dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Balustrada drewniana do schodów wewnętrzna - pomocy!

    Parę miesięcy temu, przegladałam tematy ze schodami i balustardami.
    Trafiłam na jedno zdjęcia idealnej dla mnie balustradu.
    I co zrobiłam - nie zapamiętałam nigdzie linka ani tego zdjęcia .
    Mam ochotę strzelić sobie w łep!
    Od dwóch tygodni przeglądam wszytskie wątki nawet nie do końca związane, żeby odnaleźć to zdjęcie i nic.
    BŁAGAM POMÓŻCIE!

    Była to prosta balustrada z pionowymi tralkami, bez rzadnych udziwnień, dość nowoczesna. Koloru średnie drewno naturalne (nie znam się na drewnie więc nie wiem jakie to było może orzech, dąb, buk). Nie mogę sobie jednak przypomnieć dokładnie szczegółów wykonania, a inne które ogladam nie podobają mi sie tak do końca.

    Jeśli dobrze pamiętam zdjęcie nie pokazywało całej balustrady tylko jej narożnik na górnym piętrze i troche balustrady w obie strony.

    Prosze może ktoś ma to zdjęcie, balustradę lub inne podobne do tego.
    pomożecie?
    Miałeś kontakt z kleszczem - zobacz koniecznie! www.borelioza.org

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    może w tym wątku
    tutaj

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    pewnie nie u nas widziałaś ale nasza raczej prosta więc może się zdjęcia przydadzą










  4. #4
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    My na schody betonowe też szukamy wykonawcy balustrad, pierwotnie myśleliśmy nad drewnianymi giętymi na poręczach ale ceny z kosmosu, obecnie raczej skłaniamy się ku metalowym kutym - ale ceny też powalają. Na bliźniak 165m2 balustrada z poręczą z parteru na piętro i z piętra na poddasze (wiem że bez podania wymiarów ceny niewiele powiedzą, ale chwilowo ich nie pamiętam), balustrady kute z drewnianymi poręczami (dąb) wyceniono jak poniżej (Pracownia Schodów Pazura, wawa, przykład poniżej).



    WARIANT I ("poręcz przerywana")
    * balustrada kuta ok 6mb (wzór wg ustaleń w czasie pomiarów) - 15000,00 PLN + 7% VAT
    * pochwyt z drewna dębowego w klasie natur - 5200,00 PLN + 7 % VAT
    __________________________________________________ ________________________
    Łącznie wariant I: 20200,00 PLN + 7% VAT

    WARIANT II ("poręcz ciągła")
    * balustrada kuta ok 7,5mb (wzór wg ustaleń w czasie pomiarów) - 20000,00 PLN + 7% VAT
    * pochwyt z drewna dębowego w klasie natur - 7200,00 PLN + 7 % VAT
    __________________________________________________ ________________________
    Łącznie wariant I: 27200,00 PLN + 7% VAT

    swoją drogą czekając na ofertę, po spotkaniu u Pazury i po wymiarach, spodziewałem się cen w przedziale 15-20 tys...........

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie


    A ja się umówiłam na pomiar i wycenę z dwoma takimi producentami

    Chyba po usłyszeniu wyceny będę musiała ich odprawić, ale przynajmniej nie padnę martwym bykiem z wrażenia, bo już mnie uświadomiliście i zdążę do tego czasu ochłonąć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olkalybowa
    może w tym wątku
    tutaj

    niestety nie
    jest to najlepszy watek, ale tam tego zdjęcia nie ma (już ze 100 razy go przeglądałam mając nadzieję że jednak się tam ukryło)

    Dzięki za pomoc
    Miałeś kontakt z kleszczem - zobacz koniecznie! www.borelioza.org

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika $ Seba
    pewnie nie u nas widziałaś ale nasza raczej prosta więc może się zdjęcia przydadzą
    Faktycznie waszej balustrady do tej pory nie widziałam, ale bardzo mi się podoba. Bedzie chyba nasza inspiracją!(nie macie nic przeciwko?)

    dzieki!
    Miałeś kontakt z kleszczem - zobacz koniecznie! www.borelioza.org

  8. #8

    Domyślnie

    Henku_wawa, cieszynianka,

    my wczoraj dogadalismy się ze stolarzem, że za obłożenie schodów betonowych jesionem, balustrada, wykończenia przy scianie, spocznik itd weźmie ok 8,5 tys.
    Miałeś kontakt z kleszczem - zobacz koniecznie! www.borelioza.org

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ja też mam podobną balustradę z drewna, ale tralki nie są w przekroju prostokątne, tylko toczone a na środku są najgrubsze.
    Drewno dąb bejcowany pod kolor drzwi (POLSKONE model Quatro kolor Cappucino fornir limba)

    Z


    Wykonywał je ten stolarz (dużo ma zdjęć na stronie), więc może coś Ci się spodoba: www.stolmar.com

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dabell
    Ja też mam podobną balustradę z drewna, ale tralki nie są w przekroju prostokątne, tylko toczone a na środku są najgrubsze.
    Drewno dąb bejcowany pod kolor drzwi (POLSKONE model Quatro kolor Cappucino fornir limba)

    Wykonywał je ten stolarz (dużo ma zdjęć na stronie), więc może coś Ci się spodoba: www.stolmar.com
    śliczne schody!
    my sobie jednak, jakoś na kanciasto wszystko obmyśliliśmy.
    Miałeś kontakt z kleszczem - zobacz koniecznie! www.borelioza.org

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wera13
    Henku_wawa, cieszynianka,

    my wczoraj dogadalismy się ze stolarzem, że za obłożenie schodów betonowych jesionem, balustrada, wykończenia przy scianie, spocznik itd weźmie ok 8,5 tys.
    Dzięki za informację.
    U mnie jednak muszą być poręcze metalowe, bo dół cały w płytkach, schody i korytarz na górze też wypłytkowany, więc taka drewniana (przepiękna na zdjęciach powyżej) pasowałaby jak pięść do nosa

  12. #12
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Chciałbym jeszcze pociągnąć wątek balustrad kutych do schodów wewnętrznych, czy do obłożenia pochwytów drewnem czy też bez takiego obłożenia. Znalazłem kilka pracowni w moim rejonie, wszystkie oferują balustrady KUTE (tak przynajmniej je nazywają). Po lekturze wątku http://forum.muratordom.pl/bramy-i-p...my,t127590.htm (pojawiła się tam sugestia jednego z użytkowników, dotycząca co prawda bram, ale myślę że można ją odnieść też do balustrad, że to czy kupione w Castoramie, czy u kowala to taka sama wytrzymałość - ponieważ i tak nie są ręcznie robione, a "z gotowych elementów które można kupić i samemu pospawać, jak ktoś ma do tego smykałkę". Ciekawe czy to prawda? Czy jeśli sągotowe z prefabrykatów, to czy warto przepłacać? Czy wytrzymałość balustrad od kowala jest warta tych pieniędzy? Czy takie balustrady są wytrzymałe? Czy jeśli dziecko stanie na takiej kutej "kwiecistej" balustradzie i zechce się pohuśtać to czy ona wytrzyma (nie pęknie - może nie, ale czy się nie odkształci - wątpię). Czy taka balustrada się nie chwieje?

    itp...... może ktoś ma i podzieli się doświadczeniem.

    Kilka linków:
    http://www.pazura.com.pl/balustrady.html
    http://www.gutstal.com/balustradywew.htm
    http://www.kowart.waw.pl/strona.php?25115
    http://forum.muratordom.pl/ogrodzeni...te,t135717.htm (jest też na allegro)
    http://www.kute.com.pl/prod.php?co=porecze
    http://www.stalplast.pl/php/stalplas...=m05&tresc=g01
    http://www.kowalstwobalustrady.pl/produkty.php?dzial=1

    Interesuje mnie jeszcze czy cena 700-1200 zł za m2 (w zależności od wzoru) jest zasadna... biorąc pod uwagę wątek castoramy?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek7s

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nasze są proste - może będą pomocne zdjęcia ...












Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony