dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie Pompa Ciepła mała do grzania ciepłej wody! Zamiast Solara !

    Hej!
    Zastanawiam się nad grzaniem ciepłej wody,Solary drogie więc narzazie odpada
    Buderus robi pompy powietrzne do CWU , cena 7 tyś, zasobnik 290 L z dodatkową wężownicą w środku ,,,,

    Na forum nic nie znalazłem na temat tego rozwiązania a nie wygląda to źle patrząc na cenę i prostotę montażu.Stawiasz i podłączasz.
    COP- 3,5 ! Temp powietrza od 8-35 stopni,może więc stać w kotłowni cały rok!


    A może widzieliście takie pompy z mniejszym zasobnikiem?
    Bo dla 3 osobowej rodzinki to trochę dużo

    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji !

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Osobny układ do grzania c.w.u za 7 kpln ??? - a jaki bedziesz miał system grzania c.o ?? Nie możesz tego połaczyć ?? np gazio - kocioł plus zasobnik , ekogroch plus zasobnik etc ...
    --
    Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Gazu nie mam i nie będę miał, zresztą podłączenie go kosztowało by 3x tyle co ta pompa!
    Będę miał piec na paliwo stałe i podłogowe.Myślałem o Buforze ciepła i grzaniu CWU przepływowo ! Na razie się zastanawiam i biorę pod uwagę wszystkie możliwości!
    Jak bym znalazł za ok. 4-5 tyś taką pompę z zasobnikiem 140 L to już nie głupio wygląda, ta wężownica do pieca jest więc w zimie Pompa tylko by dogrzewała albo w ogóle się nie włączała!

    Palenie w kotle w okresie letnim nie bardzo mi odpowiada, wiem jak to jest bo teraz tak robię

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Dokładnie takie coś mam w planach...
    Bliskich planach...

    Malutka PC propanowa ze skraplaczem wpiętym w bufor.
    Skraplacz też mały. Bufor będzie go "widział" jak piec gazowy, kominek czy grzałę.
    Wielkość bufora bez znaczenia!
    Każdy spasuje.

    Komplet klocków i narzędzi już leży i czeka...
    Jak się wydłuża dobę? Wie ktoś?
    Adam M.

    Solary też będą.... Potem...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ekogroszek też przerabiałem, brudno i wcale nie tanio.Mija się z celem a do tego 7 tyś za kocioł
    Ja kupię dobry za 2,5 tyś!
    Kurczę nie mogę się zdecydować!
    Jeśli Solary znacznie stanieją to ta pompa będzie służyła jako zasobnik bo w tą wężownicę można by je wtedy podpiąć wtedy ,,,

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Solary już staniały - jak ja robiłem kalkulację 3 lata temu to za taką instalację z kolektorami próżniowymi musiałbym wówczas zapłacić ze dwa razy tyle co teraz - wtedy się nie zdecydowałem i grzeję c.w.u gaziem / mam kondensata i zasobnik 120l / .
    Teraz jakbym robił to może byłyby solary ... - chociaż przy moich rachunka za gazio teraz / grzanie c.w.u i kuchenka gazowa / płacę miesięcznie ca 60 pln solary to niezwracalna inwestycja ...
    --
    Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak bym miał gaz z sieci to bym zrobił to samo co Ty!
    Nie mam więc problem niemały.
    Malutka PC propanowa ze skraplaczem wpiętym w bufor.
    Pewnie gotowców nie ma ??

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Komplet gotowców leży wszędzie...
    Tylko to poskładać...
    Problem, to - KIEDY!

    Jak znajdę czas, to podłubię, zrobię i wkleję fotki.
    Adam M.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    To nie był przypadkiem Buderus ??

    Kurcze jak bym znalazł taką pompę ze 140 L zasobnikiem to może bym i nabył ,,,,

    Ciekawy jestem czy w ogóle ktoś tutaj użytkuje to cudeńko

    Jeszcze się nie natknąłem. Dodatkową zaletą jest praktycznie brak montażu bo kolektory wymagają doświadczonego instalatora, sam bym się nie czepił

    A to to stawiasz i grzeje, podejrzewam że niedrogo skoro to PC ,,,

    Tak, będę miał Rekuperator chociaż w kotłowni będzie grawitacja i szczelne pomieszczenie oddzielone od reszty pomieszczeń więc nie przeszkadza,ale w zimie grzał bym wężownicą w zasobniku przez kocioł CO.
    Pompa tylko by dogrzewała i czuwała ,,,

    Myśle że to dobre rozwiązanie ale musiało by kosztowac do 3,5 tyś

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Myślę, że do takiej kwoty, to dałoby się to zrobić...
    Pokończę co muszę i zabieram sie za to.
    Adam M.

  11. #11

    Domyślnie

    Rozważałem zrobienie takiej pompy ze schładzarki do piwa, trzeba tylko zamienić ze sobą parownik i skraplacz. Moce agregatów to 160-400W, czyli dałoby się uzyskać 450 - 1200W mocy grzania. Typowa cena to 500 zł. Najczęściej urządzenie ma obudowę z nierdzewki którą też dałoby się wykorzystać.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Jak znajdę czas, to podłubię, zrobię i wkleję fotki.
    Adam M.
    Adam! Adam!
    *robię falę i dopinguję*

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    To ja też pofaluję! Rozważałem "solar tymi recami robiony" ale jeśli jest jeszcze lepsza alternatywa...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  14. #14

    Domyślnie

    Cześć,
    pompę powietrze-woda można kupić już w granicach 5000 zł razem ze zbiornikiem. Ciekawe jak w porównaniu z solarami wychodzi jej sprawność?
    Napewno nie przeszkadza jej brak słońca i pewnie do ok. 0 C radzi sobie przyzwoicie.
    Pozdrawiam - Daniel

  15. #15

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    2 lata temu widziałem takie coś na targach budowlanych za 5 tyś brutto, wtedy dolar był po 4 zł teraz jest po 2 zł więc dziwnym dla mnie jest ze zdrożało
    Dolar obecnie niestety kosztuje trochę więcej (ponad 3zł).
    Taką pompę ciepła można jedna w cenie ok. 5tys. zł kupić.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no nie wiem... może NJerzy przestał żłopać zimne piwo i skonstuował taką PC??
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18

    Domyślnie

    A ja się cieszę, że odgrzebano stary wątek. Właśnie mnie olśniło, żeby zamiast solarów sprawić sobie właśnie taką pompę. Alternatywą jest u mnie grzanie wody prądem, więc taka pompa wydaje się świetnym rozwiązaniem.

    Czy ktoś kupował ostatnimi czasy takie urządzenie? Zestawy własnoręcznie robione nie wchodza niestety w grę. Czy możecie mi polecić konkretny model? Rodzina 3- osobowa, ale zużywajaca ilości w zasadzie jak 4-osobowa

  19. #19

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze myślę, ale na Allegro tego typu PC chodzą po 3,5kPLN

    http://www.chigo.pl/produkty/powietr...w-prod-37.html


    Czy samemu da się to zrobić taniej? Pytanie do speców: podczas wizyty w Leroy widziałem że najtańsze klimatyzatory kosztują poniżej 1k PLN Czy da się "tymi ręcami" odwrócić ich pracę, żeby wykorzystać do podgrzewania ciepłej wody?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie


    Potrzebny "generator czasu ujemnego".
    Pilnie!
    Ma ktoś do wypożyczenia?!
    Mam to w planach od dawna.
    Generalnie - da się!
    Nie jest aż tak trudne - ze nie możliwe.

    Skąd brać ten wolny czas?

    Adam M.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony