dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał podroznik558 Zobacz post
    witam
    taki domek to bardzo fajna sprawa i jak najbardziej można w nim śmiało mieszkać jest to fajna alternatywa i wcale nie jest w nim niewygodnie wręcz przeciwnie. Do tego są dużo mniejsze koszty utrzymania My taki domek kupiliśmy tu holidaysport.pl/search/Domki-Holenderskie-Caloroczne/?category=7 i znaleźliśmy na prawdę fajną ofertę
    REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU. Nic dodać nic ująć.

  2. #22

    Domyślnie

    U nas na działkach rekreacyjnych Ci którzy zakupili takie domki mieli duże problemy z urzędasami.Wyratowali się Ci z domkami do 25 m którzy zgłosili wczesniej budowę domku gospodarczego.Pozostali wywozili domki do rolników i starali się o pozwolenie na budowę i robili potrzebną dokumentację jak przy budowie.
    Trzeba mieć tego świadomość przed zakupem takiego domku.Każdy myślał że ma woz Drzymały i będzie ok ale urzędnicy mają swoje przepisy.Przesunięcie domku na kołach nic nie dało.

  3. #23

    Domyślnie

    A jak dokłądnie wygląda budowa domujeśli chodzi o taki domek holenderski? Jest drożej niż normalnie? Taniej? Jestem zielony w temacie, prosze o odpowiedzi...
    Ostatnio edytowane przez Ratoman ; 13-05-2015 o 15:34

  4. #24

    Domyślnie

    Ja również przyłącze się do pytania. Jestem zainteresowany takim domkiem ale nic nie wiem, a chciałbym mieć informacje od kogoś kto ma o tym pojęcie.

  5. #25

    Domyślnie

    ...ja z małżonką mamy od dwóch sezonów taką holenderkę i jesteśmy zadowoleni oczywiście w zimie w tym się mieszkać nie da no chyba że się ociepli, wymieni okna, zrobi porządne ogrzewanie itd. ale jak noce są już na "plusie" to można się podgrzać kominkiem, czy grzejnikiem elektrycznym i jest naprawdę świetnie, prawnie to jest to trochę niejasne bo firmy sprzedają ludzie kupują a urzędy mówią że niewolno, bo trzeba projekt, pozwolenie na budowę i takie tam duperele a przecież ten "domek" to tak jak przyczepa kempingowa po prostu wprowadzasz na działkę podłączasz do "mediów" buteleczkę do lodówki i gotowe, to się kupuje bez żadnych projektów (to jest gotowy wyrób fabryczny jak samochód czy przyczepa kempingowa) i niema mowy o żadnej budowie więc poco pozwolenie na budowę?
    Interpretacje urzędnicze przepisów są różne raz śmieszne raz absurdalne jak widać a tak naprawdę to niema odpowiednich przepisów i co „ambitniejszy” urzędnik jeśli chce zabłysnąć to może namieszać, że nawet Sądy ferują absurdalne wyroki a przecież świat produkuje takie „domki” dla wygody i uciech użytkowników, ale jak widać myśmy nie dorośliśmy jeszcze do tego.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarek whisky

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-505
    Posty
    47

    Domyślnie

    tzw domek holenderski jest obiektem tymczasowym oraz obiektem nie powiazanym stale z gruntem ... podobnie jak namiot czy barak budowlany ...nie jest natomiast zadna przyczepa kempingowa bo nie jest zarejestrowany i nie moze sie poruszac po drodze

  7. #27

    Domyślnie

    ...porównując ten "domek" do samochodu, przyczepy kempingowej nie mam na myśli ciągania tego na wakacje tylko potraktowałem jako podobny "wyrób" i sprzedawany bez żadnych projektów bo jest to gotowy do użytku, korzystania "wyrób" a sama rejestracja w tym przypadku jest zbędna i niemająca nic wspólnego z tematem bo przecież nikt tym niema zamiaru poruszać się po drogach choć skoro transportują to pewnie byłoby można, a co to znaczy jest obiektem tymczasowym? to takie bleblanie przecież "wszystko" można nazwać obiektem a dlaczego tymczasowym? przecież wszystko w zasadzie jest tymczasowe no chyba że wieczne pióro czy potępienie, a gdybyśmy postawili na działce niezarejestrowaną przyczepę kempingową to to już nie będzie przyczepa kempingowa tylko obiekt tymczasowy i będziemy musieli ja ciągać po działce co 120 dni jak mówi prawo i urzędnik wyrazi zgodę? to absurd prawo jest błędnie skonstruowane że pozwala na takie nijakie wykładnie zresztą w nie tylko tym przypadku.

    Pozdrawiam

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał krzycho* Zobacz post
    a co to znaczy jest obiektem tymczasowym? to takie bleblanie przecież "wszystko" można nazwać obiektem a dlaczego tymczasowym? przecież wszystko w zasadzie jest tymczasowe
    http://www.gunb.gov.pl/dziala/pliki/ws070513.pdf

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez borge ; 10-04-2015 o 07:35

  9. #29

    Domyślnie

    .....niczego to nie wnosi do tego co pisałem, dalej twierdzę że jest to zwykłe bleble, w temacie tego "domku" niema mowy o budowie to jest podobnie do postawienia powiedzmy jakiegoś autokaru (kampera) bez rejestracji bo nie mam ochoty jeździć niech sobie stoi i już, co ma do tego budowa? obiektem letniskowym też nie jest bo chociażby fundamentów nie posiadają:
    "Obiekty letniskowe, które są trwale związane z gruntem, wydzielone z przestrzeni za pomocą
    przegród budowlanych oraz posiadają fundamenty i dach, w świetle art. 3 pkt 2 ustawy - Prawo
    budowlane, należy uznać za budynki. Domki letniskowe, zgodnie z Załącznikiem do ustawy Prawo
    budowlane, zostały zaliczone do III Kategorii - tj. innych niewielkich budynków. Budowa domków
    letniskowych, stosownie do art. 28 ust. 1 ww. ustawy, wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na
    budowę, ponieważ nie została wymieniona w art. 29-31 ww. ustawy."
    i dalej bleblanie, masło maślane tymczasowy, letniskowy, kontener, trwałość techniczna, przeniesienie?:
    "Natomiast za tymczasowe obiekty budowlane należy uznać te obiekty letniskowe, które są przeznaczone do czasowego użytkowania w okresie krótszym od ich trwałości technicznej, przewidziane do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki albo są nietrwale związane z gruntem, jak
    np. barakowozy, czy obiekty kontenerowe (zob. art. 3 pkt 5 ustawy - Prawo budowlane). Zgodnie z art.
    29 ust. 1 pkt 12 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 1 ustawy - Prawo budowlane, budowa tymczasowych
    obiektów budowlanych niepołączonych trwale z gruntem przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia
    w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później niż
    przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu nie wymaga uzyskania
    pozwolenia na budowę, lecz jedynie dokonania zgłoszenia."
    ja w dalszym ciągu twierdzę postawiłem niech sobie stoi i nie w czasie krótszym (jakie przeniesienie tak sobie można określić barakowóz jak szef postawił dla robotników przy drodze) czy trwałości (to nie kiełbasa terminu przydatności niema jak się dbasie tak się masie może nawet mnie przeżyje), tylko ma stać tyle ile ja uważam bo to jest moja działka (a jak prawo jest nie halo to trza go zmienić nie bleblać i mieszać ludziom, prawo ma być dla naszego dobra nie szkody) i wara od tego co moje, jak ostatnio rzekł Prezydent do Narodu (względem Sądów).

    Pozdrawiam serdecznie

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU. Nic dodać nic ująć.
    Dlatego właśnie warto przeczytać neutralną opinię na temat tych domków
    http://kb.pl/teksty/2015/02/24/domki...za-zastosowan/

  11. #31
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    Kurcze tyle opnii, że aż nie wiem co o tym sądzić

  12. #32

    Domyślnie

    Moi dziadkowie kupili sobie coś takiego na działkę. Są bardzo zadowoleni.
    Jest tanie, masz wszystko co potrzeba. Dodatkowo mały ganek - taka altanka, tak, że można sobie obiad zjeść na świeżym powietrzu.

  13. #33

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto w coś takiego zainwestować. Nawet jeśli miałby to być domek letniskowy to warto pamiętać że ceny wszelkich tego typu budynków zawsze idą w górę
    Zapraszam na mojego bloga:
    https://agdrtvdlakazdego.wordpress.com/

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Korimorfa

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witajcie Mirki!
    Jestem nowa na forum, ale zaglądam tutaj od długiego czasu. Nie chcę narażać się forumowiczom i zakładać nowego wątku a jako iż znalazłam z tematem mnie dotyczącym, pozwole się podpiąć i odświeżyć temat.
    W zeszłym tygodniu stałam się szczęśliwą posiadaczką działki o wymiarach ponad 2 tys. m2.
    O domkach holenderskich temat wałkuje już bardzo długo aż głowa boli.
    Planuje , a raczej postanowiłam zaryzykować w tą przygodę i zamieszkać w takim holendrze. Ba! Nawet byłam i oglądałam na kilku placach takie cuda. Oczywiście temat nurtujący mnie to ogrzewanie. Mam zamiar postawić taki domek na normalnym fundamencie. Wiem, że należy od dołu ocieplić wszelkie instalacje. Na działce bedzie prąd i woda. Oraz oczywiście szambo. Domek planuje obudować w pieknym, drewnianym stylu wraz z tarasem tak jak na zdjęciu:
    Https://imageshack.com/i/ploba0Cuj
    Domek będzie ocieplony między ścianą wewnętrzną a drewnianą obudową. Jeszcze nie wiem jakim materiałem czy wełną czy czymś cieplejszym.
    Moje pytanie rodzi się takie czy wśród forumowiczów i osób udzielających się w tym wątku są osoby które zrealizowaly swoje plany dotyczące mieszkania w takim domku ? Mogłyby podzielić się wrażeniami i doświadczeniem?
    Ogrzewanie gazowe odpada, raz że się boję a dwa nie ma jak pociągnąć go obecnie na działkę. Myślałam o elekteycznym ogrzewaniu podłogowym ew. Jakieś grzejniki elektryczne. Docelowo mają w tym domku mieszkać dwie osoby pracujące bardzo dużo, dlatego zużycie nie będzie jakies ogromne. Również interesuje mnie prawo budowlane. Choć wiem, że z odpowiedziami w tej dziedzinie może być ciężko... chciałabym postawić domek z pozwoleniem na budowę. Czy robiąc szkic projektu mam uwzględniać obudowany domek czy tylko i wyłącznie sam dom ? Chcę również uzyskać normalny adres i się w nim zameldować.

    Uff na razie może tyle bo i tak sie rozpisalam

  15. #35

    Domyślnie

    Witam,
    Czy jest tu jeszcze ktoś kto zamieszkał w takim domku holenderskim i chciałby podzielić się opinią?
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Anglia nie ma holenderskich chyba że jakiś konkretny region? Bardziej całe Stany

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony