
    Ale jak to jest z terenem?
    Czeba przedtem cos wyrownac?
    Czy jakies inny sposob?
    Chodzi o pas na ktorym beda wmurowane slupki.
    Witam,
    zależy, czy chcesz stawiać ogrodzenie z siatki, czy z paneli. Jeżeli nie chcesz wyrównywać terenu pod ogrodzenie to polecam szczególnie siatki. W ofercie Betafence znajdziejsz siatki zgrzewane Pantanet Family i Pantanet Protect z 20-letnią gwarancją jakości. Takie ogrodzenie naciąga się na słupach. Jeśli różnice w wysokości terenu są niewielkie, siatkę naciągniesz tak, że będzie wyglądała dobrze - w górnej części będzie na tej samej wysokości na całej długości ogrodzenia, natomiast u dołu pozostaną wolne przestrzenie tam, gdzie są obniżenia terenu.

    Natomiast wysokość ogrodzenia z paneli na nierównościach możesz regulować za pomocą słupów - kolejne przęsła montuje się wtedy odpowiednio ok. 10 cm powyżej lub poniżej poprzedniego, usyskując stabilną konstrukcję.

    Instrukcje montażu - również takiego na nierównościach - znajdziesz na ogradzamy.pl

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    candy6699

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-303
    Posty
    36

    Domyślnie

    temat odgrzebuję. jak teraz wygląda ogrodzenie z siatki? robocizna lub robocizna z materiałem? południe Polski. ktoś robił?

  18. #38

    Domyślnie

    Ogrodzenie wprawdzie na północy, ale ...
    140 m siatki powlekanej wysokości 180 cm + słupki to cena ok 4500 pln, jakość nie jest marketowa. Ogrodzenie na głębokiej (70 - 80 cm) betonowej wylewce, robocizna 7000 pln za całość. Czyli robocizna wychodzi ok 50 zł/ metr ogrodzenia. Beton + uzbrojenie + deseczki jeszcze do wykorzystania przy dalszych pracach budowlanych = 5500 pln.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony