dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk

    Potrzebny "generator czasu ujemnego".
    Pilnie!
    Ma ktoś do wypożyczenia?!
    Mam to w planach od dawna.
    Generalnie - da się!
    Nie jest aż tak trudne - ze nie możliwe.

    Skąd brać ten wolny czas?

    Adam M.
    Zasada duplikacji np.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam

    Pomysł zakupu pompy za 5 tyś po to zeby mieć z niej ciepłą wodę .....kompletnie bez sensu .
    5 tyś zł to 10 lat grzania wody prądem . Kupic cos co zwróci się po 10 latach to chory pomysł w przypadku kiedy sa inne lepsze rozwiązania i o wiele tańsze ,choćby prąd .
    Po 10 latach nie ma pewnosci czy taka pompa nie bedzie sie nadawala na smietnik a znając wszechobecną tandete na rynku urządzeń wszelakiej masci raczej na pewno tak będzie ,więc pieniądze wywalone w błoto . No chyba ze ktos wierzy w teksty sprzedawców .....panie 20 lat gwarancji dajemy .

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Pomysł zakupu pompy za 5 tyś po to zeby mieć z niej ciepłą wodę .....kompletnie bez sensu .
    5 tyś zł to 10 lat grzania wody prądem . Kupic cos co zwróci się po 10 latach to chory pomysł w przypadku kiedy sa inne lepsze rozwiązania i o wiele tańsze ,choćby prąd .
    No to policzmy.
    Załóżmy, że grzejemy tylko w II taryfie. Cena energii 0,30zł/kWh. Za 5000 zł możemy otrzymamy 16 667kWh energii, za pomocą której ogrzejemy od 10 st. C do 55 st. C 318,5m3 wody. Co przy 10 latach daje 87l wody dziennie. Jak dla mnie trochę mało. To wszystko przy założeniu, że przez te 10lat nie będzie żadnych podwyżek cen energii elektrycznej, co jest raczej nierealne, oraz przy 100% sprawności podgrzewania. W obliczeniach nie liczyłem też ceny podgrzewacza (bojlera) min. 80 l, aby można było korzystać wyłącznie z II taryfy.

    Przy małym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę może to być rozwiązanie, przy większym już się nie obroni.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    u mnie nocna jest po 0,26 (zewt) a stawki mamy prawie najwyższe w kraju.
    Czyli wychodzi 19230 kWh

    Ta za 3500 zł wygląda kusząco. Kurde.... Mieszają w głowie
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #25

    Domyślnie

    Witam

    U mnie 24 gr to koszt calkowity z vat i wszystkimi dodatkami . Pamietajmy też że pompa ciepła tez potrzebuje prądu .

    pozdrawiam

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    u mnie nocna jest po 0,26 (zewt) a stawki mamy prawie najwyższe w kraju.
    Czyli wychodzi 19230 kWh

    Ta za 3500 zł wygląda kusząco. Kurde.... Mieszają w głowie
    U mnie (Energa) jest to 0,29414 zł/kWh, ale płacę też abonamet i inne opłaty stałe, dlatego uważam, że podanie ceny 0,30zł/kWh nie jest błędem.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    U mnie 24 gr to koszt calkowity z vat i wszystkimi dodatkami . Pamietajmy też że pompa ciepła tez potrzebuje prądu .
    Odniosłem się tylko do tego co napisałeś :
    5 tyś zł to 10 lat grzania wody prądem

  8. #28

    Domyślnie

    Witam


    O nie nie nie ,abonamentu w to nie mieszajmy . Kazdy dom ,kazde gospodarstwo domowe ma prąd i placi abonament niezaleznie od tego czy masz pompe ciepla czy bojler elektryczny . Wiec abonament nie ma tu nic do rzeczy i nie należy go liczyć w tym przypadku bo i tak go placimy .

  9. #29

    Domyślnie

    Użytkuje ktoś może pompę Chigo? Mój wykonawca wentylacji ma w sprzedaży pompy właśnie tej marki. Koszt modelu KRS-X4.8WF/BL niespełna 5300 PLN netto. Połowę taniej niż solary więc kusi...

  10. #30

    Domyślnie

    I jakby tak jeszcze "zimnełko" (odwrotność ciepełka) które mtaka pompa musi wytwarzać skierować latem do domu ...

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    no nie wiem... może NJerzy przestał żłopać zimne piwo i skonstuował taką PC??
    Nie skonstruowałem ale mocno myślę nad wykorzystaniem klimatyzatora do tego celu - miałbym i klimę i ciepłą wodę ...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Dotychczas nie zajmowałem się specjalnie PCi powietrze-woda, ale temat mnie zainteresował, więc nieco policzyłem sobie. I tak dla założeń mojego domu, zapotrzebowanie na cwu wynosi:

    Sezon zimowy 215 dni, 1672 kWh, przyjąlem COP 2,5, temp. 2C/50C
    Sezon przejściowy i letni, 150 dni, 1167 kWh, przyjąłem COP 3,5, temp. 15C/50C
    Razem 365 dni, 2840 kWh, średni COP 3,06
    Cena PCi powietrze-woda – 4 kzł ( pozostałe elementy, zasobnik, układy hydrauliczne, sterownik bardzo podobnie jak w przypadku solarów ).
    Średnia cena prądu 0,35 zł ( grzejemy nie tylko 100% w taniej taryfie, część zdarzy się w drogiej ).

    Solary ( komplet; panele 2 szt., układ hydrauliczny, sterownik ) ok. 4,5 kzł, pozostałe wspólne jak dla PCi. Sprawność całoroczna solarów – 50% ( optymistycznie, ale realnie ),
    Zwrot kosztów PCi – 6,2 lat, solarów 10,0 lat – liczone w stosunku do grzania cwu tylko prądem.

    Na pierwszy rzut oka PCi wygląda optymistycznie. No i coś tam w ŚE drgnie na korzyść

    P.S.
    Jednostka zewnętrzna wywala chłodniejsze powietrze na zewnątrz,
    Gdyby podłączyć odpowiedniej szerokości rurę ( policzyć opory ) + zwrotnicę, nawet manualną, to można by chłodniejsze powietrze przekserować tam gdzie chcemy.
    Powstają jednak inne problemy; to spory strumień powietrza, izolacja zimą otworu do domu, opory i zaburzenia przepływów + kondensacja wody dla kanałów itd., itp. Ponieważ planuję ogród zimowy, opcja przekserowania strumienia powietrza do niego wydaje się być dobrym pomysłem, czy są jakieś uwagi ?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    u mnie nocna jest po 0,26 (zewt) a stawki mamy prawie najwyższe w kraju.
    Kosztuje 0,2667 zł, ale jest to cena netto jak się dołoży VAT to mamy 0,3254 zł.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  14. #34

    Domyślnie

    gościu01: w swoich obliczeniach masz jeden drobny błąd. za 3,5k PLN dostajesz pompę ciepła z zasobnikiem 150l. Także jakby nie patrzeć okres amortyzacji będzie krótszy.

    adam_mk: jak wpadniesz na pomysł tego "czasowstrzymywacza" to daj instrukcję DIY na forum. Wielu chętnych się na niego znajdzie

    Myślę że jeśli okres zwrotu wynosi 5 lat to jest sens w to wchodzić. Zapewne jest to produkt wyprodukowany przez PRC, więc z jego trwałością może być różnie. Może te 10 lat pociągnie.

    Ktoś coś więcej słyszał o tym dofinansowaniu zakupu? Natknąłem się na jakieś info w TV, ale potem już nie drążyłem tematu.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Cytat Napisał coulignon
    u mnie nocna jest po 0,26 (zewt) a stawki mamy prawie najwyższe w kraju.
    Kosztuje 0,2667 zł, ale jest to cena netto jak się dołoży VAT to mamy 0,3254 zł.

    aaaaaaaaa!!!!!



    Mea culpa.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja w tym roku za ogrzewanie CWU prądem zapłacę ponad 1500 zł.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Cytat Napisał coulignon
    u mnie nocna jest po 0,26 (zewt) a stawki mamy prawie najwyższe w kraju.
    Kosztuje 0,2667 zł, ale jest to cena netto jak się dołoży VAT to mamy 0,3254 zł.
    A już myślałem, że u mnie tak drogo (Energa - 0,29414 zł/kWh brutto) .

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenji
    za 3,5k PLN dostajesz pompę ciepła z zasobnikiem 150l.
    Kenji, o jakiej konkretnie pompie piszesz? Najmniejszy zasobnik w Chigo to 100l, potem już tylko 200. A tylko Chigo za 3,5k PLN znalazłam.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Ja w tym roku za ogrzewanie CWU prądem zapłacę ponad 1500 zł.
    rzecz w tym, że w projekcie koszt cwu dawno przekroczył u mnie koszty ogrzewania i coś muszę z tym zrobić.

    pomysl 1. wszystko na glikolowej PCi z DZ ,
    pomysł 2. ogrzewanie prąd + coś do cwu (?).

    Skłaniam się do pomysłu nr 2.
    Prostsze, tańsze i szybsze wykonanie. Koszty instalacji i użytkowania w czasie podobne.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał coffee
    Cytat Napisał kenji
    za 3,5k PLN dostajesz pompę ciepła z zasobnikiem 150l.
    Kenji, o jakiej konkretnie pompie piszesz? Najmniejszy zasobnik w Chigo to 100l, potem już tylko 200. A tylko Chigo za 3,5k PLN znalazłam.
    Miałem na myślą tą ofertę:

    http://www.allegro.pl/item686165584_...pla_chigo.html

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony