dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie Domek holenderski

    Tak sobie pomyślałem, że może warto rozważyć zamieszkanie na jakiś czas w domku holenderskim.

    Czy ktoś, kto miał jakieś doświadczenia na ten temat (tzn. mieszkał w takim domku, albo rozmawiał z kimś, kto w nim mieszkał albo był raz czy dwa w takim domku), mógłby się wypowiedzieć?

    Na całym forum hasło "domki holenderskie" pojawia się raz, i trochę mnie to dziwi...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #2

    Domyślnie

    Mieszkałem, budowałem, nadzorowałem i ...........mieszkam , buduję, nadzoruję polskie domki, domy i budowle.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Czy powinienem był napisać, czym są domki holenderskie?

    http://www.allegro.pl/search.php?str...ek+holenderski
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Nasz znajomy ma taki domek .Jest zadowolony

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Patrz pan cholera, po 2 latach walki z wykonawcami zwanej niesłusznie "budową" (bo sama budowa trwała może ze 4 miesiące) skłonny byłbym kupić 2 takie, połączyć a resztę niewydanej w ten sposób kasy przepić na Balearach
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  6. #6

    Domyślnie

    w Anglii widziałam, stoja sobie i maja sie dobrze. Ja mam doświadczenie tylko z przyczepą kempingową, która na dzialce stoi kilka lat. Mimo, że była w dobrym stanie, to kolejne sezony sprawiły, że ścianki "rozłażą się" od wewnątrz a różnica temperatur- w gorący dzień upał i duchota a nocą zimno- nie jest przyjemna. Moze te domki holenderskie są jakoś lepiej ocieplone. Bo jak nie to nie polecam do mieszkania, chyba, że zamiast namiotu - to tak. Duuużo większy komfort.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    No właśnie tak się zastanawiam, jak są one ocieplone...

    Wahania temperatur to nic dziwnego, bo przecież to nie ma żadnej masy do akumulowania ciepła...

    Strasznie mi się podobają te z "kominkiem". Szkoda, że ten kominek to jest gazowy a nie na drewno. Ciekawe, czy da się przerobić...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Poczytałam sobie trochę na temat domków holenderskich, bo też rozważam taką opcję na czas budowy ( www.auriva.pl). Otóż podobno te domki są "przygotowane" do temperatur do -5 stopni i sprzedawcy zalecają ocieplić je warstwą wełny, aby spełniały wymogi dla waruków polskich.
    Pozdrawiam, Mirella
    Buduj w parze z naturą...

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu, ale jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia (np. wakacje) z takimi domkami, będę wdzięczny za jakiekolwiek info:
    1. Jak to cudo się zachowuje się podczas parodniowego deszczu (wilgoć) ? Teoretycznie powinno być dobrze, bo cała Anglia jest tym usiana, ale wolę dopytać.
    2. To samo, ale w czasie długotrwałych upałów (duchota) ?

    Przy okazji, może ktoś również podpowie; bez pozwolenia można postawić budynek gospodarczy do 25m2 w ilości dwa na każde 500 m2 działki.

    Czy dobrze wobec tego qmbinuję: domek holenderski rzędu 3x8m mogę "obudować" budynkiem gospodarczym w postaci altany i przy tej altanie postawić jako ganek drugą taką altanę ?

    PS: Domek ma być używany w okresie IV - IX, głównie w weekendy.
    Nie chcę nic budować, bo nie mam zamiaru użerać się z urzędasami, a za parę lat przyjąć jeszcze dzielnie na klatę katastrat, bo w końcu kiedyś to wprowadzą.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bakier_1944

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał szosza Zobacz post
    (...)

    Przy okazji, może ktoś również podpowie; bez pozwolenia można postawić budynek gospodarczy do 25m2 w ilości dwa na każde 500 m2 działki.

    Czy dobrze wobec tego qmbinuję: domek holenderski rzędu 3x8m mogę "obudować" budynkiem gospodarczym w postaci altany i przy tej altanie postawić jako ganek drugą taką altanę ?

    PS: Domek ma być używany w okresie IV - IX, głównie w weekendy.
    .
    Trochę czasu minęło od tego posta. A ja mam dokładnie takie samo pytanie: domek 8x3m zabudować i zgłosić jako budynek gospodarczy. Do tego dobudować taras i zgłosić jako altanę. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem w takim scenariuszu?

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    podroznik558

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    20-203
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    taki domek to bardzo fajna sprawa i jak najbardziej można w nim śmiało mieszkać jest to fajna alternatywa i wcale nie jest w nim niewygodnie wręcz przeciwnie. Do tego są dużo mniejsze koszty utrzymania My taki domek kupiliśmy tu holidaysport.pl/search/Domki-Holenderskie-Caloroczne/?category=7 i znaleźliśmy na prawdę fajną ofertę

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał podroznik558 Zobacz post
    witam
    taki domek to bardzo fajna sprawa i jak najbardziej można w nim śmiało mieszkać jest to fajna alternatywa i wcale nie jest w nim niewygodnie wręcz przeciwnie. Do tego są dużo mniejsze koszty utrzymania My taki domek kupiliśmy tu holidaysport.pl/search/Domki-Holenderskie-Caloroczne/?category=7 i znaleźliśmy na prawdę fajną ofertę
    Reklama widać dźwignią handlu.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał podroznik558 Zobacz post
    witam
    taki domek to bardzo fajna sprawa i jak najbardziej można w nim śmiało mieszkać jest to fajna alternatywa i wcale nie jest w nim niewygodnie wręcz przeciwnie. Do tego są dużo mniejsze koszty utrzymania My taki domek kupiliśmy tu holidaysport.pl/search/Domki-Holenderskie-Caloroczne/?category=7 i znaleźliśmy na prawdę fajną ofertę
    REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU. Nic dodać nic ująć.

  14. #14

    Domyślnie

    U nas na działkach rekreacyjnych Ci którzy zakupili takie domki mieli duże problemy z urzędasami.Wyratowali się Ci z domkami do 25 m którzy zgłosili wczesniej budowę domku gospodarczego.Pozostali wywozili domki do rolników i starali się o pozwolenie na budowę i robili potrzebną dokumentację jak przy budowie.
    Trzeba mieć tego świadomość przed zakupem takiego domku.Każdy myślał że ma woz Drzymały i będzie ok ale urzędnicy mają swoje przepisy.Przesunięcie domku na kołach nic nie dało.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU. Nic dodać nic ująć.
    Dlatego właśnie warto przeczytać neutralną opinię na temat tych domków
    http://kb.pl/teksty/2015/02/24/domki...za-zastosowan/

  16. #16

    Domyślnie

    Anglia nie ma holenderskich chyba że jakiś konkretny region? Bardziej całe Stany

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał szosza
    Nie chcę nic budować, bo nie mam zamiaru użerać się z urzędasami, a za parę lat przyjąć jeszcze dzielnie na klatę katastrat, bo w końcu kiedyś to wprowadzą.
    Chciałbym zobaczyć ten rząd co wprowadza kataster. Upada niezwykle szybko. Chyba że podstępnie:
    1. Zamienią podatek gruntowy i ten od nieruchomości na niski podatek katastralny.
    2. Potem już swobodnie go sobie podwyższą do 2 % wartości, i tak postawisz dom za 0,5 mln, rocznie zapłacisz 10 000 podatku czyli po 50 latach drugą wartość oczywiście, wszystko w świetle, q...a prawa. Tylko za co płacić temu kretyńskiemu państwu takie pieniądze?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_w
    ...Chciałbym zobaczyć ten rząd co wprowadza kataster. Upada niezwykle szybko. Chyba że podstępnie..... Tylko za co płacić temu kretyńskiemu państwu takie pieniądze?
    Niestety zobaczysz. Uzasadnią to koniecznością dostosowania do standardów unijnych, albo coś na kształt i podobieństwo i "po ptokach".

    Sorry, ale nie o to pytałem

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cząstka

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    mam pytanie czy domek holenderski mzna postawic bez urzędowych zgód i innych formalności na działce budowlanej ? mamy działke w górach narazie nie mamy widoków na budowe domu to chociaz chcielibyśmy powakacjować sobie w holendrze

  20. #20

    Domyślnie

    Możesz. To ma status przyczepy kempingowej.

    I obij to deskami, bo wszystkie owce z gór pouciekają

    PS; Przebywałeś w tym cudzie techniki jakąś dłuższą chwilę ? Możesz coś podpowiedzieć ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony