dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Parapety wewnetrzne - montaz

    Moi drodzy,
    wiem temat byl walkowany wiele razy...
    Jestem kolejna ofiara ktora kiedys znalazla odpowiedni temat, ale nigdzie nie zapisalem linku...
    problem w tym ze mam noz na gardle bo niedlugo odbiore parapety do domu i musze je sam osadzic. Czasu mam niewiele i chce to zrobic w miare sprawnie... Byl jeden temat gdzie Dwoch Fachowcow sprzeczalo sie o to czy lepiej montowac na pianke czy klej.
    Ja mam zamowione parapety z aglomarmuru 2 cm grubosci. Dlugosci sa rozne... od 145 cm po az 225 cm. szerokosc 44 cm, bo zamowilem takie by licowaly sie z grzejnikami... Na poddaszu nie ma problemu - powierzchnia jest z bloczka, ale na parterze mam porotherm - od gory jest "kratownica" i obawiam sie ze zaprawa - klej bedzie wpadac...

    Wszelakie linki, porady BARDZO mile widziane i z gory dziekuje!

    Wasz Rico

  2. #2

    Domyślnie

    Moje dębowe parapety tez sa zamontowane na porotermie, na piankę.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, dzieki za odpowiedz.
    A duzo masz tej pianki? Chodzi mi o grubosc?
    Z tego co pamietam, parapet ma byc osadzony pod oknem - podpierac je, wypoziomowany (spadek do pokoju) parapet najlepiej zaklinowac od gory by sie nie wybrzuszyl pod wplywem pianki.
    Poziomowany jest na klinach. Te kliny sie wyciaga? Z przodu - da sie zrobic ale z tylu?

    Pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    z tego co slyszalam w miejscu gdzie biezemy parapety- raczej odradzaja klejenie na pianke, bo kamien moze peknac

    nam doradzali na klej

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Ja montowałem na klej i jestem z tego rozwiązania zadowolony. Jeśli chodzi o kratownice porotermu to możesz ja zapchac zaprawa murarską lub inną cementową - zrobić troche gęstsza, żeby za duzo nie powpadało i zapchać od góry pustak, po wyschnięcu montowac parapety.

  7. #7
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta1210
    z tego co slyszalam w miejscu gdzie biezemy parapety- raczej odradzaja klejenie na pianke, bo kamien moze peknac
    myślę, że pianka nie jest ryzykowna
    Cytat Napisał dzióbek
    tutaj też piszą o piance

  8. #8

    Domyślnie

    parapet ma byc osadzony pod oknem - podpierac je
    - not to ciekawostka ..... a jak nie będzie pod oknem to co się z oknem dzieje ... ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony