dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie pianka poliuretanowa - czym to się czyści? POMOCY

    Witajcie, szukam pomocy. Może ktoś wie czym się czyści piankę poliuretanową z malowanych drzwi tak by nie uszkodzić lakieru-farby? Drzwi są drewniane CAL-a.
    Będę wdzięczna za rady.
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Są specjalne czyściki do pianek (w spray'u)

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Są specjalne czyściki do pianek (w spray'u)
    pu remover soudala

    http://www.soudal.pl/index.php?menu=aktualnosci&id=48
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc. Forum to nieprzebrane źródło wiedzy wszelakiej. Czy ten preparat można stosować również na pomalowane drewno?
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał thinking
    Wielkie dzięki za pomoc. Forum to nieprzebrane źródło wiedzy wszelakiej. Czy ten preparat można stosować również na pomalowane drewno?
    zawsze trzeba zrobic próbe w niewidocznym miejscu
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Rezi, napiszę jak się powiodła "operacja czyszczenie drzwi"
    Kamień spadł mi z serca (a właściwie dopiero spadnie jak sie uda) Patrząc na te drzwi widzę tylko tą plamę!!! Jeszcze raz dziękuję
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Jak obiecałam tak donoszę, choć wieści mam niezbyt pocieszające .
    Pianki PU z lakierowanego drewna NIE DA SIĘ USUNĄĆ!
    Wypróbowałam wszelkie metody, ale nie zdały egzaminu.
    Trzeba skrobać, szlifować, sprowadzić ten sam lakier - bejcę z fabryki i felerną część drzwi pomalować ponownie! To tyle doniesień z pola walki.
    Pozdrawiam wszystkich mających ten sam problem.
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Zależy od lakieru - na jednych ten soudal rozpuścił mi także lakier a na innych nie

  9. #9

    Domyślnie

    jak pianka już stwardnieje to czyścik jej nie ruszy - to działa tylko na świeżą piankę

  10. #10

    Domyślnie

    Dokladnie tak.
    Ten srodek dziala na swieza pianke,zaschnieta usunac mechanicznie.
    Tak jest napisane na piance w"instukcji obslugi".

  11. #11

    Domyślnie

    Hmmm, producent podaje:

    PU-REMOVER
    PREPARAT DO USUWANIA UTWARDZONEJ PIANKI PU

    Soudal wprowadza do swojej oferty produkt szczególnie wyczekiwany przez klientów – preparat do usuwania utwardzonej pianki poliuretanowej z futryn, ościeżnic i innych powierzchni. Produkt może być stosowany na aluminium, PCV oraz innych nieporowatych podłożach. Dzięki konsystencji pasty da się go precyzyjnie aplikować na zanieczyszczonych miejscach. Opakowanie zawiera pędzelek i szpatułkę do usuwania rozpuszczonej pianki. Starannie dobrana mieszanina rozpuszczalników i plastyfikatorów jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego.

    Czyżby kłamali?

    Albo raczej pomyliliście z tym:

    Płyn czyszczący do pianki żółty 150 ml

    Gotowy do użycia preparat w aerozolu przeznaczony do czyszczenia pianki poliuretanowej. Zawiera mieszaninę rozpuszczalników. Na niektórych powierzchniach może wywoływać plamy lub zmatowienia. Zalecamy zrobienie próby.

    Zastosowanie:

    * usuwanie plam z nieutwardzonej pianki poliuretanowej
    * czyszczenie zaworu puszki

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Ja też mam z tym problem na oknie na ramie. Pianka jest już utwardzona, zerwałem ale taka jakby warstwa została pianki i nie mam pojęcia czym to usun ąć .

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    jak pianka już stwardnieje to czyścik jej nie ruszy - to działa tylko na świeżą piankę
    Ten soudal rusza- sprawdzone doświadczalnie. jest to w postaci gęstej pasty z pędzelkiem i plastikową skrobaczką. Smaruje się zaschniętą piankę i czeka kilkanaście minut. Ponieważ jest to "jadowite" siłą rzeczy rozpuszcza lakier poliuretanowy i na ogół zwykły rozpuszczalnikowy też. Zmywałem z ram okien PCV w okleinie -usuwa bez bez śladu tak że tu mogę polecić

  14. #14

    Domyślnie Re: pianka poliuretanowa - czym to się czyści? POMOCY

    Nie testowałem, ale może trzeba podgrzać (suszarką, opalarką) aż zmięknie a potem ściereczką zetrzeć?

    Jutro potestuję, sprawdzę też czy urządzenie parowe to rusza.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  15. #15

    Domyślnie Re: pianka poliuretanowa - czym to się czyści? POMOCY

    Cytat Napisał nom
    Nie testowałem, ale może trzeba podgrzać (suszarką, opalarką) aż zmięknie a potem ściereczką zetrzeć?

    Jutro potestuję, sprawdzę też czy urządzenie parowe to rusza.
    Ad 1 Nie proponowałbym
    Ad 2 Wątpie.
    Jeśli już mechanicznie to papier ścierny wodny bardzo drobny np 1500 a potem 2000-2500 aby wypolerować.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W Angli sa dostepne chusteczki "Wonder wipes" firmy Ever Build- usuwaja pianke, olej, klej i wiele innych specyfikow.
    Wlasnie dzieki nim usunalem pianke montazowa z szyb.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #17

    Domyślnie

    Należy stosować taśmę malarską (najlepiej szeroką). Pierwsze drzwi też pobrudziłem pianką, ale kolejne zabezpieczyłem taśmą i poczekałem, aż całkiem wyschnie. Niestety, każdy uczy się na swoich błędach...

  18. #18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony