dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Z jakiego drewna elewacja ?

    Z jakiego drewna zrobiliście sobie elewacje? Czy ma ktoś z Was świerk skandynawski ? Jak się u Was sprawuje czy warto?
    Planuję właśnie świerk z racji ceny, ale także dlatego, że można go łatwo wybarwić na potrzebny mi kolor. Dzięki za opinie

    Pozdrawiam
    bilczur

  2. #2

    Domyślnie

    Może być, a nasz nie tańszy?

  3. #3

    Domyślnie

    Musi być "zagraniczny" ..
    Wiara czyni ...............czuba.

  4. #4

    Domyślnie

    nikt nie ma elewacji z drewna ?
    bilczur

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilczur
    nikt nie ma elewacji z drewna ?
    Mają, mają, ale się nie chwalą.
    Wyżej pisałem że może być, a właściwie to dobry materiał .

  6. #6

    Domyślnie

    Planujesz zrobić całą elewacje z drewna czy tylko częściowo albo jakieś "wstawki" ?? Napisz coć więcej o swoim domu.
    Ja mam tylko parę m2 na ścianach szczytowych nad oknami na piętrze - takie trójkąty.
    Majster mówił, że kupił jodłe lub sosnę (niepamiętam) syberyjską.
    Mam nadzieje, że to jest to drzewo a nie jakaś tam sosna z borów tucholskich.

  7. #7

    Domyślnie

    Będą to tylko wstawki pod oknami. W sumie 15 m2 więc nie dużo. Zdecydowałem się wstępnie na świerk. Cena wykonani na razie nie do przyjęcia.Pierwsza wycena to 5000 czekam na następne
    bilczur

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie materiał + robocina około 4500 a powierzchnia okolo 10 m2. Lokalizacja - pod 3-miastem.

  9. #9

    Domyślnie

    polecam modrzew krajowy. Właśnie w tym roku robiłem z tego elewację ok. 60 m2. Cena to 28 za 1 m2.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart
    polecam modrzew krajowy. Właśnie w tym roku robiłem z tego elewację ok. 60 m2. Cena to 28 za 1 m2.
    Cena robocizny?
    Materiału?
    WARTO? WARTO!

  11. #11

    Domyślnie

    cena materiału. za 1 m2 deski. Robocizna we własnym zakresie (2 tygodnie urlopu). Do tego doliczyć trzeba wełnę, wiatroizolację, wkręty itp.

  12. #12

    Domyślnie

    A czy ma może ktoś doświadczenie jeżeli chodzi o wykonanie sidingu z modrzewia syberyjskiego? Z opisu wynika, że nie wymaga impregnacji (chociaż można go np. olejować - nie patynowieje wtedy i zachowuje pierwotny kolor). Pomimo wszystko wolałbym jednak uniknąć konieczności malowania drewna co kilka lat...

    btw. to mój pierwszy post na forum, witam zatem wszystkich

  13. #13

    Domyślnie

    Wklejam kilka propozycji

    fasada z desek badi
    http://img529.imageshack.us/i/fasadbadi.jpg/
    http://img197.imageshack.us/i/fasadbadi29.jpg/

    bangkirai
    http://img197.imageshack.us/i/fasadabangkirai.jpg/

    merbau
    http://img30.imageshack.us/i/fasadamerbau5.jpg/

    lapacho
    http://img171.imageshack.us/i/lapachofasada.jpg/

    słysałam, ze modrzew syberyjski wychodzi w odcieniu żółtawym, trzeba więc myśleć o podobnej kolorystyce okien

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam, a taka elewacje montuje sie na styropianie czy tylko na welnie?
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Taką elewacje montuje się na ruszcie z łat i kontrłat drewnianych. Między ww. można dać albo wełnę, albo styropian. Ja tam daję wełnę - myślę, że to w tej sytuacji optymalny wybór.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    o elewacjach masz z drewna masz w ostatnim muratorze. Generalnie stosowana jest wełna bo łatwiej jest zapewnić ciągłość izolacji cieplnej. Jednak można również montować styropian. Gdzieś na forum jest opisane klejenie styropianu i na to listwy drewniane i do tego deski. Wełnę stosuje się pomiędzy stelaż. Można go montować bezpośrednio na mur lub na złączach metalowych "odstawić" od muru.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony